Studimi sjell fakte optimiste: Vetëm 0.66% e të infektuarve me virus humbin jetën

Studimi sjell fakte optimiste: Vetëm 0.66% e të infektuarve me virus humbin jetën 1

🕔19:46, 31.Mar 2020

Një studim i ri ka zbuluar të martën se përqindja e personave që humbin jetën nga koronavirusi është shumë më e ulët nga sa ishte menduar. Hulumtimi, i botuar në revistën mjekësore “The Lancet” dhe që po sillet i përmbledhur

Lexo më shumë
Shqiptarët nuk lejohen të kthehen? Reagon ambasada greke në Tiranë

Shqiptarët nuk lejohen të kthehen? Reagon ambasada greke në Tiranë 0

🕔19:38, 31.Mar 2020

Ambasada greke në Tiranë reagon lidhur me informacionet që transmetohen prej  mediave shqiptare për vështirësi me të cilat përballen qytetarë shqiptarë të cilët dëshirojnë të vijnë nga Greqia për në Shqipëri, Kjo ambasadë sqaron se absolutisht në asnjë rast  autoritetet

Lexo më shumë
Rama: Nga nesër nuk ka më këshillime për këmbësorët pa leje!

Rama: Nga nesër nuk ka më këshillime për këmbësorët pa leje! 16

🕔19:13, 31.Mar 2020

Kryeministri Edi Rama shprehet se nga 1 Prilli nuk ka më këshillime për shkelësit e masave. Përmes Facebook, shefi i qeverisë poston një video ku forcat e policisë i kanë toleruar shpesh këmbësorët. Por Rama paralajmëron një sjellje krejt të

Lexo më shumë
Nuk ka rënie numri i viktimave në Itali, 837 pacientë të tjerë humbin jetën në 24 orët e fundit

Nuk ka rënie numri i viktimave në Itali, 837 pacientë të tjerë humbin jetën në 24 orët e fundit 0

🕔18:54, 31.Mar 2020

Një tjetër ditë e zezë për Italinë fqinje. Në 24 orët e fundit në Itali janë shënuar 837 viktima, 2107 të prekur dhe 1109 të shëruar. Vdekjet janë rritur në krahasim me ditën e djeshme, pasi të hënën ishin 812, ndërsa

Lexo më shumë
Nga Kavaja dhe Hasi / Shkon në 15 numri i viktimave zyrtare nga Covid

Nga Kavaja dhe Hasi / Shkon në 15 numri i viktimave zyrtare nga Covid 2

🕔18:27, 31.Mar 2020

Ministria e Shëndetësisë njofton se dy pacientë të tjerë kanë ndërruar jetë në spital, duke e çuar në 15 numrin e viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Pacienti 77-vjeçar I. B., nga Kavaja, i konfirmuar me COVID-19 po trajtohej prej 2

Lexo më shumë
Koronavirusi vrau më shumë njerëz në SHBA se në Kinë

Koronavirusi vrau më shumë njerëz në SHBA se në Kinë 2

🕔18:07, 31.Mar 2020

Numri i vdekjeve nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara ka arritur në 3,393, duke tejkaluar numrin e përgjithshëm të vdekjeve të raportuara në Kinë, raporton Reuters. SHBA-ja tashmë radhitet e treta në botë për nga numri i viktimave, pas Italisë

Lexo më shumë
Mjekët shqiptarë në Itali nisin sot punën, infermierët në pritje

Mjekët shqiptarë në Itali nisin sot punën, infermierët në pritje 0

🕔18:04, 31.Mar 2020

Dhjetë mjekët që u dërguan në mision ndihme në Itali kanë filluar sot punën në spitalin e Breshias në Itali, ndërsa 20 infermierët do të fillojnë nesër, të ndarë sipas pavioneve ku janë nevojat më të mëdha. Ministrja e Shëndetësise

Lexo më shumë
Serbia bllokon kamionët e Kosovës, Rama postim Vuçiçit: Ngrijeni atë tra..!

Serbia bllokon kamionët e Kosovës, Rama postim Vuçiçit: Ngrijeni atë tra..! 7

🕔17:41, 31.Mar 2020

Kryeministri Edi Rama i bën një thirrje Presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçic pas bllokimit të kamionëve me mallra të Kosovës. “Prej 24 orësh kamionët me mallra nga Kosova janë bllokuar në kufirin e Serbisë! Linja e gjelbër në rajon s’mund

Lexo më shumë
Mund të mos shkaktojë fillimisht temperaturë dhe kollë, mjekja: Koronavirusi mund të prekë më parë mushkëritë

Mund të mos shkaktojë fillimisht temperaturë dhe kollë, mjekja: Koronavirusi mund të prekë më parë mushkëritë 0

🕔17:25, 31.Mar 2020

Mjekja pathologe, Entela Labaj u shpreh se një nga patologjitë që bëhen më të rrezikshme pas infektimit nga virusi, është pneumonia difuze. E ftuar në “Historia ime”, Labaj tha se në momentin që virusi futet në organizëm, mund të mos shkaktojë

Lexo më shumë
Në Itali pa masa mbrojtëse, karantinohet zëvendësi i Ramës në MEPJ

Në Itali pa masa mbrojtëse, karantinohet zëvendësi i Ramës në MEPJ 5

🕔16:59, 31.Mar 2020

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj, është futur në vetëkarantinim pas kthimit nga Italia. Cakaj ka zbatuar urdhrin e qeverisë, sipas të cilit, kush vjen nga jashtë, duhet të futet në karantinë për 14 ditë. E pyetur nga “BalkanWeb”,

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim