Horoskopi, 01 tetor 2020

Horoskopi, 01 tetor 2020 0

🕔23:54, 30.Sep 2020

Dashi Merkuri në një orbitë ndriçuese në shenjën tuaj sot do të bëjë që të shihni edhe anët më të errëta të njerëzve që ju rrethojë. Mjaft e favorshme edhe Afërdita, që stimulon erosin. Demi Sot java futet në një

Lexo më shumë
Pas 40 vjetësh hajduti i kthen rrogën e vjedhur një shoku. Në kutinë postare gjen shënimin ku pranohej vjedhja dhe 200 euro

Pas 40 vjetësh hajduti i kthen rrogën e vjedhur një shoku. Në kutinë postare gjen shënimin ku pranohej vjedhja dhe 200 euro 8

🕔22:44, 30.Sep 2020

Ndërgjegjja nuk njeh kohë: kjo është arsyeja pse një hajdut ndreqi gabimin për krimin e kryer 40 vjet më parë dhe ia ktheu paratë e vjedhura pronarit të ligjshëm. Ngjarja u regjistrua në Venecia të Italisë, ku një ish-sindikalist dhe

Lexo më shumë
Biznesi 1 muaj afat për deklarimin e të dhënave, në të kundërt do të gjobiten. Çfarë duhet të deklarojnë?

Biznesi 1 muaj afat për deklarimin e të dhënave, në të kundërt do të gjobiten. Çfarë duhet të deklarojnë? 0

🕔22:33, 30.Sep 2020

Të gjitha bizneset që operojnë në vend kanë afat 1 muaj për të përditësuar të dhënat e tyre, në të kundërt do të gjobiten. Administrata tatimore u bën apel tatimpaguesve  që të përditësojnë në sistemin e-filing, të dhënat e tyre,

Lexo më shumë
300 të burgosur që u liruan për shkak të Covid-19, do të kthehen në qeli, Ismaili: Do futen në sektor të posaçëm

300 të burgosur që u liruan për shkak të Covid-19, do të kthehen në qeli, Ismaili: Do futen në sektor të posaçëm 0

🕔22:21, 30.Sep 2020

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve nuk do ta rinovojë qëndrimin e përkohshëm të disa të burgosurve në shtëpi, të cilët u dërguan pranë të afërmve nga pandemia covid. Agim Ismaili thotë për Top Channel se janë rreth 300 të burgosur

Lexo më shumë
Përfundon votimi, anëtarësia e PD në Shkodër zgjedh 23 kandidatët, lista e plotë

Përfundon votimi, anëtarësia e PD në Shkodër zgjedh 23 kandidatët, lista e plotë 0

🕔22:01, 30.Sep 2020

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave për degën e Partisë Demokratike Shkodër. PD bën me dije se pjesëmarrja në votime ishte 70%, ndërsa u konfirmuan 23 emrat e propozuar si kandidatë të mundshëm për deputet dhe kryetar bashkie, që

Lexo më shumë
Rinovimi i pasaportave, ndryshon procedura, nuk do kërkohet më formular në polici

Rinovimi i pasaportave, ndryshon procedura, nuk do kërkohet më formular në polici 0

🕔21:52, 30.Sep 2020

Duke filluar nga nesër qytetarët që do të aplikojnë për të ripërtërirë vlefshmërinë e pasaportës nuk do ta kenë të nevojshme paraqitjen në polici për të plotësuar formular verifikimi të të dhënave. Këtë e njoftoi sot ministri i Brendshëm Sandër

Lexo më shumë
AUDIO: Në intervistën e fundit, Berisha i quajti “familje terroriste”, rrëfimi në DITA i Hamdi Haklajt nga Suedia: Saliu që kam njohur unë para dhe pas ’90-s (PJESA I)

AUDIO: Në intervistën e fundit, Berisha i quajti “familje terroriste”, rrëfimi në DITA i Hamdi Haklajt nga Suedia: Saliu që kam njohur unë para dhe pas ’90-s (PJESA I)

🕔20:40, 30.Sep 2020

DITA risjell sot për lexuesit një nga ekskluzivet e saj të ciklit mbi dosjen Hajdari. Intervista është marrë 6 vjet më parë dhe ribotohet me rastin e rihapjes së gjykimit për vrasjen që u pasua nga grushti i shtetit i

Lexo më shumë
VIDEO: Izeti, katër pjesët e një interviste në 2014 dhe një shënim i kryeredaktorit

VIDEO: Izeti, katër pjesët e një interviste në 2014 dhe një shënim i kryeredaktorit 194

🕔20:00, 30.Sep 2020

Nga Mira Kazhani Unë nuk kam patur fatin që të jem gazetare në vitet ’90. Por kryeredaktori im Adrian Thano më ka nxitur drejt intervistave mbi ngjarjet e forta të atyre viteve që siç thotë ai, shënjuan fatin e asaj që

Lexo më shumë
Ministrja e Arsimit jep njoftimin e rëndësishëm: Një mijë mësues shtesë për të përballuar nevojat gjatë pandemisë së COVID-19

Ministrja e Arsimit jep njoftimin e rëndësishëm: Një mijë mësues shtesë për të përballuar nevojat gjatë pandemisë së COVID-19 0

🕔19:47, 30.Sep 2020

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ditën e sotme ka njoftuar se do të punësohen edhe 1,000 mësues të tjerë në të gjithë Shqipërinë. Sipas saj ky vendim është marrë si qëllim për të përballuar pandeminë e Covid-19. Ajo ka shtuar

Lexo më shumë
Tensionet në Mesdhe / Merkel flet hapur, zbulon prapaskenat si u parandalua lufta mes Greqisë dhe Turqisë

Tensionet në Mesdhe / Merkel flet hapur, zbulon prapaskenat si u parandalua lufta mes Greqisë dhe Turqisë 6

🕔19:30, 30.Sep 2020

Më shumë se dy muaj pasi Angela Merkel ndërhyri për të shmangur një konfrontim ushtarak midis Greqisë dhe Turqisë, kancelarja gjermane ka zbuluar sot detaje nga negociatat e vështira midis dy fqinjëve të Egjeut. Kancelarja gjermane tha se tensionet ishin

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim