Tirana pa transport publik, Veliaj: Dilni në punë ose do ju hiqet licenca, reagon Shoqata

Tirana pa transport publik, Veliaj: Dilni në punë ose do ju hiqet licenca, reagon Shoqata 6

🕔19:52, 30.Jun 2020

Pas paralajmërimit se do tu hiqet licenca nëse nuk rifillojnë punën, vjen dhe reagimi i Shoqatës së Transportit Publik. Ata thonë se nuk do fillojnë punën deri në ndryshimin e protokollit dhe se ky është një kusht i panegociueshëm për

Lexo më shumë
Përfundon mbledhja e KED/ Nga rekomandimet e “Venecias” deri tek plotësimi i vakancave, ja çfarë u vendos

Përfundon mbledhja e KED/ Nga rekomandimet e “Venecias” deri tek plotësimi i vakancave, ja çfarë u vendos 6

🕔19:27, 30.Jun 2020

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi ku në fokus ka patur rekomandimet e “Venecias” si dhe mbushjen e vakancave. KED sqaron se është ngritur grup pune për rekomandimet e Komisionit të Venecias. “Ngrihet grup pune për rekomandimet

Lexo më shumë
Sekreti i daljes së sigurt nga izolimi

Sekreti i daljes së sigurt nga izolimi 0

🕔19:25, 30.Jun 2020

Nga “Foreing Affairs” Muajt e fundit, shumica e vendeve të botës kanë jetuar nën kufizime të papara të shëndetit publik, masa për distanca sociale dhe masa të tjera urgjente. Të paktën 137 vende hynë në karantinë totale për të ngadalësuar

Lexo më shumë
BE presion Greqisë për të mos i hapur kufijtë Shqipërisë? Çfarë shkruan media greke

BE presion Greqisë për të mos i hapur kufijtë Shqipërisë? Çfarë shkruan media greke 9

🕔19:06, 30.Jun 2020

Rritja e vazhdueshme e rasteve me Covid-19 duket se ka çuar në një izolim të vendit tonë. Pas shumë ditësh bisedimesh në Bruksel, vendet anëtare ranë dakort për hapjen e kufijve të jashtëm me 14 vende, por Shqipëria nuk është

Lexo më shumë
Mali i Zi hap kapitullin e fundit të negociatave me BE

Mali i Zi hap kapitullin e fundit të negociatave me BE 2

🕔18:37, 30.Jun 2020

Ditën e sotme (30 qershor) Mali i Zi hapi kapitullin e fundit, nr. 8, në negociatat për anëtarësimin në BE. Qeveria malazeze konfirmoi se Kapitulli 8, i cili përfshin mbrojtjen e konkurrencës dhe ndihmën shtetërore, u hap në një konferencë

Lexo më shumë
Koronavirusi është ende larg fundit, ja arsyet sipas ekspertëve të mjekësisë

Koronavirusi është ende larg fundit, ja arsyet sipas ekspertëve të mjekësisë 3

🕔18:28, 30.Jun 2020

Punonjësit e mjekësisë në pavionët e kujdesit intensiv në Maryland thonë se pandemia e koronavirusit është “larg nga përfundimi”. Më shumë se 30 shtete amerikane kanë raportuar rritje të rasteve pas hedhjes së hapave për rihapjen. Kjo vjen ndërsa rastet

Lexo më shumë
Operacioni Anti-drogë/ Zbulohen emrat e 7 shqiptarëve të arrestuar, që të gjithë banues në Vlorë

Operacioni Anti-drogë/ Zbulohen emrat e 7 shqiptarëve të arrestuar, që të gjithë banues në Vlorë 4

🕔18:13, 30.Jun 2020

Zbulohen emrat e personave të përfshirë në grupin e strukturuar kriminal që u godit gjatë operacionit italo-shqiptar. Mëngjesin e sotëm u kapën dhe u ekzekutuan urdhrat e ndalimit për 7 shtetas, si dhe dy u shpallën në kërkim, konkretisht: Julian

Lexo më shumë
Venezuela kërkon urgjentisht largimin e ambasadores së BE-së, Maduro: Ata që nuk na respektojnë…

Venezuela kërkon urgjentisht largimin e ambasadores së BE-së, Maduro: Ata që nuk na respektojnë… 6

🕔18:02, 30.Jun 2020

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, urdhëroi që ambasadorja e Bashkimit Evropian, Isabel Brilhante Pedrosas të largohet nga vendi brenda 72 orësh. Mediat ndërkombëtare kanë bërë me dije se dëbimi i Isabel Brilhante Pedrosas erdhi disa orë pasi BE-ja vendosi sanksione

Lexo më shumë
Caktohet data e zgjedhjeve në universitete, Ministrja Shahini: Rruga e vetme për të zgjidhur ngërçin

Caktohet data e zgjedhjeve në universitete, Ministrja Shahini: Rruga e vetme për të zgjidhur ngërçin 0

🕔17:48, 30.Jun 2020

Ministria e Arsimit, Besa Shahini, ka zhvilluar sot një takim me rektorët e Universiteteve, me të cilët ka vendosur datët e re të zgjedhjeve, 30 korrik 2020. Ministrja liston një sërë arsyesh përse këto zgjedhje duhen bërë sa më shpejt,

Lexo më shumë
Ky virus është i pabesë! Kolegët flasin të përlotur për mjekun që ndërroi jetë nga Covid

Ky virus është i pabesë! Kolegët flasin të përlotur për mjekun që ndërroi jetë nga Covid 6

🕔17:33, 30.Jun 2020

Mjeku Arjan Pushi, i prekur me Covid, ndërroi jetë sot ndërsa trajtohej tek infektivi. Kolegët e tij të pyetur nga ‘News 24’ shprehën të përlotur dhimbjen për humbjen e mjekut. Prof. Dr. Ivanaj tha se mjeku u infektua në krye

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim