Aktori Fino: I vonuar ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar, shpresoj që amaneti i ikonave të artit të plotësohet sa më shpejt

Aktori Fino: I vonuar ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar, shpresoj që amaneti i ikonave të artit të plotësohet sa më shpejt 6

🕔11:37, 24.May 2020

Aktori Helidon Fino, një emër i vlerësuar nga publiku për kontributin dhe artin në skenën e Teatrit Kombëtar në një intervistë për Agjencinë Telegrafike Shqiptare tha se ndërtimi i një teatri të ri është i vonuar. Prej më shumë se

Lexo më shumë
E ndoqën deri në parkimin e qendrës tregtare, biznesmenit në Tiranë i marrin 20 milion dhe 50 mijë franga nga bagazhi i Range

E ndoqën deri në parkimin e qendrës tregtare, biznesmenit në Tiranë i marrin 20 milion dhe 50 mijë franga nga bagazhi i Range 11

🕔11:20, 24.May 2020

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 2, operacioni policor “Kombinacioni”. Zbardhet në kohë rekord vjedhja e një shume të madhe parash në automjetin e shtetasit F. B. Identifikohen, lokalizohen dhe vihen në pranga 2 autorët e dyshuar. Sekuestrohen në cilësinë

Lexo më shumë
Rritet numri i të infektuarve me Covid-19, sot 9 raste të reja nga 146 testime, 177 raste aktive në të gjithë vendin

Rritet numri i të infektuarve me Covid-19, sot 9 raste të reja nga 146 testime, 177 raste aktive në të gjithë vendin 1

🕔11:14, 24.May 2020

Si rezultat i 146 testimeve kanë konfirmuar pozitiv 9 raste të reja me koronavirus në Shqipëri. Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë: “Ju informojmë rreth situatës së COVID 19 në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit. Pas më shumë se 3

Lexo më shumë
A ishte teori konspirative sinjali 5G për koronavirusin? Ja planet e Europës Juglindore, mes tyre edhe Shqipëria

A ishte teori konspirative sinjali 5G për koronavirusin? Ja planet e Europës Juglindore, mes tyre edhe Shqipëria 1

🕔10:57, 24.May 2020

Deutsche Welle   Një nga teoritë konspirative më të përhapura, por edhe më lehtë për t’u hedhur poshtë mbi virusin Corona është që COVID-19 në të vërtetë shfaqet për shkak të sinjalit 5G. Kudo në Europë janë bërë peticione kundër

Lexo më shumë
Dalin fotot e kryemyftiut: U martua mbrëmë me gruan 50 vjet më të re, tërheq brenda ditës 1 milion euro të Bashkësisë, blen orë dhe bizhu luksi

Dalin fotot e kryemyftiut: U martua mbrëmë me gruan 50 vjet më të re, tërheq brenda ditës 1 milion euro të Bashkësisë, blen orë dhe bizhu luksi 34

🕔10:45, 24.May 2020

Kryemyftiu i Maqedonisë, Sylejman Rexhepi, është martuar me një vajzë 50 vjet më të re. Disa media shqiptare në Maqedoni kanë shkruar se kurorëzimi i Rexhepit ka ndodhur mbrëmë. Kanë publikuar edhe fotografinë ekskluzive nga kurorëzimi i kreut të BFI-së,

Lexo më shumë
Pipero: Dielli dhe ajri luftojnë Covid-19, arsyet pse duhet të hapemi dhe përfitimet që do të kemi

Pipero: Dielli dhe ajri luftojnë Covid-19, arsyet pse duhet të hapemi dhe përfitimet që do të kemi 0

🕔10:42, 24.May 2020

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero jep një mesazh të rëndësishëm në ditën e Fiter Bajramit, sa i takon situatës së pazakontë të krijuar nga koronavirusi. Pipero shkruan në “Facebook” se dielli dhe ajri ndihmojnë shumë të mos sëmuremi nga COVID-19,

Lexo më shumë
Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën, pretendimet greke të ekzagjeruara, Italia të kthejë Sazanin

Propozimi amerikan në ’45: Shqipëria të japë Shkodrën e të marrë Kosovën, pretendimet greke të ekzagjeruara, Italia të kthejë Sazanin 82

🕔10:10, 24.May 2020

“Shqipëria të marrë pjesë nga Jugosllavia e Jugut me popullsi shqiptare dhe ta kompensojë atë mundësisht me Shkodrën e  rrethinat në Veri. Pretendimet greke duhen trajtuar me vëmendje, megjithëse janë të ekzagjeruara. Italianët t’i japin Sazanin Shqipërisë”. Kështu apo pak

Lexo më shumë
Ambasada e SHBA uron besimtarët myslimanë: Sot më shumë se kurrë duhet reflektim

Ambasada e SHBA uron besimtarët myslimanë: Sot më shumë se kurrë duhet reflektim 6

🕔09:45, 24.May 2020

Ambasada Amerikane në Tiranë uron festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Ambasada e SHBA thekson se sot më shumë se kurrë kjo ditë ofron mundësi për të reflektuar mbi angazhimin e përbashkët

Lexo më shumë
FOTO: Shtangen shkencëtarët, akulli në Antarktidë tashmë “i gjelbër”

FOTO: Shtangen shkencëtarët, akulli në Antarktidë tashmë “i gjelbër” 1

🕔09:37, 24.May 2020

Presim të gjithë që dëbora të jetë e bardhë, dhe që tërësisht e bardhë të jetë edhe sipërfaqja e Antarktidës, por diçka po ndryshon, duke shqetësuar komunitetin shkencor që banon në atë continent. Pjesë e brigjeve kanë marrë një tonalitet

Lexo më shumë
Viktima e sotme, djali i mjekut të njohur reanimator të Vlorës. 14 të shoqëruarit po pyeten për histori të mundshme konflikti

Viktima e sotme, djali i mjekut të njohur reanimator të Vlorës. 14 të shoqëruarit po pyeten për histori të mundshme konflikti 2

🕔09:30, 24.May 2020

Disa detaje dalin në dritë nga vrasja me armë zjarri e një të riu 25-vjeçar sot pas mesnate në Vlorë. Kristjan Breshanaj u gjet i pajetë në rrugë rreth orës 01:00 në zonën e “Ujit të Ftohtë”. Ai është qëlluar

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim