BE nuk rihap kufijtë me Shqipërinë më 1 korrik, lista do rishikohet pas 2 javësh! Rama: Vendim politik

BE nuk rihap kufijtë me Shqipërinë më 1 korrik, lista do rishikohet pas 2 javësh! Rama: Vendim politik 14

🕔17:17, 30.Jun 2020

Bashkimi Europian ka vendosur që të mos rihapë kufijtë me Shqipërinë më 1 korrik, siç ishte paralajmëruar më herët. Komisioni Europian ka miratuar ditën e sotme një listë të shteteve që do mund të udhëtojnë drejt Europës, pjesë e së

Lexo më shumë
Brataj paralajmëron përkeqësim të situatës: Në korrik shtohen rastet!

Brataj paralajmëron përkeqësim të situatës: Në korrik shtohen rastet! 14

🕔16:42, 30.Jun 2020

Qershori mbyllet me bilancin më të keq të përhapjes së infeksionit dhe numrit të viktimave nga Covid-19. Pas hapjes së plotë rezultojnë të infektuar më shumë persona sesa gjatë tre muajve izolim.  Vetëm në qershor u prekën nga koronavirusi 1400

Lexo më shumë
Shënohet viktima e parë nga bluzat e bardha, humb jetën mjeku hematolog

Shënohet viktima e parë nga bluzat e bardha, humb jetën mjeku hematolog 5

🕔16:30, 30.Jun 2020

Koronavirusi i merr jetën mjekut të parë në Qendrën Spitalore Universitare Tiranë, hematologut Arjan Pushi, duke e çuar në 63 numrin e viktimave. Ministria e Shëndetësisë njofton me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të profesorit të Fakultetit të Mjekësisë

Lexo më shumë
Atentati ndaj Hekuran Billës, arrestohet i katërti, ja roli që kishte

Atentati ndaj Hekuran Billës, arrestohet i katërti, ja roli që kishte 0

🕔16:22, 30.Jun 2020

Është arrestuar dhe personi i katërt i përfshirë në vrasjen e Hekuran Billës mbrëmjen e 11 qershorit në kryeqytet. Burime bëjnë me dije se në pranga është vënë shkodrani Petrit Pusi, 25 vjeç. Ai ishte shpallur në kërkim më herët

Lexo më shumë
Deklarata e fortë e Ramës: Gjykata Speciale abortoi një akt paqeje

Deklarata e fortë e Ramës: Gjykata Speciale abortoi një akt paqeje 18

🕔16:16, 30.Jun 2020

E ka nisur konferencën për mediat sot nga Prishtina, duke kërkuar ndjesë për një vonesë prej 19 minutash, teksa tha se në këtë vizitë të zhvilluar ditët e fundit, ka konfirmuar një lajm shumë të rëndësishëm lidhur me hyrjen në

Lexo më shumë
Takimi me Grenell në Shtëpinë e Bardhë, Cakaj zbulon mesazhet e SHBA-ve: Nuk ka ndarje të Kosovës

Takimi me Grenell në Shtëpinë e Bardhë, Cakaj zbulon mesazhet e SHBA-ve: Nuk ka ndarje të Kosovës 5

🕔16:13, 30.Jun 2020

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj ka zbuluar se cfarë bisedoi në Shtëpinë e Bardhë në Uashington me të dërguarin Special të Presidentit Trump për negociatat e paqes mes Serbisë dhe Kosovës, ambasadori Richard Grenell.

Lexo më shumë
“Jelek antiplumb në Kosovë?”, Rama-gazetarëve: Mos sillni lajme nga puseta e Saliut

“Jelek antiplumb në Kosovë?”, Rama-gazetarëve: Mos sillni lajme nga puseta e Saliut 3

🕔15:57, 30.Jun 2020

Kryeministri Edi Rama ka folur gjatë në një bashkëbisedim me gazetarët në Prishtinë pas mbylljes së vizitës së tij në Kosovë që kishte si arsye kryesore ngritjen e akuzave nga zyra e Prokurorit të Specializuar (ZPS) për Presidentin e Kosovës

Lexo më shumë
Largimi i Dvoranit/ Soreca e Kim takojnë Vitore Tushën para mbledhjes së KED

Largimi i Dvoranit/ Soreca e Kim takojnë Vitore Tushën para mbledhjes së KED 7

🕔15:43, 30.Jun 2020

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim dhe ai i Bashkimit Europian kanë takuar ditën e sotme kryetaren e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED), Vitore Tusha, pas dorëheqjes së Ardian Dvoranit. Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta raporton se takimi ka

Lexo më shumë
Shqipëria goditet nga i nxehti saharian, çfarë pritet në 10-ditëshin e parë të korrikut

Shqipëria goditet nga i nxehti saharian, çfarë pritet në 10-ditëshin e parë të korrikut 0

🕔15:41, 30.Jun 2020

Ditët e fundit të muajit dhe 10 ditëshi i parë i korrikut do të përfshihen nga vala e të nxehtit saharian. Kjo do të shkaktojë temperatura mbi 38 gradë celcius. “Duke nisur nga sot deri në ditët e fundit të

Lexo më shumë
Rama, në Prishtinë: Nuk erdha për të bashkuar liderët! Jam si vëllai që jeton në shtëpi tjetër

Rama, në Prishtinë: Nuk erdha për të bashkuar liderët! Jam si vëllai që jeton në shtëpi tjetër 16

🕔15:32, 30.Jun 2020

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama tha nga Prishtina se vizita 2-ditore në Kosovë nuk kishte si qëllim të bashkonte liderët politikë, por t’i merrte opinionet dhe këndvështrimet e tyre. Rama thotë se Shqipëria nuk ka për të qenë dhe nuk

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim