Kisha e vogël në Londër nën hetim, shet “vajin hyjnor” që “kuron” koronavirusin

Kisha e vogël në Londër nën hetim, shet “vajin hyjnor” që “kuron” koronavirusin 0

🕔23:27, 30.Apr 2020

Një Kishë e vogël është vënë nën hetim për shitjen për rreth 100 dollarë të një shishe me “vaj pastrues hyjnor” që sipas saj kuron koronavirusin. Kisha e Mbretërisë në Camberwell ka nisur shitjen e kësaj shisheje të vogël dhe

Lexo më shumë
Punësim me “lugë” apo rritje e produktivitetit!

Punësim me “lugë” apo rritje e produktivitetit! 0

🕔23:25, 30.Apr 2020

  Nga Irena Beqiraj Milton Freidman në vitin 1960 në një nga udhëtimet e tij në Azi vendosi të vizitonte një kantier ndërtimi. I çuditur nga fakti që në kantier pa njerëz me lopata që lëvizin dheun, dhe jo makineri

Lexo më shumë
A beson Rilindja te socializmi?

A beson Rilindja te socializmi? 80

🕔22:56, 30.Apr 2020

  Nga Bedri Islami Ditën e sotme, në parlamentin shqiptar, ku do të miratoheshin ligje dhe vendime të ndryshme, kishte një zë ndryshe, që në fakt prej shumë kohësh, herë haptas dhe herë i nënkuptuar, ishte pritur se mund të

Lexo më shumë
Hetuesit e SPAK falënderojnë SHBA-në për dhuratën, ja si përgjigjet ambasadorja Kim

Hetuesit e SPAK falënderojnë SHBA-në për dhuratën, ja si përgjigjet ambasadorja Kim 11

🕔22:50, 30.Apr 2020

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim i bën thirrje qytetarëve dhe politikanëve shqiptarë që të mbështesin SPAK-un ndërsa vijon të hedhë themelet e tij me procesin përzgjedhës së Byrosë Kombëtare të Hetimit. Përmes një mesazhi në faqen zyrtare, Ambasada Amerikane

Lexo më shumë
SPAK publikon rezultatet e deritanishme: Në listë, tenderat e Covid të klasifikuar “sekret” nga qeveria

SPAK publikon rezultatet e deritanishme: Në listë, tenderat e Covid të klasifikuar “sekret” nga qeveria 9

🕔22:49, 30.Apr 2020

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka deklaruar përmes një njoftimi për shtyp se po bëhen hetime intensive lidhur me prokurimet e zhvilluara në kushtet e pandemisë, të klasifikuara sekretë nga Ministria e Shëndetësisë pas daljes në

Lexo më shumë
FOTO: Rama bën gafën në Twitter dhe e fshin menjëherë, shpërthejnë komentet: Të të rrojë…

FOTO: Rama bën gafën në Twitter dhe e fshin menjëherë, shpërthejnë komentet: Të të rrojë… 6

🕔22:41, 30.Apr 2020

Kryeministri Edi Rama ka postuar në Twitter, në shënim të pazakontë që ka habitur dhe ndjekësit e tij. “Linda” ka shkruar Rama në mediat sociale, ku kanë shpërthyer edhe komentet. Ndjekësit të cilët I thonë të të rrojë, e lidhin

Lexo më shumë
VIDEO: “Edhe njëherë…” Ministrja e Shëndetësisë ngatërrohet në fjalimin e regjistruar

VIDEO: “Edhe njëherë…” Ministrja e Shëndetësisë ngatërrohet në fjalimin e regjistruar 0

🕔22:40, 30.Apr 2020

Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu prezantoi pasditen e sotme planin e masave lehtësuese që do të ndërmerren duke filluar nga kjo javë. E gjithë video u transmetua edhe në faqen e Facebook-ut të kryeministrit Rama. Por edhe pse artikulimi ishte

Lexo më shumë
VIDEO: Zv.Kryeministri merr flakë sapo e pyesin për tenderat e Covid

VIDEO: Zv.Kryeministri merr flakë sapo e pyesin për tenderat e Covid 11

🕔22:39, 30.Apr 2020

Pas publikimit të skandalit me tenderin e maskave të faturuara dyfishin e tregut, Qeveria ka nisur të mos bëj publike detajet e tenderave që po kryhen për CoVid-19. Përmbajtjet e VKM-ve në Fletoren Zyrtare për tenderat në fjalë nuk shoqërohen

Lexo më shumë
Pandemia si rast që Tirana të largohet nga “minishengeni” serb

Pandemia si rast që Tirana të largohet nga “minishengeni” serb 6

🕔22:36, 30.Apr 2020

Nga Shaban Murati   Aleancat dhe grupimet e mbyllura shtetërore ballkanike nuk kanë pasur kurrë jetëgjatësi, sepse janë projektuar gjithmonë mbi parimin bizantin që shteti ballkanik nismëtar të sundojë të tjerët ose t’ua hedhë të tjerëve. Ndaj ato nuk kanë

Lexo më shumë
VIDEO: Propozon hapjen e muzeve dhe galerive, por ish-ministrja vihet në siklet. Hapet diçka tjetër

VIDEO: Propozon hapjen e muzeve dhe galerive, por ish-ministrja vihet në siklet. Hapet diçka tjetër 5

🕔22:35, 30.Apr 2020

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro është përballur me një incident të padëshiruar në Kuvend. Deputetja socialiste është vënë në siklet për shkak se një kopsë e këmishës u zbërthye. Sakaq, gjatë fjalës së saj ish-ministrja propozoi që të hapen galeritë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim