Gjendet 14-vjeçarja e zhdukur prej 3 ditësh, vajza nga Vlora kishte përfunduar në Fushë-Krujë

Gjendet 14-vjeçarja e zhdukur prej 3 ditësh, vajza nga Vlora kishte përfunduar në Fushë-Krujë 1

🕔08:19, 9.Aug 2020

Ergita Liço, 14-vjeçarja që prej tre ditësh rezultonte e zhdukur, është gjetur në Fushë Krujë mbrëmjen e djeshme. Mësohet se e mitura, që u denoncua dhe kërkohej dëshpërimisht nga familjarët, është gjetur në një banesë në Fushë Krujë. Ajo u

Lexo më shumë
Gjermania lejon me kusht udhëtimin për çiftet e pamartuara, ja dokumenti që duhet

Gjermania lejon me kusht udhëtimin për çiftet e pamartuara, ja dokumenti që duhet 0

🕔08:14, 9.Aug 2020

Për shkak të rregullave kufizuese të Coronës, çiftet e pamartuar nga vende të ndryshme, pjesërisht ka muaj që nuk shihen. Tani Gjermania liron rregullat kufizuese të udhëtimit për partnerët. Siç ka bërë të ditur, Ministria e Punëve të Brendshme, partnerët

Lexo më shumë
A mundet një roman të përfshijë jetën dhe veprën e Enver Hoxhës?

A mundet një roman të përfshijë jetën dhe veprën e Enver Hoxhës? 13

🕔21:41, 8.Aug 2020

Gazetari i mirënjohur i DITË-s, zoti Xhevdet Shehu, në shkrimin e datës 4 korrik 2020 për Profesor Rexhep Qosjen, me titull “Enver Hoxha i pashmangshëm”, na jep një detaj të vogël por interesant, domethënien e të cilit ia len ta

Lexo më shumë
Një rrëfim mjeku në një nga qytetet tona të vogla, ku pacientët më shumë se vetë sëmundjen, kanë frikë thashethemet për sëmundjen

Një rrëfim mjeku në një nga qytetet tona të vogla, ku pacientët më shumë se vetë sëmundjen, kanë frikë thashethemet për sëmundjen 3

🕔20:26, 8.Aug 2020

Dr. Adem Harxhi Nuk ka dy dhoma urgjence që të jenë njëlloj. E jona, i tregon historitë e qytetit me qartësi dhe në mënyrë më goditëse, nga çdo objekt tjetër në qytet, qoftë edhe nga ato që mbrohen nga UNESKO

Lexo më shumë
“Për juve shteti është arka, për ne është një shpirt, një ideal…” Historia e publicistit dhe vëllait që u bë ministër dhe pastaj ngritën armët kundër qeverisë

“Për juve shteti është arka, për ne është një shpirt, një ideal…” Historia e publicistit dhe vëllait që u bë ministër dhe pastaj ngritën armët kundër qeverisë 26

🕔19:22, 8.Aug 2020

Duke lexuar shtypin e kohës, një sy i vëmendshëm nuk e ka të vështirë të kuptojë se shteti shqiptar i viteve 30-të të shekullit të kaluar, vuante nga simptoma të ngjashme me ato të Shqipërisë… demokratike. Ashtu si ngrehina shtetërore

Lexo më shumë
Kakavijë, kufizimi i orarit për hyrjen në Greqi krijon radhë kilometrike në doganë

Kakavijë, kufizimi i orarit për hyrjen në Greqi krijon radhë kilometrike në doganë 0

🕔19:03, 8.Aug 2020

Në pikën kufitare në Kakavijë, nga ana greke është krijuar një radhë e madhe automjetesh. Qytetarët kanë raportuar se radha shkon 3 deri në 4 kilometra. Kujtojmë se me 6 gusht qeveria greke vendosi që në pikat e kalimit të

Lexo më shumë
Si fitoi Shkëlzen Berisha 150 mijë euro, ndërmjetës për të shitur tokë në Porto Romano biznesmenit të gazit

Si fitoi Shkëlzen Berisha 150 mijë euro, ndërmjetës për të shitur tokë në Porto Romano biznesmenit të gazit

🕔19:01, 8.Aug 2020

Kjo është një fatura me ane te se ciles eshte paguar 150 mije euro ndermjetesi Shkelzen Berisha nga nje agjensi imobiliare. Fatura është publikuar nga mediat në Tiranë të cilat kanë treguar perfundimin e nje kontrate te lidhur mes agjencise

Lexo më shumë
Donald Trump premton: Po fitova zgjedhjet, do ketë marrëveshje me Korenë e Veriut dhe Iranin

Donald Trump premton: Po fitova zgjedhjet, do ketë marrëveshje me Korenë e Veriut dhe Iranin

🕔17:20, 8.Aug 2020

Presidenti amerikan, Donald Trump, ditën e djeshme është shprehur se nëse do të fitojë zgjedhjet e nëntorit do  bëjë marrëveshje me Korenë e Veriut dhe Iranin. “Nëse do të fitojmë zgjedhjet e nëntorit, do të bëjmë një marrëveshje me SHBA-në

Lexo më shumë
Pipero bën apelin e radhës për qytetarët: Gripi stinor do e rëndojë pandeminë, problem neglizhenca e të rinjve!

Pipero bën apelin e radhës për qytetarët: Gripi stinor do e rëndojë pandeminë, problem neglizhenca e të rinjve! 2

🕔17:14, 8.Aug 2020

Familjarë të shqetësuar për fatin e të afërmve të prekur me koronavirus, me shishe uji në duar, ushqim apo pak sende personale, janë pamje të trishta që të ofrojnë përditë oborrët e spitalit Covid-1 dhe Covid-2. Mjeku Pëllumb Pipero, i

Lexo më shumë
Ministria e Shëndetësisë raporton 4 viktima dhe 124 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton 4 viktima dhe 124 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit 0

🕔17:07, 8.Aug 2020

Katër persona me Covid kanë ndërruar jetën në 24 orët e fundit, ndërsa konfirmohen 124 raste të reja. 2814 persona janë aktualishtë aktivë me Covid dhe 193 persona kanë humbur jetën. “Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon:

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim