Një 67-vjeçare gjendjet e pajetë në banesën e saj në Laprakë. Shoqërohet në Komisariat i biri

Një 67-vjeçare gjendjet e pajetë në banesën e saj në Laprakë. Shoqërohet në Komisariat i biri

🕔08:20, 10.Aug 2020

Një 67-vjeçare është gjetur pa shenja jete në banesën e saj. Viktima jetonte vetëm me djalin e saj në rrugën “Gjon Kastrioti” në Laprakë. Policia bën me dije se trupi i viktimës është dërguar në morg për ekspertimin mjeko-ligjor, ndërsa

Lexo më shumë
Java nis me diell dhe rritje temperaturash

Java nis me diell dhe rritje temperaturash

🕔08:10, 10.Aug 2020

Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura në rritje, ndërsa në zonat malore do të ketë dhe zhvillim të vranësirave, të cilat mund të sjellin reshje të izoluara. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku

Lexo më shumë
10 gusht 2020

10 gusht 2020 2

🕔00:56, 10.Aug 2020 Lexo më shumë
Horoskopi, 10 gusht 2020

Horoskopi, 10 gusht 2020 0

🕔00:54, 10.Aug 2020

Dashi Do të jetë sërish një ditë mjaft e ngarkuar e, sikur të mos mjaftojë e gjithë kjo, dikush nga të afërmit tuaj mund t’ju hapë një telash tjetër. Mos hezitoni të kërkoni ndihmën e një miku. Demi Kthjelltësia mendore

Lexo më shumë
“Ylli Ndroqi është më pak fajtor se secili prej shokëve të tij politikanë, në këtë histori”

“Ylli Ndroqi është më pak fajtor se secili prej shokëve të tij politikanë, në këtë histori” 10

🕔22:25, 9.Aug 2020

  Nga Mero Baze   Në vitin 2013 mbaj mend një skenë të jashtëzakonshme nga ekrani i Ora News, në një transmetim direkt. Ylli Ndroqi po udhëtonte drejt Italisë për të çuar një bust të Skënderbeut në një provincë italiane,

Lexo më shumë
PROFIL / Shkëlqimi dhe rënia e kunatit të shokut Xhemal

PROFIL / Shkëlqimi dhe rënia e kunatit të shokut Xhemal 5

🕔21:32, 9.Aug 2020

  TIRANË, Ndroq, Pezë-Helmës – Që kur i ndodhi incidenti në Turqi shumë vite më parë, Ndrylli Oqi e dinte që ai episod do ta ndiqte pas tërë jetën. E akuzuan se pikërisht ai ishte pritësi i 30 kileve trahana që

Lexo më shumë
GUSHT ’90 / Procesverbali i “mbledhjes së intelektualëve”. Berisha: Jo pluralizmin partiak. Ramiz Alia: Po ti je dhe malësor or derëzi, bjeri mor copë…

GUSHT ’90 / Procesverbali i “mbledhjes së intelektualëve”. Berisha: Jo pluralizmin partiak. Ramiz Alia: Po ti je dhe malësor or derëzi, bjeri mor copë… 30

🕔17:28, 9.Aug 2020

Zhvillimet e vrullshme dramatike të verës së vitit 1990 do t’i hapnin shtegun pluralizmit politik dhe do të sillnin përmbysjen e sistemit komunist në Shqipëri. Procesverbali i botuar nga DITA është marrë nga një libër i Servet Pëllumbit ku flitet

Lexo më shumë
Prej 100 ditësh asnjë rast të ri me koronavirus, njihuni me shtetin më të sigurt në botë

Prej 100 ditësh asnjë rast të ri me koronavirus, njihuni me shtetin më të sigurt në botë 0

🕔13:56, 9.Aug 2020

Zelanda e Re nuk ka raportuar asnjë rast të ri brenda vendit prej 100 ditësh, por vendi paralajmëroi qytetarët të jenë të kujdesshëm, pasi shtetet si Vietnami dhe Australia po përballen me “ringjallje” të rasteve të reja. Sipas mediave të

Lexo më shumë
Ngjarje e rëndë në Cërrik, 53-vjeçari aksidentohet në punë dhe humbet jetën, arrestohet administratori i firmës

Ngjarje e rëndë në Cërrik, 53-vjeçari aksidentohet në punë dhe humbet jetën, arrestohet administratori i firmës 0

🕔13:42, 9.Aug 2020

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Cërrik. Një 53-vjeçar ka ndërruar jetë pasi ka rënë nga shkallët e një betoniereje. Në pranga ka rënë administratori i firmës. “Policia vë në pranga administratorin e firmës ku humbi jetën 55-vjeçari. Specialistët

Lexo më shumë
FOTO / Skena kaotike në rrugët e Bejrutit pas shpërthimit tragjik: Jemi në luftë, qeveria jonë vrau njerëzit tanë!

FOTO / Skena kaotike në rrugët e Bejrutit pas shpërthimit tragjik: Jemi në luftë, qeveria jonë vrau njerëzit tanë! 12

🕔13:37, 9.Aug 2020

Skenat kaotike u rikthyen në rrugët e Bejrutit , kryeqytetit të Libanit, mbrëmjen e shkuar pas shpërthimit tragjik në port. Që dy ditë më parë u shënuan përplasje të dhunshme mes protestuesve anti-qeveritarë që kërkojnë ndryshimin e regjimit dhe forcave

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim