23 shtator 2020

23 shtator 2020 0

🕔02:28, 23.Sep 2020 Lexo më shumë
Horoskopi, 23 shtator 2020

Horoskopi, 23 shtator 2020 0

🕔23:40, 22.Sep 2020

Dashi Atmosfera është plot me mundësi konstruktive, sidomos në punë dhe nga ana financiare. Jeta sociale, ndër të tjera do të intensifikohet shumë dhe do t’ju ofrojë shumë spunto dhe ide. Demi Edhe pse Afërdita kontribuon për të ruajtur optimizmin

Lexo më shumë
Kërkesat për azil nga vendi ynë, kryesojnë Franca, Gjermania dhe Italia, bien me 67% për 8 mujorin

Kërkesat për azil nga vendi ynë, kryesojnë Franca, Gjermania dhe Italia, bien me 67% për 8 mujorin 0

🕔21:53, 22.Sep 2020

Franca, Gjermania dhe Italia janë tre shtetet kryesore ku janë bërë kërkesat më të mëdha për azil në tremujorin e dytë të këtij viti. Eurostat raporton se vendi më i preferuar është Franca, me 205 aplikime, ose 44% të totalit

Lexo më shumë
Qeveria britanike anulon planin për rihapjen e stadiumeve në fillim të tetorit

Qeveria britanike anulon planin për rihapjen e stadiumeve në fillim të tetorit 0

🕔21:37, 22.Sep 2020

Stadiumet e futbollit në Angli nuk do të hapen për tifozët në 1 tetor. Plani i qeverisë britanike për të lejuar 1000 tifozë në impiante është anuluar lajm që u konfirmua nga Ministri për Kabinetin, Michael Gove. Alarmi për Covid-19

Lexo më shumë
Skandali në Itali për mashtrimin e maskave të covid, hetimi përfshin dhe Shqipërinë. Kush është kompania nën hetim? Si u përfituan 5 milionë euro për dy ditë?

Skandali në Itali për mashtrimin e maskave të covid, hetimi përfshin dhe Shqipërinë. Kush është kompania nën hetim? Si u përfituan 5 milionë euro për dy ditë? 2

🕔21:33, 22.Sep 2020

Hetimi ndërkombëtar i skandalit të maskave në Itali ndaj një kompanie të huaj që dyshohet se përvetësoi mbi pesë milionë euro përfshin edhe prokurorinë shqiptare. Një burim i besueshëm i tha Top Channel se kompania mashtruese e cila u pagua

Lexo më shumë
Kthimi i shqiptarëve nga Siria, Lleshaj prej dy ditësh takime intensive në Liban. Në kampet e Sirisë mendohet se janë rreth 80 shqiptarë, mes tyre 50 gra dhe fëmijë

Kthimi i shqiptarëve nga Siria, Lleshaj prej dy ditësh takime intensive në Liban. Në kampet e Sirisë mendohet se janë rreth 80 shqiptarë, mes tyre 50 gra dhe fëmijë 2

🕔20:25, 22.Sep 2020

Një delegacion shqiptar i udhëhequr nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe drejtues të anti-terrorit shqiptar ndodhen prej ditës së djeshme në Liban ku po zhvillojnë takime me zyrtarë të sigurisë. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se takimet

Lexo më shumë
Projekti për përkthimin zyrtar, një mundësi për të plotësuar hendekun ligjor dhe ushtrim profesioni në mënyrë të pavaruar

Projekti për përkthimin zyrtar, një mundësi për të plotësuar hendekun ligjor dhe ushtrim profesioni në mënyrë të pavaruar 0

🕔20:19, 22.Sep 2020

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj së bashku me deputeten e Partisë Socialiste, Mirela Kumbaro Furxhi ka zhvilluar një tryezë konsultimi për projektligjin për përkthimin zyrtar dhe profesionin e përkthyesit. Gjonaj tha se kjo është një iniciativë shumë e rëndësishme, e

Lexo më shumë
I paskrupullt dhe pa parime: Kush ishte Roi Kon, mentori kryesor i Donald Trumpit

I paskrupullt dhe pa parime: Kush ishte Roi Kon, mentori kryesor i Donald Trumpit 0

🕔20:01, 22.Sep 2020

Disa figura historike, duket se rriten pas çdo kthesë të madhe kulturore ose politike. Roi Kon ishte njëri nga ata. Si këshilltar kryesor i senatorit Xhozef Mekarthi, ai nxiti frikën dhe ngacmimet e lidhura me “Frikën ndaj të Kuqve”. Fillimisht

Lexo më shumë
Basha plan “B” për koalicionet nëse Rama refuzon konsensusin

Basha plan “B” për koalicionet nëse Rama refuzon konsensusin 0

🕔19:36, 22.Sep 2020

Mbledhja e Këshillit Politik sot nuk prodhoi konsensus mes shumicës dhe opozitës për debatin lidhur me faktin se si vullneti i shqiptarëve do të përkthehet në mandate parlamentare, por edhe koalicionet. PS i qëndron draftit që ka paraqitur, ndërsa PD-ja

Lexo më shumë
Ndërron jetë 50-vjeçari që tërhoqi qenin zvarrë me makinë rreth një javë më parë

Ndërron jetë 50-vjeçari që tërhoqi qenin zvarrë me makinë rreth një javë më parë 4

🕔19:17, 22.Sep 2020

50-vjeçari i cili vrau qenin e tij duke e tërhequr zvarrë me makinë ka ndërruar jetë ditën e sotme (22 shtator) si pasojë e një arresti kardiak. Ngjarja ka ndodhur në Peshkopi pavarësisht se Faik Përkoxha ishte banues në Sukth.

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim