Serbia fsheh vdekjet e shkaktuara nga Covid-19: Dy herë më shumë viktima dhe qindra infektime të paraportuara

Serbia fsheh vdekjet e shkaktuara nga Covid-19: Dy herë më shumë viktima dhe qindra infektime të paraportuara 0

🕔08:39, 1.Jul 2020

Në periudhën nga 19 marsi deri më 1 qershor të këtij viti, në Serbi vdiqën gjithsej 632 persona që kishin rezultuar pozitivë për COVID-19, dy herë më shumë sesa numri i lajmëruar zyrtarisht prej 244 vdekjesh në atë periudhë, ka

Lexo më shumë
Publikohet programi i Këshillit të BE-së gjatë presidencës gjermane, Kosova nuk përmendet fare

Publikohet programi i Këshillit të BE-së gjatë presidencës gjermane, Kosova nuk përmendet fare 3

🕔08:38, 1.Jul 2020

Nën moton “Së bashku për rimëkëmbjen e Evropës”, Gjermania ka krijuar zonat e saj të fokusit për kohën e kryesimit të Këshillit të Bashkimit Evropian. Sipas programit të publikuar në faqen www.eu2020.de, fushat e fokusit të Presidencës gjermane ndër tjerash

Lexo më shumë
“Virusin mund ta vëmë nën kontroll për një javë”, Pipero flet për mbylljen e kufijve: U ndëshkuam se dhamë shifra të sakta

“Virusin mund ta vëmë nën kontroll për një javë”, Pipero flet për mbylljen e kufijve: U ndëshkuam se dhamë shifra të sakta 1

🕔08:23, 1.Jul 2020

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 69 raste të reja me COVID-19, ndërsa 4 qytetarë, mes tyre edhe një mjek, kanë humbur jetën. Vdekja e mjekut të QSUT, Arjan Pushi shënon edhe rastin e parë të

Lexo më shumë
“Kam 22 padi për figura politike, i bëj për djalin tim. Do t’i lë një tufë fletësh që t’i ketë kur të hyjë në ‘Google’ dhe të shkruajë: Edi Rama”

“Kam 22 padi për figura politike, i bëj për djalin tim. Do t’i lë një tufë fletësh që t’i ketë kur të hyjë në ‘Google’ dhe të shkruajë: Edi Rama” 19

🕔08:20, 1.Jul 2020

Në një konferencë për mediat nga aeroporti “Adem Jashari” i Prishtinës, kryeministri Rama bëri të ditur dje se do të tërheqë padinë për shpifje ndaj ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. Haradinaj ka refuzuar ta takojë atë. “Ramushit i kam kërkuar

Lexo më shumë
Covid-19 zbret tek më të rinjtë, ulet mosha mesatare e jetëve të humbura, sidomos tek femrat

Covid-19 zbret tek më të rinjtë, ulet mosha mesatare e jetëve të humbura, sidomos tek femrat 1

🕔08:17, 1.Jul 2020

Pas daljes nga izolimi mosha mesatare e jetëve te humbura nga koronavirusi është ulur në krahasim me rastet gjatë karantinës me gati dy vjet. Virusi i cili me hapjen ka një shtrirje më të gjere në popullatë, po dëmton moshat

Lexo më shumë
Vdekja e mjekut nga Covid-19, shefi i Hematologjisë: S’kishte sëmundje të tjera, ja sa mjekë janë të infektuar

Vdekja e mjekut nga Covid-19, shefi i Hematologjisë: S’kishte sëmundje të tjera, ja sa mjekë janë të infektuar 3

🕔08:13, 1.Jul 2020

Mjeku Arjan Pushi humbi jetën ditën e sotme, duke shënuar viktimën e parë në vend nga bluzat e bardha për shkak të koronavirusit. Arben Ivanaj, shef i Hematologjisë në QSUT tha në ABC, se Pushi nuk kishte sëmundje të tjera.

Lexo më shumë
Dalin telefonatat private të Trump, Merkelin e quajti budallaçkë, Putinin e adhuron, Kimit të Koresë i mburret për pasurinë

Dalin telefonatat private të Trump, Merkelin e quajti budallaçkë, Putinin e adhuron, Kimit të Koresë i mburret për pasurinë 6

🕔08:00, 1.Jul 2020

Telefonatat private të Presidentit, Donald Trump me Presidentin rus, Vladimir Putin ndonjëherë kanë tonin e “dy djemve në një banjë me avull’. Kështu e ka portretizuar reporteri Carl Bernstein, i cili ka publikuar në CNN disa transkripte të bisedave të Donald

Lexo më shumë
Edhe dy viktima të tjera nga Covid-19, Ministria e Shëndetësisë: 45 raste të reja brenda 24 orëve të fundit

Edhe dy viktima të tjera nga Covid-19, Ministria e Shëndetësisë: 45 raste të reja brenda 24 orëve të fundit 1

🕔07:58, 1.Jul 2020

Në komunikatën e përditshme, Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se së fundmi edhe dy persona të tjerë kanë humbur jetën, si pasojë e Covid-19. ISHP ka konfirmuar 45 raste të reja me koronavirus në të gjithë vendin gjatë 24

Lexo më shumë
01 korrik 2020

01 korrik 2020 6

🕔01:05, 1.Jul 2020 Lexo më shumë
Horoskopi, 01 korrik 2020

Horoskopi, 01 korrik 2020 0

🕔01:00, 1.Jul 2020

Dashi Sot përsëri qielli juaj do të jetë sërish i dominuar nga yje të mirë, prandaj edhe dita pritet një tjetër mjaft pozitive dhe në disa aspekte shumë interesante. Hëna e Afërdita stimulojnë erosin. Demi Kuadri yjor sot është disi

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim