Miratimi i ligjit “Antishpifje”, Meta paralajmëron Ramën: Qeveria të tërhiqet nga modeli i neveritshëm Lukashenko!

Miratimi i ligjit “Antishpifje”, Meta paralajmëron Ramën: Qeveria të tërhiqet nga modeli i neveritshëm Lukashenko! 5

🕔12:14, 13.Sep 2020

Presidenti Ilir Meta me anë të postimi në “Facebook” ka reaguar ashpër pas vendimit të Partisë Socialiste për të miratuar paketën anti-shpifje. Meta ka ritheksuar se ligji Anti-Shpifje është një përpjekje e qeverisë për të goditur mediat, teksa i bën

Lexo më shumë
COVID ka prekur 14 gazetarë në 6 muajt e fundit, UGSH: Dy prej tyre nën kujdes intensiv, gazetari dhe shkrimtari i njohur ka 5 javë tek “Shefqet Ndroqi”

COVID ka prekur 14 gazetarë në 6 muajt e fundit, UGSH: Dy prej tyre nën kujdes intensiv, gazetari dhe shkrimtari i njohur ka 5 javë tek “Shefqet Ndroqi” 2

🕔11:55, 13.Sep 2020

Gjatë periudhës mars-shtator 2020, në 12 qarqe janë raportuar 14 gazetarë të prekur nga COVID-19, sipas raportit të UGSH. Ndërkohë dy gazetarë, gjatë kësaj jave ndodhen në kujdes intensiv si pasojë e virusit. “Dy gazetarë janë gjatë kësaj jave nën

Lexo më shumë
Vetëflijimi i familjes Josifi, Prokuroria “në vend-numëro”, nuk gjendet asnjë person apo sekt fetar i dyshuar

Vetëflijimi i familjes Josifi, Prokuroria “në vend-numëro”, nuk gjendet asnjë person apo sekt fetar i dyshuar 4

🕔11:37, 13.Sep 2020

Përtej zhurmës së bërë gati dy javë me radhë në media, Policia dhe Prokuroria e Tiranës, nuk kanë asnjë person apo sekt fetar të dyshuar, se mund të ketë ndikuar në vendimin ekstrem të vetëflijimit të familjes Josufi në Kombinat

Lexo më shumë
Ambasada Amerikane: Tri vaksina anti-COVID të financuara nga SHBA hyjnë në fazën e fundit të testimeve

Ambasada Amerikane: Tri vaksina anti-COVID të financuara nga SHBA hyjnë në fazën e fundit të testimeve 2

🕔11:22, 13.Sep 2020

Ambasada amerikane në Tiranë njoftoi sot se tre vaksina kundër Covid-19 të financuara nga Shtetet e Bashkuara kanë hyrë në fazën e tretë të testimeve klinike, hapi i fundit drejt krijimit të një vaksine të sigurt dhe efektive para miratimit

Lexo më shumë
“Unë besoj se njerëz mendjendritur si Sabiti e Moikomi e kanë bërë më të mirë shoqërinë tonë, ose, të paktën, e kanë penguar sa kanë mundur të keqen mes nesh”

“Unë besoj se njerëz mendjendritur si Sabiti e Moikomi e kanë bërë më të mirë shoqërinë tonë, ose, të paktën, e kanë penguar sa kanë mundur të keqen mes nesh” 9

🕔11:09, 13.Sep 2020

Me pikëllim të madh mësova se Prof. Sabit Brokaj u nda nga jeta. Habia dhe pikëllimi nga kjo vdekje e papritur janë edhe më të mëdha sepse, vetëm dy ditë më parë, Prof. Brokaj më kishte telefonuar për të më

Lexo më shumë
“Deklaroj nën përgjegjësinë personale se s’jam me Covid-19”, formulari i Ministrisë së Arsimit për nxënësit nxit polemika: Injorancë! Si mundet fëmija i klasës së parë…

“Deklaroj nën përgjegjësinë personale se s’jam me Covid-19”, formulari i Ministrisë së Arsimit për nxënësit nxit polemika: Injorancë! Si mundet fëmija i klasës së parë… 6

🕔10:38, 13.Sep 2020

Ministria e Arsimit ka shpërndarë një formular për nxënësit e shkollave që priten të hapen me datën 14 shtator, në kuadër të masave mbi parandalimin e përhapjes së Covid-19. Formulari është i përbërë nga dy pjesë me të parën që

Lexo më shumë
Gjendet i pajetë 22-vjeçari në Tiranë, i jep fund jetës duke prerë damarët

Gjendet i pajetë 22-vjeçari në Tiranë, i jep fund jetës duke prerë damarët 1

🕔10:27, 13.Sep 2020

Një 22-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij në Tiranë. Sipas policisë, më datë 13.09.2020, rreth orës 08:18, tek “Kodra e Priftit” në katin e dytë të banesës së tij është gjetur nga familjarët pa shenja jete shtetasi

Lexo më shumë
VIDEO: Kundërshtoi gjobën për maskën, policia dhunon një qytetar në qendër të Prishtinës në sy të fëmijëve

VIDEO: Kundërshtoi gjobën për maskën, policia dhunon një qytetar në qendër të Prishtinës në sy të fëmijëve 3

🕔10:11, 13.Sep 2020

  Një një video që ka publikuar portali Periskopi shfaqen disa policë të Kosovës, teksa ushtrojnë dhunë fizike ndaj një burri në qendër të Prishtinës. Portali raporton se sipas informatave jo zyrtare, situata e rëndë është krijuar pasi qytetari është

Lexo më shumë
Sezoni i virozave, epidemiologia britanike tregon çfarë i ndodh trupit nëse keni grip dhe COVID-19 në të njëjtën kohë

Sezoni i virozave, epidemiologia britanike tregon çfarë i ndodh trupit nëse keni grip dhe COVID-19 në të njëjtën kohë 1

🕔09:53, 13.Sep 2020

Me ardhjen e vjeshtës e më tej të dimrit të gjithë jemi të shqetësuar për sa i përket rrezikut për tu prekur nga COVID-19. Megjithatë ne harrojmë që gripi stinor është po aq problematik sa COVID. Por çfarë do ndodhte

Lexo më shumë
“Po më prekte dhe e qëllova”, arrestohet 66-vjeçari nga Berati, i mituri e akuzon për ngacmim seksual. I moshuari: Jemi në lidhje, është pëlqim i të dyve!

“Po më prekte dhe e qëllova”, arrestohet 66-vjeçari nga Berati, i mituri e akuzon për ngacmim seksual. I moshuari: Jemi në lidhje, është pëlqim i të dyve! 1

🕔09:43, 13.Sep 2020

Një 66-vjeçar i identifikuar si Romeo Oço është prangosur nga Policia pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur. 16-vjeçari në praninë e psikologëve dhe oficerëve të krimeve ka dëshmuar se i moshuari, fqinji i tij, e kishte ngacmuar

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim