Miratohen pagat e luftës për punonjësit dhe të larguarit nga puna të transportit rrugor, Rama: Do mbulohet nga DPSHTRR

Miratohen pagat e luftës për punonjësit dhe të larguarit nga puna të transportit rrugor, Rama: Do mbulohet nga DPSHTRR 0

🕔17:45, 12.Aug 2020

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se qeveria ka miratuar 5191 paga lufte për sektorin e Transportit Rrugor të Udhëtarëve për lehtësimin e pasojave nga vonesa e detyruar e nisjes së aktivitetit në muajin qershor nga pandemia. “+5,191 Paga Lufte për

Lexo më shumë
Izraeli përfshihet në konfliktin Greqi-Turqi, avionët spiun ndjekin hap pas hapi anijet turke

Izraeli përfshihet në konfliktin Greqi-Turqi, avionët spiun ndjekin hap pas hapi anijet turke 0

🕔17:40, 12.Aug 2020

Tre anijet turke të kërkimit të gazit gjenden aktualisht në ujërat e Mesdheut Lindor, pikërisht në zonën e njoftuar më herët nga Turqia se do të kryhen kërkime në det. Anijet “Oruc Reis”, “Ataman” dhe “Cengiz Khan” vijojnë prej tre

Lexo më shumë
Rezultoi pozitiv me Covid19, ndahet nga jeta një nga pionierët e Cirkut shqiptar, Kosta Papanikolla

Rezultoi pozitiv me Covid19, ndahet nga jeta një nga pionierët e Cirkut shqiptar, Kosta Papanikolla

🕔17:18, 12.Aug 2020

Është ndarë nga jeta një nga pionierët e Cirkut shqiptar, Kosta Papanikolla, pasi rezultoi pozitiv me koronavirus. Papanikolla ishte i njohur me pseudonimin siç e thirrnin të gjithë kolegët “Daja”. Ai i takon brezit të themeluesve të Cirkut në Shqipëri,

Lexo më shumë
Brataj nxjerr fotot dhe apelon: Koronavirusi nuk shfaqet me shenja që vihen re, dëmtimet nuk ia shohim

Brataj nxjerr fotot dhe apelon: Koronavirusi nuk shfaqet me shenja që vihen re, dëmtimet nuk ia shohim

🕔16:57, 12.Aug 2020

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skender Brataj, ka postuar disa fotografi ku tregon rëndësinë që ka respektimi i masave për të frenuar përhapjen e koronavirusit, i cili sikur të paraqitej me shenja si sëmundjet e tjera, do na ndërgjegjësonte më shumë.

Lexo më shumë
Veliaj fiton betejën me COVID-19: Testi i fundit me nxorri të shëruar. Më i fortë se kurrë për t’iu rikthyer punëve të shumta të Kryeqytetit tonë

Veliaj fiton betejën me COVID-19: Testi i fundit me nxorri të shëruar. Më i fortë se kurrë për t’iu rikthyer punëve të shumta të Kryeqytetit tonë

🕔16:42, 12.Aug 2020

Veliaj fiton betejën me COVID-19: Testi i fundit me nxorri të shëruar e më të fortë se kurrë për t’iu rikthyer punëve të shumta të Kryeqytetit ton Erion Veliaj ia ka dalë të mposhtë plotësisht COVID-19 duke qenë gati për

Lexo më shumë
Rekord rastesh të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, 141 të prekur dhe 3 viktima

Rekord rastesh të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit, 141 të prekur dhe 3 viktima 0

🕔16:18, 12.Aug 2020

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë konfirmuar 141 raste dhe 3 viktima nga covid-19 në 24 orët e fundit. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 625 testime për të dyshuar të prekur nga Covid 19, ndërsa 141

Lexo më shumë
Tre kategoritë e personave që nuk duhet të mbajnë maskë, flasin ekspertët

Tre kategoritë e personave që nuk duhet të mbajnë maskë, flasin ekspertët 1

🕔16:08, 12.Aug 2020

Shumë debate po hapen për mbajtjen e maskave. Shtete të BE, si Franca, Italia, Gjermania dhe madje dhe Britania e Madhe po marrim vendime në masë për të mbajtur në ambientet publike, ku ka grumbullime masive dhe në sheshe dhe

Lexo më shumë
“Rrugët e Shqipërisë me standarde europiane”, Rama publikon fotot

“Rrugët e Shqipërisë me standarde europiane”, Rama publikon fotot

🕔15:50, 12.Aug 2020

Kryeministri Edi Rama informoi sot se po vijojnë punimet në rrugën ‘Ura e Mesit-Kala e Drishtit’, në Shkodër. Rama thekson se të gjitha investimet publike, në këtë rast qoftë në rrugët kombëtare e qoftë në ato rurale, bazohen në standarde

Lexo më shumë
Zëvendës ministrja e Shëndetësisë: Spitalet COVID 3 dhe 4 gati nëse s’ka kapacitete tek dy të parët. Terapia me plazmë nuk është shpëtimtare

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë: Spitalet COVID 3 dhe 4 gati nëse s’ka kapacitete tek dy të parët. Terapia me plazmë nuk është shpëtimtare

🕔15:45, 12.Aug 2020

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka folur në News24 për situatën e COVID-19 në vend. Ajo tha se në dy spitalet COVID, tek Infektivi dhe “Shefqet Ndroqi” punohet intensivisht dhe se dy spitalet e tjera të dedikuara do të

Lexo më shumë
Aksident, një i vdekur dhe dy të plagosur në Kukës

Aksident, një i vdekur dhe dy të plagosur në Kukës

🕔15:38, 12.Aug 2020

Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur, këtë të mërkurë në Kukës, si pasojë e një aksidenti rrugor. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur në autostradën Kalimash-Morinë, në vendin e quajtur “Shkodra Beton”, një

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim