INTERVISTA / “Reforma në drejtësi, e ndërlikuar? Nuk ka alternativë. Problem, ligji për mediat”. Ky është qëndrimi i Gjermanisë për negociatat BE-Shqipëri

INTERVISTA / “Reforma në drejtësi, e ndërlikuar? Nuk ka alternativë. Problem, ligji për mediat”. Ky është qëndrimi i Gjermanisë për negociatat BE-Shqipëri 0

🕔22:33, 10.Aug 2020

Ballkani Perëndimor është në krye në axhendën e presidencës gjermane të Këshillit të BE-së, por progresi konkret i shteteve drejt integrimit në BE – nga hapja e negociatave dhe kapitujve – varet nga angazhimi i tyre ndaj sundimit të ligjit

Lexo më shumë
As vdekjen nuk ditkemi më ta respektojmë, se jetën jo e jo. Një shënim për kocka-mbllaçitësit anonimë të rrjeteve sociale

As vdekjen nuk ditkemi më ta respektojmë, se jetën jo e jo. Një shënim për kocka-mbllaçitësit anonimë të rrjeteve sociale 1

🕔21:22, 10.Aug 2020

  Nga Edona Llukaçaj Në çdo besim a botëkuptim vdekja ka një peshë të vetën, imponon respekt e heshtje. Si fundi i pashmangshëm i kujtdo që ka lindur, na kujton përkohshmërinë tonë e është kohë për reflektim. Vdekja e dikujt

Lexo më shumë
Fenomeni shqetësues nga Italia, infektohen me Covid të rinjtë. Si po fitojnë imunitet të moshuarit

Fenomeni shqetësues nga Italia, infektohen me Covid të rinjtë. Si po fitojnë imunitet të moshuarit 0

🕔19:55, 10.Aug 2020

Mosha mesatare e të infektuarve me Covid në Itali po bëhet tejet shqetësuese. Autoritetet italiane kanë publikuar kurbën e pandemisë me fokus moshën mesatare gjatë 30 ditëve të fundit. Personat nga mosha 0-18 vjeç përbëjnë 12.8% të numrit të të

Lexo më shumë
15 raste të reja me Covid-19 në Korçë, mes tyre edhe personel shëndetësor

15 raste të reja me Covid-19 në Korçë, mes tyre edhe personel shëndetësor 0

🕔19:35, 10.Aug 2020

Ministria e Shëndetësisë konfirmoi 15 raste të reja në qarkun e Korçës ditën e sotme. Rastet e reja janë konkretisht nga 15 personat e infektuar, 4 prej tyre mjekë të spitalit të Korçës, 2 në Devoll , një në Kolonjë.

Lexo më shumë
VIDEO: Pronarja nuk e shet pronën, shteti ia ndërton autostradën rreth shtëpisë

VIDEO: Pronarja nuk e shet pronën, shteti ia ndërton autostradën rreth shtëpisë 1

🕔19:17, 10.Aug 2020

Rruga duhej ndërtuar me çdo kusht, por pronarja i një banese të vogël dhe të vjetër ka refuzuar të bejë kompromis qoftë edhe duke marrë një shpërblim të mirë me të holla. Ka ndodhur në një qytet kinez i cili

Lexo më shumë
Përshkallëzohet tensioni mes dy vendeve, pas anijes së kërkimit të naftës edhe 4 anije luftarake turke hyjnë në ujërat e Greqisë. Athina njofton NATO-n dhe BE

Përshkallëzohet tensioni mes dy vendeve, pas anijes së kërkimit të naftës edhe 4 anije luftarake turke hyjnë në ujërat e Greqisë. Athina njofton NATO-n dhe BE 8

🕔18:58, 10.Aug 2020

Përshkallëzimi i tensionit greko-turk hyn në një faze të re pasi pasditen e së hënës, anija sizmografike turke “Oruç Reis” ka hyrë në skajin lindor të raftit kontinental grek duke ardhur nga rafti kontinental qipriot. Sipas mediave greke ajo shoqërohet

Lexo më shumë
“Vetëm në spitalin Infektiv janë trajtuar 800 pacientë me Covid-19″, Manastirliu: 50% prej tyre kanë patur nevojë për kujdes respirator

“Vetëm në spitalin Infektiv janë trajtuar 800 pacientë me Covid-19″, Manastirliu: 50% prej tyre kanë patur nevojë për kujdes respirator 0

🕔18:51, 10.Aug 2020

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me ekipin e mjekëve dhe infermierëvë italianë të ardhur para disa ditësh për të ndihmuar vendin në përballimin e situatës së krijuar nga përhapja e Covid19, duke vlerësuar

Lexo më shumë
Terapia për pacientët me Covid, Meta del me apelin e fortë ndaj Qeverisë: Të kërkohet ndihmë nga Italia!

Terapia për pacientët me Covid, Meta del me apelin e fortë ndaj Qeverisë: Të kërkohet ndihmë nga Italia! 1

🕔18:30, 10.Aug 2020

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me terapinë me plazmë kundër Covid-19. Ai shprehet pro kësaj terapie ndërsa shkruan se “inkurajoj të ecet sa më shpejt me këtë terapi, duke siguruar së pari të gjitha aparaturat që bëjnë të mundur

Lexo më shumë
OBSH nuk ka para për vaksinën ndaj koronavirusit, çfarë pritet tre muajt e ardhshëm

OBSH nuk ka para për vaksinën ndaj koronavirusit, çfarë pritet tre muajt e ardhshëm 0

🕔18:11, 10.Aug 2020

Ekziston një “hapësirë e madhe globale” në mes të fondeve që duhen për luftimin e koronavirusit dhe fondeve që janë ndarë për këtë çështje, ka thënë shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Më shumë se 19.92 milionë

Lexo më shumë
Albin Kurti letër ambasadave të huaja për situatën e Covid: Na ndihmoni, në dimër do të kemi katastrofë humanitare!

Albin Kurti letër ambasadave të huaja për situatën e Covid: Na ndihmoni, në dimër do të kemi katastrofë humanitare! 2

🕔17:55, 10.Aug 2020

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, u ka dërguar letër ambasadorëve të huaj në Kosovë, rreth situatës me COVID-19, ku ka kërkuar nga ambasadat e huaja që ta ndihmojnë Kosovën, pasi, sipas tij, në shtator do të ketë katastrofë humanitare.

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim