Nis detyrën e re, ish-ambasadori i Shqipërisë në Turqi emërohet drejtor i Përgjithshëm i Doganave

Nis detyrën e re, ish-ambasadori i Shqipërisë në Turqi emërohet drejtor i Përgjithshëm i Doganave 5

🕔14:13, 30.Sep 2020

Gent Gazheli emërohet drejtoi i ri i Përgjithshëm i Doganave. Ish-ambasadori i Shqipërisë në Turqi zëvendëson në këtë post Gjon Bardhin. Gazheli dhe dorëheqjen si ambasador në nëntor të vitit 2019. Ai mbante më parë rolin dhe si kreu i

Lexo më shumë
FOTO / Erdogan e mohoi, Armenia nxjerr provat: Shihni si është sulmuar avioni ushtarak nga Turqia

FOTO / Erdogan e mohoi, Armenia nxjerr provat: Shihni si është sulmuar avioni ushtarak nga Turqia 0

🕔14:07, 30.Sep 2020

Armenia postoi një fotografi në një platformë qeveritare në internet, të rrënojave të një aeroplani që tha se ishte një aeroplan luftarak SU-25 i rrëzuar nga një avion luftarak turk më 29 shtator. Turqia dhe Azerbajxhani kanë mohuar pretendimin e

Lexo më shumë
Nesër hapen baret dhe restorantet në ambiente të mbyllura, Manastirliu publikon rregullat strikte

Nesër hapen baret dhe restorantet në ambiente të mbyllura, Manastirliu publikon rregullat strikte 0

🕔13:54, 30.Sep 2020

Një ditë para hapjes së bareve dhe restoranteve në ambiente të mbyllura në kuadër të lirimit të masave për parandalimin e Covid-19, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka rikujtuar rregullat strikte për klientët dhe punonjësit. Me anë të një fotoje

Lexo më shumë
Zgjedhorja/ Ambasadori Britanik nga Gjirokastra: Do të doja që partitë të negocionin në mirëbesim. Mbështesim fuqimisht ‘5 qershorin’

Zgjedhorja/ Ambasadori Britanik nga Gjirokastra: Do të doja që partitë të negocionin në mirëbesim. Mbështesim fuqimisht ‘5 qershorin’ 0

🕔13:48, 30.Sep 2020

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman i kërkoi partive politike në vend që t’i përmbahen marrëveshjes së 5 qershorit, e cila sipas tij u arrit me mjaft mund edhe nga ndërkombëtarët, raporton abcnews.al. Norman tha nga Gjirokastra

Lexo më shumë
Pas ciklonit dhe rrebesheve të shiut rikthehet ‘vera’, kthesa e pazakontë e motit në Shqipëri

Pas ciklonit dhe rrebesheve të shiut rikthehet ‘vera’, kthesa e pazakontë e motit në Shqipëri 0

🕔13:34, 30.Sep 2020

Pas rrebesheve të fundjavës moti pritet të marrë një kthesë të fortë gjatë ditëve në vijim duke na bërë të përballemi me temperatura vere. Siç bëjnë me dije mediat greke, rajoni pritet të pushtohet nga rryma ajri të nxehta me

Lexo më shumë
Zëvendësoi Borchardt, një italian zgjidhet kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë

Zëvendësoi Borchardt, një italian zgjidhet kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë 0

🕔13:26, 30.Sep 2020

OSBE në Tiranë do të përfaqësohet nga një shtetas italian. Vincenzo Del Monaco, do të jetë kreu i ri i Prezencës së OSBE në Tiranë. Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi në Twitter, nga përfaqësuesit italianë. “Shumë fat

Lexo më shumë
Meta është njeri i aksionit, jo i zyrës dhe sallonit!

Meta është njeri i aksionit, jo i zyrës dhe sallonit! 6

🕔13:11, 30.Sep 2020

Gati shtatë muaj, nga zgjedhjet kanë mbetur, Meta me Edvinin, paqe nuk kanë gjetur! Meta nuk përmbahet, shan me zë të lartë, Rama në debate, nuk është aq i zjarrtë! Në fushë të betejës, vetëm ky binom, ndërsa Basha duket,

Lexo më shumë
Shefi i kërkoi të kandidonte se s’kishte rival, pastruesja fiton zgjedhjet

Shefi i kërkoi të kandidonte se s’kishte rival, pastruesja fiton zgjedhjet 7

🕔12:59, 30.Sep 2020

Për katër vitet e fundit, Marina Udgodskaya ka pastruar zyrat e ndërtesës së administratës lokale në Povalikhino, zonë rurale e Rusisë. Tani pastruesja 35-vjeçare po heq pluhurat e saj për të lëvizur në vendin e shefit, pasi fitoi zgjedhjet në

Lexo më shumë
‘Ligjet’ shtyjnë diskutimet për listat e hapura! Opozita parlamentare bojkoton mbledhjen: Të diskutojmë edhe propozimin e PD

‘Ligjet’ shtyjnë diskutimet për listat e hapura! Opozita parlamentare bojkoton mbledhjen: Të diskutojmë edhe propozimin e PD 8

🕔12:52, 30.Sep 2020

Seanca e sotme e diskutimeve nen për nen të drafteve për listat e hapura në Komisionin e Ligjeve është shtyrë dhe shkak është bërë bojkoti i opozitë parlamentare me arsyetimin se duhet të diskutohet fillimisht edhe propozimi i PD-së. Kjo

Lexo më shumë
Iluminizmi i Voskopojës, pararendës i Rilindjes sonë Kombëtare në fillimet e shekullit të XIX-të

Iluminizmi i Voskopojës, pararendës i Rilindjes sonë Kombëtare në fillimet e shekullit të XIX-të 11

🕔12:41, 30.Sep 2020

Kur në shekullin e XIX-të në Ballkan nisi të përjetohet “Rilindja Kombëtare”, arrmënët (vllehët) nuk mundën të krijonin dot lëvizjen e tyre për “Rilindjen Kombëtare”, për faktin se u mungonte bashkësia e territorit, pra Atdheu dhe sidomos u mungonte ekzistenca

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim