Veliaj: Gjatë verës detajojmë projektin e Teatrit të Ri, në shtator nisim nga puna

Veliaj: Gjatë verës detajojmë projektin e Teatrit të Ri, në shtator nisim nga puna 7

🕔13:55, 24.May 2020

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, nga Pezë Helmesi, ku i dorëzoi çelësat e banesës së re familjes Kalleshi tha se shumë shpejt do të fillojë puna për detajimin e projektit të Teatrit të ri Kombëtar. “Sheshin Skënderbej e bëmë bashkë,

Lexo më shumë
“Janë të pafat, por, edhe kur u vjen, e kanë fat të ngatërruar”. Përkufizimi që ka lënë pas për ne shqiptarët një albanologe që e njohim pak

“Janë të pafat, por, edhe kur u vjen, e kanë fat të ngatërruar”. Përkufizimi që ka lënë pas për ne shqiptarët një albanologe që e njohim pak 11

🕔13:45, 24.May 2020

Histori e parë nga larg, dhe jo vetëm nga larg, por edhe ftohtë, pa pragmatizmat e paragjykimet e zakonshme lokale, pa ideologjizimet tona politike ekstreme. Libri quhet “Historia e Shqipërisë përgjatë shekullit XX” dhe sjell dëshmi dhe fakte të reja

Lexo më shumë
Spanja hapet për turistët nga e gjithë bota, kryeministri Sanchez: Mund të filloni prenotimet

Spanja hapet për turistët nga e gjithë bota, kryeministri Sanchez: Mund të filloni prenotimet 0

🕔13:34, 24.May 2020

Pushimet në Spanjë duket se do të jenë të mundura këtë vit, pasi kryeministri Pedro Sanchez deklaroi gjatë konferencës për shtyp të mbajtur mesditën e së shtunës se turizmi ndërkombëtar do të hapet në muajin korrik. “Çdo vit Spanja pret

Lexo më shumë
Hotelet kanë qenë gjithmonë hapur, Ministria e Shëndetësisë: Nuk penalizohen nga kufizimet e fundjavës

Hotelet kanë qenë gjithmonë hapur, Ministria e Shëndetësisë: Nuk penalizohen nga kufizimet e fundjavës 0

🕔13:19, 24.May 2020

Ministria e Shëndetësisë sqaron se hotelet nuk përfshihen në urdhrat për ndalimet në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit. Ministria sqaron se Task Forca përbëhet nga struktura të disa ministrive si AKU, Tatimet, Policia etj. “Urdhri i kufizimit të

Lexo më shumë
Pse Shqipëria, Greqia e Rumania patën më pak viktima nga Covid? “Oksfordi” vlerëson vendin tonë me 84 pikë nga 100 për reagimin e qeverisë

Pse Shqipëria, Greqia e Rumania patën më pak viktima nga Covid? “Oksfordi” vlerëson vendin tonë me 84 pikë nga 100 për reagimin e qeverisë 4

🕔13:08, 24.May 2020

Pas tre muajsh krize shëndetësore, të dhënat e akumuluara kanë zbuluar se në Europë vendet që konsiderohen zakonisht më të varfra kanë qenë më pak të prekura nga koronavirusi. Për numër popullsie, Rumania, Bullgaria, Greqia, Shqipëria, Hungaria ose Sllovakia kanë

Lexo më shumë
Në plazh apo pishina, ja këshillat për të patur pushime të sigurta nga Covid-19

Në plazh apo pishina, ja këshillat për të patur pushime të sigurta nga Covid-19 0

🕔13:00, 24.May 2020

Është gati verë, dhe dita sa vjen e po bëhet më e nxehtë. Ju doni të shkoni në plazh ose në pishinë, por gjithashtu nuk dëshironi të sillni koronavirusin në shtëpi. Ju mund të argëtoheni pa frikë, për sa kohë

Lexo më shumë
U vetëdorëzua 1 javë më parë, Jaeld Çela vendoset tek Burgu 302 në qeli të veçantë me masa të forta sigurie

U vetëdorëzua 1 javë më parë, Jaeld Çela vendoset tek Burgu 302 në qeli të veçantë me masa të forta sigurie 0

🕔12:44, 24.May 2020

Ish drejtori i Policisë së Vlorës Jaeld Çela, i cili u vetëdorëzua një javë më parë mbahet në masa të forta sigurie në ambientet e paraburgimit. Burime të Rtv Ora bëjnë me dije se pas vendimit të Gjykatës së Apelit

Lexo më shumë
Shkak pandemia? Agjencia Kundër Korrupsionit publikon se vetëm 80 % e zyrtarëve publikë e deklaruan pasurinë

Shkak pandemia? Agjencia Kundër Korrupsionit publikon se vetëm 80 % e zyrtarëve publikë e deklaruan pasurinë 2

🕔12:28, 24.May 2020

Jo të gjithë zyrtarët e lartë publik e kanë deklaruar pasurinë në Agjencinë e Kundër Korrupsionit deri më 31 mars kur ka qenë afati i fundit për deklarim, pasi kjo Agjenci ka shtyrë këtë proces deri në një afat të

Lexo më shumë
Deklarata nga laboratori në Wuhan që dyshohet për përhapjen e pandemisë: Kishim viruse, por jo Sars Cov 2

Deklarata nga laboratori në Wuhan që dyshohet për përhapjen e pandemisë: Kishim viruse, por jo Sars Cov 2 0

🕔12:14, 24.May 2020

Instituti kinez i virologjisë në qytetin ku edhe u shfaq së pari Covid-19 ka patur tre viruse të gjalla të lakuriqëve të natës por asnjë prej tyre nuk përputhet me atë që po shkakton kaos në të gjithë botën, thotë

Lexo më shumë
A E DINI SE: E vërteta e largimit të Lulit nga godina e Teatrit natën e shembjes (dhe të pathënat e tjera që mediat nuk i shkruajnë)

A E DINI SE: E vërteta e largimit të Lulit nga godina e Teatrit natën e shembjes (dhe të pathënat e tjera që mediat nuk i shkruajnë) 3

🕔11:45, 24.May 2020

1- E vërteta e largimit të Lul Bashës nga godina e teatrit kombëtar natën e shembjes, është se (si në shumë raste të tjera) ai kishte deklaruar se vetëm po të kalonin mbi trupin e tij mund të prishej teatri.

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim