ISSH këmbëngul: Asnjë person i prekur në Shqipëri nga Covid-19

ISSH këmbëngul: Asnjë person i prekur në Shqipëri nga Covid-19 4

🕔11:44, 7.Mar 2020

Nga Ministria e Shëndetësisë është dhënë ditën e sotme komunikimi u përditshëm për virusin Covid-19. Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Silva Bino shprehet se nga 58 raste të dyshuara me koronavirus kanë rezultuar negative. “Do të kryhet një zgjerim

Lexo më shumë
VOA zbardh raportin, ‘Venecia’: KED humbi kohë duke shkaktuar krizën

VOA zbardh raportin, ‘Venecia’: KED humbi kohë duke shkaktuar krizën 9

🕔11:36, 7.Mar 2020

Komisioni i Venecias ka përgatitur opinion paraprak lidhur me përplasjet mes parlamentit dhe presidentit për emërimin e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese. Zëri i Amerikës, ka parë dokumentin konfidencial, që u është dorëzuar palëve të interesuara në Shqipëri. Dokumenti është projekt

Lexo më shumë
Rezulton pozitiv me koronavirus truproja i ish-ministrit të Brendshëm

Rezulton pozitiv me koronavirus truproja i ish-ministrit të Brendshëm 0

🕔11:21, 7.Mar 2020

Truproja i Matteo Salvinit, ish-ministrit të Brendshëm të Italisë është i infektuar me koronavirus. Analistat e tij kanë dalë pozitive. Menjëherë ka reaguar Matteo Salvini në rrjetet sociale, i cili ka deklaruar se ai është mirë me shëndet e nuk

Lexo më shumë
KPK në gjysmë të mandatit, vetëm çereku i magjistratëve të rivlerësuar

KPK në gjysmë të mandatit, vetëm çereku i magjistratëve të rivlerësuar 1

🕔10:44, 7.Mar 2020

Ndërsa ka ende edhe 2 vjet e gjysëm mandat Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka mbaruar pak më shumë se çerekun e dosjeve të rivlerësimit të magjistratëve. Sipas statistikave të vetë Komisionit deri në dhjetor 2019 ishin mbyllyr 221 çështje,

Lexo më shumë
Sot 7 marsi/ Rama me fjalët e Konfucit, Meta nostalgjik

Sot 7 marsi/ Rama me fjalët e Konfucit, Meta nostalgjik 3

🕔10:36, 7.Mar 2020

Sot shënohet “Dita e Mësuesit”. Mësonjëtorja e parë u çel në 7 mars në 1887 në kushtet e pushtimit otoman dhe ajo u krijua nga një grup rilindasish, ndërsa ishte e para shkollë fillore me një fizionomi të theksuar kombëtare

Lexo më shumë
Bashkia në bashkëpunim me studentët e farmacisë fushatë nëpër kopshtet e kryeqytetit

Bashkia në bashkëpunim me studentët e farmacisë fushatë nëpër kopshtet e kryeqytetit 0

🕔10:17, 7.Mar 2020

Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me studentët e farmacisë kanë nisur një fushatë sensibilizuese nëpër gjithë kopshtet e kryeqytetit, për t’i mësuar fëmijëve rëndësinë e barnave dhe higjienës personale. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në një status në

Lexo më shumë
“Kur isha kaçurrels, femrat pinin më shumë…”, kush është deputeti i gafave në Parlament

“Kur isha kaçurrels, femrat pinin më shumë…”, kush është deputeti i gafave në Parlament 3

🕔10:07, 7.Mar 2020

Janë të shumtë deputetët në Kuvendin e Shqipërisë, të cilët mbahen mend më së shumti për gafat e tyre tejet të rënda dhe që videot bëjnë shiron e rrjetit. Së fundi në podium është ngjitur deputeti Kostaq Papa, që në

Lexo më shumë
Shqipëria në listën “gri” të pastrimit të parave, ndikimi në ekonomi

Shqipëria në listën “gri” të pastrimit të parave, ndikimi në ekonomi 0

🕔09:52, 7.Mar 2020

Shqipëria është rikthyer në listën gri të vendeve që paraqesin rrezik për pastrimin e parave për shkak të deficencave strategjike të gjetura nga Task Forca për Veprim Financiar (FAFT). Për herë të fundit, vendi ynë kishte dalë nga kjo listë

Lexo më shumë
Qeveria italiane, 7,5 mld euro për familjet e prekura nga Covid-19

Qeveria italiane, 7,5 mld euro për familjet e prekura nga Covid-19 0

🕔09:36, 7.Mar 2020

Qeveria italiane ka ndarë 7,5 miliardë euro për të ndihmuar familjet dhe bizneset e prekura nga kriza e koronavirusit. Njoftimin e bëri vetë kryeministri italian, Giuseppe Conte. “Këshilli i Ministrave adoptoi disa masa: në veçanti, ne kemi lëvruar 7,5 miliardë

Lexo më shumë
Koronavirus – Të dhënat e fundit nga situata globale

Koronavirus – Të dhënat e fundit nga situata globale 0

🕔09:29, 7.Mar 2020

Këto janë të dhënat më të fundit nga situata e krijuar pas shpërthimit të koronavirusit vdekjeprurës që ka mbërthyer më tepër se 85 vende të botës. Mbi 100,000 numërohen të infektuar: Koronavirusi i ka marrë jetën deri më tani afro

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim