Grabitje spektakolare e bankës në qendër të Berlinit, lëndohen 11 persona

Grabitje spektakolare e bankës në qendër të Berlinit, lëndohen 11 persona

🕔18:13, 31.Jul 2020

Një bankë është grabitur disa minuta më parë në kryeqytetin e Gjermanisë, Berlin. Sipas televizionit lokal “RBB” grupi i grabitësve ka hedhur gaz lotsjellës në degën e një banke pranë “Hermannplatz” në qendër të Berlinit. Nga gazi lotsjellës janë lënduar

Lexo më shumë
Anthony Fauci tregon arsyen se pse Evropa e ka më në kontroll situatën me koronavirusin se sa SHBA-ja

Anthony Fauci tregon arsyen se pse Evropa e ka më në kontroll situatën me koronavirusin se sa SHBA-ja 0

🕔17:59, 31.Jul 2020

Anthony Fauci është pyetur se pse Evropa e ka situatën më në kontroll në krahasim me SHBA-në sa i përket luftën ndaj pandemisë globale të coronavirusit. Ai tha se ishte një pyetje mjaft komplekse, por përshkroi disa nga faktorë kontribuues,

Lexo më shumë
Publikohet studimi i fundit i shkencëtarve rus: Uji shkatërron thuajse plotësisht koronavirusin

Publikohet studimi i fundit i shkencëtarve rus: Uji shkatërron thuajse plotësisht koronavirusin 0

🕔17:48, 31.Jul 2020

Një studim bërë së fundmi nga shkencëtarët rus ka treguar se uji pothuajse plotësisht mund ta shkatërrojë koronavirusin e ri brenda 72 orëve. Sipas studimit të Qendrës Shtetërore Kërkimore të Virologjisë dhe Bioteknologjisë VECTOR, rezistenca e virusit varet drejtpërdrejt nga

Lexo më shumë
BE u mbyll përsëri kufijtë shqiptarëve, zgjaten kufizimet për shkak të Covid-it

BE u mbyll përsëri kufijtë shqiptarëve, zgjaten kufizimet për shkak të Covid-it 4

🕔17:28, 31.Jul 2020

Bashkimi Europian ka përditësuar sot listën e vendeve për të cilat duhet të hiqen kufizimet e udhëtimit, duke “fshirë” totalisht vendet e Ballkanit Perëndimor. Kufijtë e vendeve anëtare të BE-së do të qendrojnë të mbyllur jo vetëm Shqipëri, por edhe

Lexo më shumë
I riu me makinë përplas të moshuarin në Tiranë, 71-vjeçari ndërron jetë rrugës për në spital

I riu me makinë përplas të moshuarin në Tiranë, 71-vjeçari ndërron jetë rrugës për në spital

🕔17:14, 31.Jul 2020

Një aksident i rëndë është shënuar sot në afërsi të Insistutit Bujqësor. Sipas informacioneve mësohet se një 23-vjeçar ka përplasur një të moshuar, i cili ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spital. Deri tani mësohet se 71-vjeçari GJ.L. ishte

Lexo më shumë
Tragjike, u fut për t’u larë në lumin Vjosë, mbytet 30-vjeçari

Tragjike, u fut për t’u larë në lumin Vjosë, mbytet 30-vjeçari

🕔17:05, 31.Jul 2020

Një ngjarje tragjike ka ndodhur pasditen e sotme në Lumin Vjosë. Një 30-vjeçar është mbytur pasi ishte futur për t’i larë. Policia njofton se po punohet për gjetjen e trupit të tij si dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes. “Sot

Lexo më shumë
Deputeti i Bundestagut: Kuvendi i dha më shumë fuqi votuesve shqiptarë

Deputeti i Bundestagut: Kuvendi i dha më shumë fuqi votuesve shqiptarë

🕔16:44, 31.Jul 2020

Deputeti i Bundestagut, Albert Weiler ka përshëndetur vendimin e Kuvendit të Shqipërisë për hapjen e listave. Weiler shprehet se miratimi i marrëveshjes së 5 qershorit dhe hapja e listave ka rritur demokracinë në Shqipëri, ndërsa thekson se janë përmbushur kërkesat

Lexo më shumë
Greqi, 59-vjeçarja jetonte prej 20 ditësh me nënën e saj të vdekur në dollap

Greqi, 59-vjeçarja jetonte prej 20 ditësh me nënën e saj të vdekur në dollap

🕔16:41, 31.Jul 2020

Një 59-vjeçare në Greqi ka mbajtur mamanë e vdekur në dollap më shumë sesa 20 ditë. Policia greke në Kalithea gjeti trupin e 80-vjeçares mbrëmjen e djeshme. Gjithçka nisi disa ditë më parë, kur 59-vjeçarja u shfaq në rrugë duke

Lexo më shumë
Humb jetën nga Covid ish-kandidati për president në SHBA, biznesmeni i njohur Herman Cain

Humb jetën nga Covid ish-kandidati për president në SHBA, biznesmeni i njohur Herman Cain

🕔16:35, 31.Jul 2020

Herman Cain, biznesmeni që kandidoi për President në vitin 2012, ka humbur jetën pasi u infektua me koronavirus. Z.Cain, 74 vjeç, u shtrua në spital pasi u diagnostikua në fillim të këtij muaji me covid-19. Gjatë gjithë periudhës së shtrimit

Lexo më shumë
Koronavirusi në Shqipëri: 3 të vdekur dhe 79 të infektuar në 24 orët e fundit

Koronavirusi në Shqipëri: 3 të vdekur dhe 79 të infektuar në 24 orët e fundit 1

🕔16:12, 31.Jul 2020

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 3 persona të tjerë të prekur me koronavirus. Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 115 pacientë, 16 janë në

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim