Bashkia e Tiranës zgjeron rrjetin e korsive të biçikletave, Veliaj publikon pamjet e transformimit të rrugës “Ismail Qemali”

Bashkia e Tiranës zgjeron rrjetin e korsive të biçikletave, Veliaj publikon pamjet e transformimit të rrugës “Ismail Qemali” 0

🕔13:16, 2.May 2020

Një tjetër rrugë në Tiranë ka tashmë korsi të dedikuara për biçikleta duke rritur sigurinë e përdoruesve, por edhe lehtësuar lëvizjen e tyre. Është vetë kryebashkiaku Veliaj që ka ndarë pamjet teksa punëtorët po i japin dorën e fundit korsisë

Lexo më shumë
Kurti i drejtohet Komisionit të Venecias për kompetencat e Thaçit

Kurti i drejtohet Komisionit të Venecias për kompetencat e Thaçit 5

🕔12:57, 2.May 2020

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, i drejtohet Komisionit të Venecias ne lidhje me kompetencat e Presidentit të Kosovës në shpërndarjen e Kuvendit dhe në kompetencat e tij për propozimin e mandatarit për Kryeministër të vendit, pas mocionit të

Lexo më shumë
Sekretet e Princeshës Diana/ I dashuri u kap i zhveshur në Pallatin Mbretëror

Sekretet e Princeshës Diana/ I dashuri u kap i zhveshur në Pallatin Mbretëror 2

🕔12:52, 2.May 2020

Pallati mbretëror mbart sekrete, të cilat shumë janë përpjekur t’i zbardhin në kohë të ndryshme. Por, jo gjithmonë ka pasur sukses në këtë drejtim, sepse të tilla kanë qenë situatat. Një libër i publikuar së fundmi, sjell disa sekrete të

Lexo më shumë
Historia e “killerit” që ekzekutoi katër persona në dy atentate mafioze në Durrës

Historia e “killerit” që ekzekutoi katër persona në dy atentate mafioze në Durrës 5

🕔12:38, 2.May 2020

Altin Ndoci i arrestuar dje për ekzekutimin e dy vëllezërve pak ditë më parë, është dora e krimit që fshihet pas katër vrasjeve mafiozë të ndodhura në Durrës brenda dy muajsh. Në një deklaratë zyrtare drejtori i Policisë së Shtetit

Lexo më shumë
Bill Gates: Botës do t’i duhen 14 miliardë vaksina për të ndaluar virusin

Bill Gates: Botës do t’i duhen 14 miliardë vaksina për të ndaluar virusin 4

🕔12:23, 2.May 2020

Bill Gates beson se eventualisht mund të kemi nevojë të prodhojmë më shumë se 14 miliardë vaksina COVID-19 në nivel global dhe se ne jemi diku nga nëntë muaj deri në dy vjet larg nga arritja e kësaj. Në një

Lexo më shumë
ITAKA – brenda dhe jashtë karantinës

ITAKA – brenda dhe jashtë karantinës 7

🕔11:56, 2.May 2020

Arben Meksi Një pjesë e njerëzve, në jetën e përditëshme, lëvizin me maska edhe kur nuk ka pandemi. Maska që tek këta persona, me kalimin e kohës, bëhet aq njësh me fytyrën, saqë është e vështirë ta dallosh origjinalen mes

Lexo më shumë
Erion Veliaj: Qeveria dhe bashkia punojnë në sinergji

Erion Veliaj: Qeveria dhe bashkia punojnë në sinergji 0

🕔11:42, 2.May 2020

Kryebashkiaku i Tiranes, Erion Veliaj u shpreh dje ne emisionin e gazetarit Lorenc Vangjeli “Java ne RTSH”, se qeveria dhe bashkia bashkepunojne ne sinergji, si nje orkester, prandaj edhe punet e Tiranes ecin perpara. Ai tha se ai dhe kryeministri

Lexo më shumë
Kurba drejt rënies? 7 të infektuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Kurba drejt rënies? 7 të infektuar me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit 0

🕔11:26, 2.May 2020

Gjatë 24-orëve të fundit në vendin tona ka pasur 7 persona të tjerë të infektuar me Covid-19. Në Tiranë 5 raste, në Kukës një rast dhe në Krujë një rast. Kështu numri i të infektuarve në vendin tonë ka shkuar

Lexo më shumë
Ministri i Putin me koronavirus, përfundon në spital

Ministri i Putin me koronavirus, përfundon në spital 0

🕔11:01, 2.May 2020

Një ministër në qeverinë ruse ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19 dhe është duke u trajtuar në spital. Ministri i Ndërtimit, Vladimir Yakushev tha se është shtruar në një spital në Moskë dhe është duke u trajtuar nën mbikëqyrjen

Lexo më shumë
Meksi: Shitja e banesave stok, shtysë për rindërtimin, plus për turizmin

Meksi: Shitja e banesave stok, shtysë për rindërtimin, plus për turizmin 9

🕔10:52, 2.May 2020

Ish-kryeministri Aleksandër Meksi thotë se shitja e banesave stok do të ndikonte pozitivisht në procesin e rindërtimit. Në një intervistë në emisionin “Në Fokus”, në TvT, Meksi tha se numri i madh i banesave stok në Shqipëri ka krijuar njëfarë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim