COVID-19/ 240 raste të reja dhe 4 të vdekur në shtetin fqinj në 24 orët e fundit

COVID-19/ 240 raste të reja dhe 4 të vdekur në shtetin fqinj në 24 orët e fundit 0

🕔18:16, 19.Sep 2020

Greqia njoftoi sot 240 raste të reja të virusit në vend, nga të cilat 42 janë me të gjitha simptomat dhe 34 prej tyre u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Bëhet me dije se gjithashtu janë regjistruar 4

Lexo më shumë
Vaksina e gripit sezonal, zyrtarët e shëndetësisë kanë një thirrje për qytetarët

Vaksina e gripit sezonal, zyrtarët e shëndetësisë kanë një thirrje për qytetarët 0

🕔17:58, 19.Sep 2020

Një thirrje për publikun vjen nga zyrtarët e shëndetësisë të cilët kërkojnë që qytetarët të bëjë vaksinën e gripit këtë vit për të shmangur mundësinë e përballjes së COVID-19 dhe gripit sezonal paralelisht. Të dyja sëmundjet janë shumë ngjitëse dhe

Lexo më shumë
Thirrja e Metës për shpërndarjen e parlamentit, Rama reagon nga Berlini: Nuk e kam ndjekur por ai ka një raport personal me rrotullimin e hënës

Thirrja e Metës për shpërndarjen e parlamentit, Rama reagon nga Berlini: Nuk e kam ndjekur por ai ka një raport personal me rrotullimin e hënës 16

🕔17:41, 19.Sep 2020

Në lidhje me deklaratat e presidentit Ilir Meta se mund të shpërndajë parlamentin, Kryeministri Edi Rama reagoi në Berlin. Ai u shpreh se nuk i ka ndjekur deklaratat, por shtoi se ato nuk e surprizojnë dhe opozita parlamentare sipas tij

Lexo më shumë
DETAJET / “Pse më ke zënë vendin”, ngjarja e dytë e rëndë në Durrës brenda pak orëve. Viktima dhe vrasësi grindeshin prej kohësh për një vend parkimi

DETAJET / “Pse më ke zënë vendin”, ngjarja e dytë e rëndë në Durrës brenda pak orëve. Viktima dhe vrasësi grindeshin prej kohësh për një vend parkimi 9

🕔17:11, 19.Sep 2020

Idajet Dulla, 34 vjeç (në foto) u vra me thikë mesditën e sotme, pas një sherri banal me autorin e krimit, Arbër Koti, që tashmë është shpallur në kërkim. Dulla, ka pikasur Kotin, një shofer autobusi që punonte oër një

Lexo më shumë
Në fushën e gjelbër por jo për të luajtur, Liga e Futbollit vijon me kërkesat

Në fushën e gjelbër por jo për të luajtur, Liga e Futbollit vijon me kërkesat 0

🕔16:57, 19.Sep 2020

Këtë të shtunë ekipet e futbollit zbritën në fushë ashtu siç ishte parashikuar në kalendarin e Kategorisë Superiore për të lexuar sërish kërkesat drejtuar qeverisë shqiptare. Kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, ditë më parë iu drejtua me një letër

Lexo më shumë
Rrëzohet nga makina në mes të autostradës, gruaja po bënte video për në Snapchat

Rrëzohet nga makina në mes të autostradës, gruaja po bënte video për në Snapchat 0

🕔16:44, 19.Sep 2020

Këtë të shtunë, një grua është rrëzuar nga dritarja e makinës në mes të autostradës në Angli. Policia njoftoi se ajo ishte ulur në sediljen e parë dhe ishte varur në dritaren e makinës  për të filmuar një video për ta

Lexo më shumë
E rëndë/ Gjendet një 34-vjeçar i vrarë në Durrës, u qëllua me thikë

E rëndë/ Gjendet një 34-vjeçar i vrarë në Durrës, u qëllua me thikë 5

🕔16:15, 19.Sep 2020

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Durrës ku një person është gjetur i vrarë me thikë në zonën e Plepave. Burime tregojnë se viktima është identifikuar si shtetasi Idajet Dulla dhe mësohet se është qëlluar me thikë në zemër.

Lexo më shumë
SHIFRAT ZYRTARE / Koronavirusi në Shqipëri, pesë të vdekur të tjerë gjatë ditës së sotme. Ka 153 raste të reja, kjo është lista e rasteve sipas qyteteve

SHIFRAT ZYRTARE / Koronavirusi në Shqipëri, pesë të vdekur të tjerë gjatë ditës së sotme. Ka 153 raste të reja, kjo është lista e rasteve sipas qyteteve 2

🕔16:08, 19.Sep 2020

Ministria e Shëndetësisë raporton se në 24 orët e fundit nga 836 testimet të kryera kanë rezultuar të infektuar me koronavirus 125 persona të tjerë. Gjithashtu betejën ndaj COVID-19 e kanë humbur 5 pacientë duke e çuar bilancin total të

Lexo më shumë
Rrahu gruan dhe ngacmoi seksualisht vajzën e tij, arrestohet 54-vjeçari në Krujë

Rrahu gruan dhe ngacmoi seksualisht vajzën e tij, arrestohet 54-vjeçari në Krujë 2

🕔16:04, 19.Sep 2020

Ditën e sotme, Policia e Durrësit ka njoftuar se ka arrestuar 3 persona në 24 orët e fundit, pasi kanë kryer vepra të ndryshme penale. Në flagrancë është arrestuar një burrë në Krujë, i cili ka rrahur bashkëshorten dhe ka

Lexo më shumë
Zyrtarisht pa para, ky është miliarderi që dëshironte të vdiste i varfër

Zyrtarisht pa para, ky është miliarderi që dëshironte të vdiste i varfër 1

🕔15:54, 19.Sep 2020

Themeluesi i “Duty Free Shoppers”, Charles Chuck Feeney, është zyrtarisht pa para ashtu siç vetë ka dëshiruar prej kohësh. Tashme 89-vjeçari nuk gëzon asnjë kacidhe, por dikur llogaritë e tij bankare përfshinin shifra marramendëse. Sipas të dhënave, ai i ka

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim