Nuk përmend emra, por a është ky mesazh i Ramës për Ramush Haradinajn?

Nuk përmend emra, por a është ky mesazh i Ramës për Ramush Haradinajn? 8

🕔15:26, 30.Jun 2020

Kryeministri Edi Rama disa herë gjatë konferencës për shtyp në Prishtinë tha se vizita e tij nuk është një përzierje në punët e brendshme të Kosovës. Por kryeministri Rama, siç edhe vetë e ka vë në dukje, po përballet me

Lexo më shumë
Paralajmërimi i ekspertit kinez: Vala e parë e Covid-19 nuk ka mbaruar ende

Paralajmërimi i ekspertit kinez: Vala e parë e Covid-19 nuk ka mbaruar ende 0

🕔15:10, 30.Jun 2020

Një ekspert kryesor i kontrollit të sëmundjeve infektive në Kinë, ka paralajmëruar se vala e parë e rasteve të COVID-19 “nuk ka mbaruar ende.” Wu Zunyou, shefi epidemiolog në CDC kineze, ndër të tjera sugjeroi se sëmundja do të ndryshojë

Lexo më shumë
Rama flet nga Prishtina: Keqardhje për helmin e politikës, akuzat dëmtojnë luftën dhe jo dy persona

Rama flet nga Prishtina: Keqardhje për helmin e politikës, akuzat dëmtojnë luftën dhe jo dy persona 0

🕔15:00, 30.Jun 2020

Në përfundim të vizitës së tij në Kosovë, kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje nga marrëveshjet dhe takimet e zhvilluara me liderët më të lartë të politikës. Ai u shpreh se një lajm i gëzueshëm është fakti se më në

Lexo më shumë
Rusët votojnë për të zgjatur pushtetin e Putinit

Rusët votojnë për të zgjatur pushtetin e Putinit 0

🕔14:32, 30.Jun 2020

Pjesa më e madhe e rusëve mbështesin reformën e propozuar që do ta lejojë Vladimir Putinin të kandidojë sërish për president në 2024 dhe të qëndrojë me gjasë në pushtet deri në 2036-ën. Kjo rezulton nga kompanitë e sondazheve në

Lexo më shumë
Dënohet 16 vite burg atentatori i Lulzim Berishës

Dënohet 16 vite burg atentatori i Lulzim Berishës 0

🕔14:18, 30.Jun 2020

Shqiptari nga Kosova, Ahmet Ajeti i akuzuar si atentator i Lulzim Berishës është dënuar nga gjykata e Durrësit me 16 vite burg me gjykim të shkurtuar. Ajeti akuzohet për atentatin e dështuar ndaj Lulzim Berishës. Kosovari, një nga 17 të

Lexo më shumë
Mësime kryeministrore nga Roma e Londra

Mësime kryeministrore nga Roma e Londra 0

🕔13:59, 30.Jun 2020

  Fiona Kopali Duhet të jetë e vështirë të jesh kryeministër. Ndoshta, edhe Noli, kështu mendonte gati një shekull më parë gjatë përvojës së tij kryeministrore: përfytyroni njohësin më të mirë të Shekspirit tek sillte ndërmend thënien e Mbretit Henriku

Lexo më shumë
Albana Shtylla, zgjidhet kryetare e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit

Albana Shtylla, zgjidhet kryetare e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit

🕔13:54, 30.Jun 2020

Albana Shtylla u zgjodh ditën e sotme në krye të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Ajo do të zëvendësojë në detyrë Natasha Mulajn, së cilës i mbaroi mandati trevjeçar. Shtylla u zgjodh me votim unanim nga të gjithë anëtarët e

Lexo më shumë
Kina zbulon një tjetër virus të frikshëm tek derrat! Transmetohet tek njerëzit dhe mund të kthehet në pandemi

Kina zbulon një tjetër virus të frikshëm tek derrat! Transmetohet tek njerëzit dhe mund të kthehet në pandemi 1

🕔13:53, 30.Jun 2020

Sipas BBC, e cila citon një grup ekspertësh, një grip i ri, i ngjashëm me gripin e derrave që ka potencialin për t’u bërë pandemi është identifikuar në Kinë nga shkencëtarët. Ky grip është shfaqur së fundmi, ku mbartës janë

Lexo më shumë
Simetria e pamundur mes UÇK-së dhe falangave të Millosheviçit

Simetria e pamundur mes UÇK-së dhe falangave të Millosheviçit 15

🕔13:41, 30.Jun 2020

Ksenofon Krisafi Pjesë nga “Raport i Komisarit të Lartë për të Drejtat e Njeriut mbi situatën e të drejtave të njeriut në Kosovë, Republika Federale e Jugosllavisë”, i 27 Shtatorit 1999 Në kanceleritë e organeve të ndryshme të OKB dhe

Lexo më shumë
“Rendim pas publikut, por transmetimet po ndodhin në institucione jo në mjedis. Komiteti teknik të kërkojë falje publike!”

“Rendim pas publikut, por transmetimet po ndodhin në institucione jo në mjedis. Komiteti teknik të kërkojë falje publike!” 2

🕔13:26, 30.Jun 2020

Mjeku Erion Dasho në studion e “ABC News” foli për shifrat e larta të rasteve dhe rritjen e personave që humbin jetën nga COVID-19. Mjeku u shpreh se testimet janë shumë të rëndësishme. “Testo, gjurmo, trajto këto janë baza për

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim