“Ndalohet takimi me fqinjët”/ Britania merr masa ekstreme, fut në karantinë veriun e vendit

“Ndalohet takimi me fqinjët”/ Britania merr masa ekstreme, fut në karantinë veriun e vendit

🕔16:09, 31.Jul 2020

Kufizime të tjera janë vendosur për banorët në disa pjesë të veriut të Anglisë, për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19, një masë e njoftuar nga qeveria disa orë para hyrjes në fuqi. Banorët e Grand Manchester,

Lexo më shumë
Tërhiqet Trump: Nuk dua shtyrjen e zgjedhjeve!

Tërhiqet Trump: Nuk dua shtyrjen e zgjedhjeve! 0

🕔15:49, 31.Jul 2020

Pak orë pasi kishte sugjeruar shtyrjen e mundshme të zgjedhjeve të 2020 (lexo KËTU), Presidenti Donald Trump tha se nuk donte shtyrjen e votimeve, por kishte shqetësime se mund të lindnin probleme nga miliona fletëvotime të dërguara me postë. “Dua

Lexo më shumë
Kosova në një situatë të rënduar pandemie: 15 viktima dhe 226 infektime të reja raportohen në 24 orë

Kosova në një situatë të rënduar pandemie: 15 viktima dhe 226 infektime të reja raportohen në 24 orë

🕔15:40, 31.Jul 2020

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë vdekur 15 persona, si pasojë e infektimit me Covid-19. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka publikuar të dhënat për 24 orëshin e fundit, ku raporton se kanë rezultuar pozitivë 226 persona. Njoftimi

Lexo më shumë
Meta dekreton “5 qershorin”

Meta dekreton “5 qershorin”

🕔15:38, 31.Jul 2020

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ndryshimet në Kodin Zgjedhor, pas marrëveshjes së 5 qershorit. Lajmin e ben me dije zedhenesi i Presidentit, Tedi Blushi, i cili permes nje postimi ne rrjetet sociale thekson se ato “janë i vetmi produkt i

Lexo më shumë
Shqetësimet për pandeminë, Hong Kongu shtyn zgjedhjet për një vit

Shqetësimet për pandeminë, Hong Kongu shtyn zgjedhjet për një vit 0

🕔15:34, 31.Jul 2020

Qeveria e Hong Kongut shtyu zgjedhjet parlamentare të shtatorit për një vit. Vendimi erdhi për shkak të rritjes së nivelit të përhapjes së infeksionit Covid-19. Opozita ka akuzuar qeverinë se po përdor pandeminë si një pretekst për të ndaluar qytetarët

Lexo më shumë
Protokollet nga të cilat burojnë ligjet tona…?!

Protokollet nga të cilat burojnë ligjet tona…?! 0

🕔15:20, 31.Jul 2020

– Për Kushtetutën, kodin, zgjedhjet dhe një thënie tronditëse e britanikut Xh. Pati për qeverisjen edhe pa përkrahjen popullore ! Nga ASTIT AGRI “… Një Kushtetutë nuk është gjë tjetër veçse shkollë papajtueshmërish dhe ndarjesh, mosmarrëveshjesh, hakmarrjesh, lëvizjesh partiake pa

Lexo më shumë
Falsifikuan dokumentet që lejojnë hyrjen në Greqi, arrestohen 4 shqiptarë dhe 2 grekë

Falsifikuan dokumentet që lejojnë hyrjen në Greqi, arrestohen 4 shqiptarë dhe 2 grekë

🕔15:07, 31.Jul 2020

Policia Greke në Kakavijë ka arrestuar 4 shtetas shqiptarë dhe 2 greke pasi kishin falsifikuar PLF (Passenger Locator Form). Kjo shkresë konfirmon lëvizjen dhe hyrjen ne territorin grek të aplikantëve që duan të hyjnë në Greqi përjashtuar këtu shtetasit e

Lexo më shumë
Zbulohet mosha e Universit

Zbulohet mosha e Universit 10

🕔15:01, 31.Jul 2020

Universi është pak më i ri në moshë nga çmendohej deri më sot. Ose më saktë, një miliardë vjet më i ri dhe duke u bazuar në kalkulimet e fundit të lëvizjeve të dhjetëra galaktikave, rezulton të jetë 12.5 miliardë

Lexo më shumë
Gushti muaji më i keq, pritet shtim i të prekurve nga Covid-19

Gushti muaji më i keq, pritet shtim i të prekurve nga Covid-19

🕔14:43, 31.Jul 2020

Gushti do të jetë muaji më i keq sa i përket përhapjes se infeksionit nga Covid-19. Ekspertët parashikojnë shtim të rasteve ditore veçanërisht në Tiranë.  Virusi në kryeqytet ka kaluar ne transmetim komunitar, ndërsa qytetarët nuk janë ndërgjegjësuar për respektimin e masave

Lexo më shumë
Spiropali i përgjigjet zëdhënësit të PPE: Mos e fyej parlamentin shqiptar në emër të Bashës

Spiropali i përgjigjet zëdhënësit të PPE: Mos e fyej parlamentin shqiptar në emër të Bashës 31

🕔14:35, 31.Jul 2020

Ministrja e shtetit për Marrëdheniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, reagon ndaj zëdhënësit të Partive Popullore Europiane, Michael Gahler i cili shprehu keqardhjen për prishjen e konsensusit dhe ndryshimin e njëanshëm të Kushtetutës. Spiropali thotë se dikush duhet t’ia shpjegojë zëdhënësit

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim