Trump ka vetëm 5 minuta për Hotin e Vuçiçin në Zyrën Ovale, zbulohen detaje nga takimi

Trump ka vetëm 5 minuta për Hotin e Vuçiçin në Zyrën Ovale, zbulohen detaje nga takimi 1

🕔11:53, 4.Sep 2020

Detaje të tjera kanë dalë nga takimi në Shtëpinë e Bardhë të presidentit Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit Avudullah Hoti. Mësohet se presidenti amerikan Donald Trump sot do të marrë pjesë në nënshkrimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë

Lexo më shumë
VIDEO: “Ne jemi gati për çdo datë, por…”, përfundon takimi i shkurtër Rama – Meta, çfarë u diskutua

VIDEO: “Ne jemi gati për çdo datë, por…”, përfundon takimi i shkurtër Rama – Meta, çfarë u diskutua 7

🕔11:32, 4.Sep 2020

Kryeministri, Edi Rama, i shoqëruar edhe nga Taulant Balla sapo ka nisur takimin në Presidencë me Ilir Metën për të diskutuar për një datë të mundshme të zgjedhjeve Parlamentare 2021. Zyra e shtypit të Presidencës ka transmetuar live në Facebook,

Lexo më shumë
SOT TAKIMI / A do ta njohë Serbia Kosovën? Çfarë do të sjellin bisedimet Prishtinë – Beograd

SOT TAKIMI / A do ta njohë Serbia Kosovën? Çfarë do të sjellin bisedimet Prishtinë – Beograd 7

🕔11:14, 4.Sep 2020

Nga Bedri Islami   Sot, 4 shtator 2020, nën kujdesin e administratës amerikane, në Washington, pas një ndërperje të gjatë dhe heshtje edhe më të gjatë, do të takohen përfaqësuesit e shtetit të Kosovës me drejtuesit e lartë të shtetit

Lexo më shumë
Takimet për datën e zgjedhjeve / Me maskë në fytyrë, Rama mbërrin në Presidencë

Takimet për datën e zgjedhjeve / Me maskë në fytyrë, Rama mbërrin në Presidencë 0

🕔11:07, 4.Sep 2020

Kreu i qeverisë Edi Rama ka mbërritur në ambientet e Presidencës, ku do të diskutojë me Metën për të vendosur datën për zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Rama shoqërohet në Presidencë nga Taulant Balla, dhe shihet teksa mban maskë në fytyrë.

Lexo më shumë
Kryeministri grek i dërgon mesazhin e prerë Erdoganit: Ndal kërcënimet, që të fillojnë kontaktet

Kryeministri grek i dërgon mesazhin e prerë Erdoganit: Ndal kërcënimet, që të fillojnë kontaktet 0

🕔10:55, 4.Sep 2020

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis i nisi mesazh të qartë Turqisë, duke i kërkuar të ndalë “kërcënimet”. Deklarata e tij bëhet pas paralajmërimeve nga NATO-ja se të dyja vendet janë pajtuar për të nisur dialogun për uljen e tensionit në Mesdheun

Lexo më shumë
VIDEO / Nxënësi “turpëron” gazetaren: Vendose maskën, nuk dua të infektohem, largohu mbaj distancën

VIDEO / Nxënësi “turpëron” gazetaren: Vendose maskën, nuk dua të infektohem, largohu mbaj distancën 1

🕔10:43, 4.Sep 2020

Ekziston frika, se nxënësit e vegjël do ta kenë të vështirë të respektojnë udhëzimet për t’u mbrojtur nga koronavirusi, por një prej tyre në këtë video ka treguar se është shembull në këtë aspekt. Ndërsa po pyetej nga një gazetare

Lexo më shumë
Përfundon takimi në Presidencë, deputeti zbardh detajet: Kjo mund të jetë data kur do mbahen zgjedhjet parlamentare të 2021

Përfundon takimi në Presidencë, deputeti zbardh detajet: Kjo mund të jetë data kur do mbahen zgjedhjet parlamentare të 2021 1

🕔10:30, 4.Sep 2020

Sot do të jetë një ditë e ngjeshur për Presidentin e Republikës Ilir Meta, i cili do të zhvillojë konsultime me krerët e partive politike, për konsultimin e datës së zgjedhjeve parlamentare. Pas takimit me presidentin e shtetit, Ilir Meta,

Lexo më shumë
Foto-Lajm / Erion Veliaj duke shkuar në Bashki me biçikletë

Foto-Lajm / Erion Veliaj duke shkuar në Bashki me biçikletë 0

🕔10:22, 4.Sep 2020

Kryebashkiaku Veliaj është një ndër politikanët që e përdor më së shumti biçikletën. Sikurse mund të shihni edhe nga kjo foto e realizuar sot, kryebashkiaku Erion Veliaj është fotografuar në orët e para të mëngjesit në Bulevardin Dëshmorët e Kombit

Lexo më shumë
VIDEO / Mediat nuk i ndahen shqiptarit që me 4 mandatet e tij rrëzoi Gjukanoviçin pas 30 vitesh pushtet. Publikohet tjetër filmim: “Jam çetnik shqiptar”

VIDEO / Mediat nuk i ndahen shqiptarit që me 4 mandatet e tij rrëzoi Gjukanoviçin pas 30 vitesh pushtet. Publikohet tjetër filmim: “Jam çetnik shqiptar” 12

🕔10:13, 4.Sep 2020

Mediat boshnjake po kryqëzojnë ish-studentin e Sarajevës, politikanin shqiptar të Malit të Zi Dritan Abazoviç, i cili është këto ditë personazhi kryesor pas-zgjedhjeve malazeze. Kjo për faktin se ai, me katër mandate, po i mundëson opozitës pro-serbe që të vijë

Lexo më shumë
FOTO: “Shikoni këto dy foto të kuptoni që jemi peng i bastardëve”. Aktivisti boton foton e Vlorës italiane të viteve ’30, në rrjet ka debat: “Fajin e kemi ne qytetarët vetë”

FOTO: “Shikoni këto dy foto të kuptoni që jemi peng i bastardëve”. Aktivisti boton foton e Vlorës italiane të viteve ’30, në rrjet ka debat: “Fajin e kemi ne qytetarët vetë” 17

🕔10:06, 4.Sep 2020

Shikoni keto dy foto! Njera eshte projekti Italian i zhvillimit te Vlores ne vitet ’30 te shekullit te kaluar, tjetra eshte Vlora sot. Ndryshe nga rregullsia e blloqeve te banimit qe kishte projekti Italian para nje shekulli, sot Vlora paraqitet

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim