VIDEO: Presidenti francez heq maskën dhe kollitet para studentëve

VIDEO: Presidenti francez heq maskën dhe kollitet para studentëve 0

🕔09:22, 10.Sep 2020

Emmanuel Macron, president i Francës, ka nxitur reagime të shumta në opinion, pasi një video e publikuar në “Twitter” e shfaq se si ai heq maskën mbrojtëse për pak sekonda derisa flet para studentëve në një fakultet në Francë, shkruan

Lexo më shumë
Raporti i DASH për klimën e investimeve në Shqipëri: Vend i vështirë për të bërë biznes. Bashkë me M.Veriut perceptohen si vendet më të korruptuara në Ballkanin Perëndimor

Raporti i DASH për klimën e investimeve në Shqipëri: Vend i vështirë për të bërë biznes. Bashkë me M.Veriut perceptohen si vendet më të korruptuara në Ballkanin Perëndimor 7

🕔09:21, 10.Sep 2020

“Pavarësisht nga një kornizë e shëndoshë ligjore dhe përparimit në reformën elektronike, investitorët e huaj e perceptojnë Shqipërinë si një vend të vështirë për të bërë biznes. Ata përmendin korrupsionin, veçanërisht në gjyqësor, mungesën e transparencës në prokurimin publik dhe

Lexo më shumë
LIGJI I RI/ Tatimet dhe SHISH do kenë akses te llogaritë bankare të 5 viteve të fundit të bizneseve dhe individëve, për identifikimin e pasurive të dyshuara. Ja çfarë do raportohet

LIGJI I RI/ Tatimet dhe SHISH do kenë akses te llogaritë bankare të 5 viteve të fundit të bizneseve dhe individëve, për identifikimin e pasurive të dyshuara. Ja çfarë do raportohet 12

🕔09:10, 10.Sep 2020

Një projektligj i Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë synon krijimin e një regjistri qendror për llogaritë bankare i cili do të ngrihet nga Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit dhe do të administrohet nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve. Në

Lexo më shumë
Ngjyrat mund të na ndihmojnë në trajtimin e shëndetit fizik ose mendor

Ngjyrat mund të na ndihmojnë në trajtimin e shëndetit fizik ose mendor 0

🕔09:09, 10.Sep 2020

Ngjyrat janë një formë e terapie për shërimin dhe përdorimet e saj për trajtimin e sëmundjeve të ndryshme të jetesës janë të njohura në shumë pjesë të botës. E njohur edhe si kromoterapi, terapia me anë të ngjyrave klasifikohet si

Lexo më shumë
Mitsotakis: Retorika turke i përket një epoke të kaluar. Duhej të kish zgjedhur bashkëpunimin

Mitsotakis: Retorika turke i përket një epoke të kaluar. Duhej të kish zgjedhur bashkëpunimin 8

🕔08:57, 10.Sep 2020

Kryeministri grek Ktriakos Mitsotakis i është drejtuar me një mesazh të fortë Turqisë. Mitsotakis e ka lënë zgjedhjen në dorën e palës turke ose të heqë anijet, ose do ta izolojnë. ”Zgjedhja është e qartë. Turqia mund të bashkëpunojnë dhe

Lexo më shumë
Berat / Babai i dy fëmijëve i jep fund jetës. Helmohet para se të flejë

Berat / Babai i dy fëmijëve i jep fund jetës. Helmohet para se të flejë 0

🕔08:47, 10.Sep 2020

Babai i dy fëmijëve i dha fund jetës, pasi konsumoi një sasi të madhe helmi. Shpëtim Krasi, 51-vjeçari nga lagjja “Donika Kastrioti” në qytetin e Beratit i ka dhënë fund jetës, duke konsumuar një sasi të konsiderueshme helmi. Mesa duket

Lexo më shumë
Mjeku amerikan: Së shpejti do të shpëtojmë nga maskat!

Mjeku amerikan: Së shpejti do të shpëtojmë nga maskat! 0

🕔08:37, 10.Sep 2020

Robert Redfield beson se nëse do të marrim aprovimin e disa vaksinave COVID-19, “ne do ta lëmë këtë pas vetes”, duke treguar maskën. Mjeku, drejtori i Qendrave të Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve në SHBA, tha se ne fillim nuk

Lexo më shumë
SHBA: Tre shtete pushtohen nga flakët. Njerëzit evakuohen, zjarri po shkatërron mijëra hektarë

SHBA: Tre shtete pushtohen nga flakët. Njerëzit evakuohen, zjarri po shkatërron mijëra hektarë 0

🕔08:36, 10.Sep 2020

50 vatra të mëdha zjarri po shkatërrojnë tre shtete fqinje në SHBA, Kaliforni, Oregon dhe Uashington. Kate Brown, Guvernatore e Oregonit, tha se disa situata kanë qenë mjaft të tmerrshme për të bërë që edhe zjarrfikësit të tërhiqen. “Oregon ka

Lexo më shumë
Abazoviç: Largohem nga Qeveria nëse iniciohet tërheqja e njohjes së Kosovës

Abazoviç: Largohem nga Qeveria nëse iniciohet tërheqja e njohjes së Kosovës

🕔08:21, 10.Sep 2020

Dritan Abazoviç ka bërë një deklaratë kërcënuese, duke theksuar fort se nuk rri në një Qeveri, në të cilën kërkohet tërheqja e njohjes së Kosovës. Sipas tij nëse iniciohet kjo gjë, ai largohet nga Qeveria, meqë pohon se për të

Lexo më shumë
Në Adriatik sërish lëkundje, tërmet me magnitudë 3.3

Në Adriatik sërish lëkundje, tërmet me magnitudë 3.3 0

🕔08:13, 10.Sep 2020

Rreth orës 5 të mëngjesit, një tërmet i lehtë ka goditur vendin tonë. Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.3 të shkallës rihter dhe epiqendra ishte në Detin Adriatik, 24 km në veriperëndim të Durrësit. Thellësia e këtij tërmeti ishte 5

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim