Hapen kufijtë tokësorë. Cilat vende ju lejojnë të hyni

Hapen kufijtë tokësorë. Cilat vende ju lejojnë të hyni 0

🕔14:34, 1.Jun 2020

Sot Shqipëria hapi kufijtë tokësorë, ndërkohë në një sqarim Policia e Shtetitt bën me dije se do të lejohen të hyjnë të gjithë qytetarët. Por nga ana tjetër, disa vende nuk i kanë hapur kufijtë, ndaj mund të mos lejohet

Lexo më shumë
SPAK do luftojë krimin dhe korrupsionin, publikon logon kuqezi

SPAK do luftojë krimin dhe korrupsionin, publikon logon kuqezi 2

🕔14:29, 1.Jun 2020

SPAK krijon logon dhe i beson 6 prokurorëve luftën kundër krimit të organizuar dhe pesë prej tyre luftën ndaj korrupsionit. Struktura kundër krimit të organizuar brenda SPAK do të drejtohet nga Altin Dumani i cili njëherazi do të jetë dhe

Lexo më shumë
Kush ishte “agjentja 007”, spiunia e Papa Gjon Palit II në Bashkimin Sovjetik?

Kush ishte “agjentja 007”, spiunia e Papa Gjon Palit II në Bashkimin Sovjetik? 0

🕔14:17, 1.Jun 2020

Nga George Weigel Studentët e “arteve” të errëta të Luftës së Ftohtë, e dinë shumë mirë se shërbimet sekrete komuniste depërtuan thellë në Vatikan gjatë viteve 1970. E megjithatë, shumë pak njerëz e dinë se Papa Gjon Pali II, që

Lexo më shumë
Akademik Jani Thomai, gjuhëtar i shquar dhe konsekuent

Akademik Jani Thomai, gjuhëtar i shquar dhe konsekuent 10

🕔14:00, 1.Jun 2020

Nw 85-vjetorin e lindjes Nga DHIMITËR SHTËMBARI Pa as më të voglin dyshim, akademik Jani Thomaj mbetet një nga punonjësit më të shquar në fushë të përgatitjes së fjalorëve të gjuhës shqipe. Ai është bashkëpunëtor në përgatitjen e “Fjalor i

Lexo më shumë
Publikohen pamjet e reja nga vrasja e 46-vjeçarit me ngjyrë, protesta afër Shtëpisë së Bardhë, Trump fshihet në bunkerin nëntokësor

Publikohen pamjet e reja nga vrasja e 46-vjeçarit me ngjyrë, protesta afër Shtëpisë së Bardhë, Trump fshihet në bunkerin nëntokësor 4

🕔13:55, 1.Jun 2020

Protestat në Amerikë për vrasjen e 46-vjeçarit George Floyd vijojnë ende prej më shumë se 5 ditësh. Ndërkohë mbrëmjen e djeshme janë publikuar disa pamje të reja të vrasjes së Flyod nga polici amerikan. Në video shihet momenti kur polici

Lexo më shumë
Punime të OST tek 110kV, Durrësi dhe rrethinat, 4 orë pa drita 2-3 qershor

Punime të OST tek 110kV, Durrësi dhe rrethinat, 4 orë pa drita 2-3 qershor 0

🕔13:53, 1.Jun 2020

Për shkak të punimeve nga ana e Operatorit të Sistemit të Transmetimit (OST sh.a), në datat 2 dhe 3 qershor, do të mungojë energjia elektrike në disa zona të Durrësit. Remontet në rrjetin 110kV të linjave Rrashbull – Sallmone (Sukth),

Lexo më shumë
SPAK cakton emrat e prokurorëve që do drejtojnë hetimet për krimin e organizuar dhe korrupsionin

SPAK cakton emrat e prokurorëve që do drejtojnë hetimet për krimin e organizuar dhe korrupsionin 2

🕔13:44, 1.Jun 2020

SPAK cakton emrat e prokurorëve, që do drejtojnë sektorët e Prokurorisë së Posaçme. Gjatë një mbledhjeje të prokurorëve të Prokurorisë së Posaçme, u diskutuan probleme që lidhen me nevojën për rritjet të efektivitetit të ushtrimit të ndjkjes penale në këtë

Lexo më shumë
Librat që më rritën

Librat që më rritën

🕔13:33, 1.Jun 2020

Figura që frymëzojnë dhe rrisin dëshirën për dije e kulturë janë personazhe të njohur shqiptarë të cilët rrëfejnë përmes bisedës se sa e rëndësishme është të lexosh. Libri nuk është vetëm një shok në vetminë e ditëve që njeriu kalon

Lexo më shumë
Alarmohet Maqedonia e Veriut, 7 viktima dhe 89 raste të reja në 24 orët e fundit nga Covid-19

Alarmohet Maqedonia e Veriut, 7 viktima dhe 89 raste të reja në 24 orët e fundit nga Covid-19 0

🕔13:20, 1.Jun 2020

Kurba tashmë ka kapërcyer jashtë parashikimeve në Maqedoninë e Veriut. Me fillimin e qershorit, që ditën e parë Maqedonia e Veriut ka shënuar 7 viktima dhe 89 raste të reja nga COVID-19. Teksa Maqedonia e Veriut është drejt rihapjes madje

Lexo më shumë
Tri poezi të zgjedhura

Tri poezi të zgjedhura 3

🕔13:17, 1.Jun 2020

Rri me mua këtë natë!.. Ku ta shkrij gjithë këtë akull, këtë terr që po më mbyt? Për të shkrirë gjithë Antraktidën, më mjafton veç trupi yt. Rri me mua këtë natë, këtë kohë që na mbeti, na mjafton veç

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim