VIDEO-FRYMËZUESE / I moshuari 108-vjeçar nga Tetova vazhdon të punojë për të mbajtur shtëpinë dhe… gruan 102 vjeçare: Puna nuk i bën dëm askujt

VIDEO-FRYMËZUESE / I moshuari 108-vjeçar nga Tetova vazhdon të punojë për të mbajtur shtëpinë dhe… gruan 102 vjeçare: Puna nuk i bën dëm askujt 5

🕔19:23, 13.Sep 2020

Aga Xhem, është një i moshuar 108-vjeçar nga Tetova. Ai ka filluar të punojë që në moshën 7 vjeçare dhe vazhdon ende të punojë për të siguruar të ardhura për shtëpinë dhe gruan e tij. Në një video të postuar në

Lexo më shumë
Shkolla “Jeronim de Rada” rihap dyert për nxënësit, më e madhe e me kushte moderne, Veliaj: Opozita përdor prindërit e fëmijëve për politikë, do zhgënjehen më 25 prill

Shkolla “Jeronim de Rada” rihap dyert për nxënësit, më e madhe e me kushte moderne, Veliaj: Opozita përdor prindërit e fëmijëve për politikë, do zhgënjehen më 25 prill 7

🕔15:56, 13.Sep 2020

Shkolla 9-vjeçare “Jeronim de Rada” është gati të presë nga nesër nxënësit e saj, e rikonstruktuar plotësisht pas 54 vitesh, me mbështetjen e Fondacionit të Katarit. Në ceremoninë e përurimit, ku morën pjesë edhe shumë ish-nxënës të saj, si këngëtarja

Lexo më shumë
PJESA II / “Berisha i tha: Azem, zgjidhe këtë punë. Ai doli, u fut tek zyra e vet mori një Zastava dhe një silenciator…” Vigjilja e një grushti shteti, orët përpara sulmit mbi Kryeministrinë

PJESA II / “Berisha i tha: Azem, zgjidhe këtë punë. Ai doli, u fut tek zyra e vet mori një Zastava dhe një silenciator…” Vigjilja e një grushti shteti, orët përpara sulmit mbi Kryeministrinë 53

🕔15:05, 13.Sep 2020

Hyrje redaksionale e gazetës DITA: Një sentencë e vjetër filozofike thotë që “vijimësia është gogoli i mendjeve të cekëta”. Ka prej nesh që lodhen shpejt nga kërkimi i së vërtetës. Ka të tjerë (dhe këta janë më dinakë) që sugjerojnë

Lexo më shumë
I shtruar në Spitalin Infektiv, por mjekët nuk mundën ta shpëtojnë. Ndërron jetë nga COVID-19 profesori dhe historiani i njohur Llambro Filo

I shtruar në Spitalin Infektiv, por mjekët nuk mundën ta shpëtojnë. Ndërron jetë nga COVID-19 profesori dhe historiani i njohur Llambro Filo 8

🕔13:56, 13.Sep 2020

Profesor Llambro Filo ka ndërruar jetë nga Covid-19. Profesori dhe historiani Filo ishte i shtruar në Spitalin Infektiv. Ai ka ndërruar jetë në moshën 78-vjeçare. Filo, ishte pedagog në Universitetin e Tiranës por edhe autor i shumë librave historikë dhe

Lexo më shumë
Në prag të nisjes së mësimit, 5 mësues tek “Jeronim De Rada” në Tiranë të infektuar me COVID

Në prag të nisjes së mësimit, 5 mësues tek “Jeronim De Rada” në Tiranë të infektuar me COVID 1

🕔13:44, 13.Sep 2020

Pesë mësues të shkollës “Jeronim De Rada” në Tiranë janë infektuar me Covid-19. Ata janë në gjendje të qëndrueshme shëndetësore dhe janë vetëkarantinuar në shtëpitë e tyre. Mësuesit pritet që të zëvendësohen me të tjerë mësues, për të mos krijuar

Lexo më shumë
Ngjarja tronditëse në Pogradec, Policia identifikon një vajzë tjetër me të cilën abuzonte 46-vjeçari

Ngjarja tronditëse në Pogradec, Policia identifikon një vajzë tjetër me të cilën abuzonte 46-vjeçari 1

🕔13:25, 13.Sep 2020

Policia ka identifikuar vajzën tjeter që mendohet se ka pasur marrëdhënie me Blerim Bizgjonin, para se e mitura të shkonte në banesë. Megjithatë ende nuk dihen detaje lidhur me vajzën tjetër të abuzuar. Burimet thanë se ka qenë bashkëshortja e

Lexo më shumë
Rusia sot voton për zgjedhjet lokale: Provë për Putin pas helmimit të kryeopozitarit Navalny

Rusia sot voton për zgjedhjet lokale: Provë për Putin pas helmimit të kryeopozitarit Navalny 0

🕔13:19, 13.Sep 2020

Pothuajse 35 milionë rusë janë thirrur sot në votime për zgjedhjet lokale. Votimi do të zgjedhë guvernatorët rajonalë, ligjvënësit federalë, rajonalë dhe komunalë në 41 nga 85 rajone dhe në garë ka rreth 160 mijë kandidatë Këto zgjedhje shihen si

Lexo më shumë
Tjetër humbje nga bluzat e bardha, humb jetën nga COVID kirurgu i “Shefqet Ndroqit”. Postimi i familjarit: Shkoi në spital për një pathologji banale

Tjetër humbje nga bluzat e bardha, humb jetën nga COVID kirurgu i “Shefqet Ndroqit”. Postimi i familjarit: Shkoi në spital për një pathologji banale 17

🕔12:53, 13.Sep 2020

Një tjetër humbje jete është shënuar nga koronavirusi në radhët e bluzave të bardha në vendin tonë. Këtë të dielë ka humbur jetën kirurgu i Sanatoriumit, Agron Menzelxhiu në moshën 71-vjeçare, i cili luftonte prej ditësh me Covid-19. Lajmi është

Lexo më shumë
Tensionet në Mesdheun Lindor, Turqia vendos të tërheqë anijet drejt Antalias

Tensionet në Mesdheun Lindor, Turqia vendos të tërheqë anijet drejt Antalias 0

🕔12:47, 13.Sep 2020

Anija kërkimore turke “Oruç Reis” u kthye në ujërat pranë provincës jugore të Antalias sot (13 shtator), një veprim ky që mund të zbusë tensionet midis Ankarasë dhe Athinës mbi burimet natyrore në det të hapur. Reuters njofton se “Oruç

Lexo më shumë
VIDEO / “Më kërcënuan nga Kryeministria”, reagon Rama: I neveritur me hienat politike që hanë mish njeriu, ja çfarë kemi bërë për familjen Cakoni

VIDEO / “Më kërcënuan nga Kryeministria”, reagon Rama: I neveritur me hienat politike që hanë mish njeriu, ja çfarë kemi bërë për familjen Cakoni 16

🕔12:33, 13.Sep 2020

Manjola Cakoni, gruaja që humbi burrin dhe vajzën në tërmetin e 26 nëntorit në Thumanë, rrëfeu ditë më parë se është kërcënuar nga kryeministri Edi Rama, pasi rrëfeu në televizor situatën e saj pas tërmetit dhe mungesën e dëmshpërblimit. Kjo

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim