Veliaj: Nuk do lejoj askënd që të ndalë orën e Tiranës për interesa politike

Veliaj: Nuk do lejoj askënd që të ndalë orën e Tiranës për interesa politike 2

🕔12:33, 30.Sep 2020

Politika duhet të qëndrojë larg çështjeve që prekin drejtpërdrejtë interesat e qytetarëve, të cilët e përkrahin zhvillimin e transformimin e Tiranës. Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, duke folur në emisionin e mëngjesit “Wake Up”, në Top Channel, tha

Lexo më shumë
“Nuk po na dëgjon asnjë”/ Naftëtarët e Ballshit në ditën e tretë të grevës, një prej tyre largohet në gjendje të rëndë

“Nuk po na dëgjon asnjë”/ Naftëtarët e Ballshit në ditën e tretë të grevës, një prej tyre largohet në gjendje të rëndë 12

🕔12:23, 30.Sep 2020

Në ditën e tretë të grevës së urisë që po zhvillohet nga naftëtarët e Ballshit, njëri prej tyre në gjendje të rëndë shëndetësore është detyruar ta lërë në mes atë për t’u zëvendësuar nga një koleg. Gjithashtu disa të tjerë 

Lexo më shumë
Jepet alarm për bombë në Rinas! Të gjithë nxirren jashtë për siguri, panik te qytetarët

Jepet alarm për bombë në Rinas! Të gjithë nxirren jashtë për siguri, panik te qytetarët 0

🕔12:05, 30.Sep 2020

Aviacioni Civil ka kryer një test në aeroportin e Rinasit këtë mëngjes (30 shtator). Ata raportuan një alarm për bombë në mënyrë që të testohet reagimi i punonjësve dhe qytetarëve. Por kjo ka sjellë panik tek pasagjerët të cilët dolën

Lexo më shumë
VIDEO/ Lojtari del nga fusha dhe shkon me urgjencë në tualet, ja veprimi i çmendur i Mourinho

VIDEO/ Lojtari del nga fusha dhe shkon me urgjencë në tualet, ja veprimi i çmendur i Mourinho 0

🕔11:59, 30.Sep 2020

Pseudonimi i José Mourinho-s është ‘Special One’ dhe të martën në mbrëmje e vërtetoi pse ai mbetet special. Në fakt në ndeshjen Chelsea – Tottenham e vlefshme për çerekfinalen e EFL Cup, pikërisht në minutën e 75, “Spursat” po humbisnin

Lexo më shumë
Akuzohet për dekonspirim të operacioneve dhe korrupsion, shtyhet seanca për kreun e OFL. Nën hetim të SPAK edhe dy oficerë të tjerë

Akuzohet për dekonspirim të operacioneve dhe korrupsion, shtyhet seanca për kreun e OFL. Nën hetim të SPAK edhe dy oficerë të tjerë 3

🕔11:47, 30.Sep 2020

Është shtyrë seanca në Gjykatën e Posaçme për kreun e OFL, Artan Shkëmbi, të cilit do t’i komunikohej masa e pezullimit. Shkëmbi u pezullua nga detyra dy ditë më parë nga Ardi Veliu, pasi ishte nën hetim nga SPAK, ndërsa

Lexo më shumë
Veliaj jep lajmin e mirë: Së shpejti hapim Blv Zogu I, zgjidhëm problemet me kanalizimet në Rr. e Durrësit

Veliaj jep lajmin e mirë: Së shpejti hapim Blv Zogu I, zgjidhëm problemet me kanalizimet në Rr. e Durrësit 0

🕔11:32, 30.Sep 2020

Shumë shpejt Bulevardi “Zogu I” dhe Rruga e Durrësit, dy nga arteriet kryesore të hyrjes në qytetin e Tiranës, do të hapen tërësisht të transformuara, me trotuare më të gjera për këmbësorët dhe rrugë më të mira për automjetet. Në

Lexo më shumë
Ish-oficeri i lartë i Sigurimit të Shtetit, Hasan Luçi: Ai që qante me “Oiii” mbi varrin e Ahmet Zogut dhe ishte veshur me frak në dasmën e Lekës ishte agjent i yni…

Ish-oficeri i lartë i Sigurimit të Shtetit, Hasan Luçi: Ai që qante me “Oiii” mbi varrin e Ahmet Zogut dhe ishte veshur me frak në dasmën e Lekës ishte agjent i yni… 18

🕔11:21, 30.Sep 2020

Ish oficeri i lartë i Zbulimit (ish-Sigurimit të Shtetit) Hasan Luçi, në vijim të intervistave të ditëve të fundit në DITA, të cilat kanë ngjallur një interes të veçantë, këtë herë ndalet tek një nga personazhet më të rëndësishëm, Andon

Lexo më shumë
Po punonte me vinç mbi urën në “Rrugën e Arbrit”, 53-vjeçari aksidentohet dhe humb jetën (Emri)

Po punonte me vinç mbi urën në “Rrugën e Arbrit”, 53-vjeçari aksidentohet dhe humb jetën (Emri) 1

🕔11:07, 30.Sep 2020

Një punëtor i në fshatin Klos ka humbur jetën mëngjesin e sotëm (30 shtator). 53-vjeçari me iniciale A.A. punonte mbi urën e Vashës me një vinç dhe është aksidentuar. Si pasojë ka humbur jetën. “Rreth orës 09.40, në rrugën e

Lexo më shumë
BKH mbyll aplikimet për hetues, Hajnaj: Kandiduan mbi 650 persona, procesi i përzgjedhjes do jetë transparent dhe i drejtë

BKH mbyll aplikimet për hetues, Hajnaj: Kandiduan mbi 650 persona, procesi i përzgjedhjes do jetë transparent dhe i drejtë 2

🕔10:40, 30.Sep 2020

Pas mbylljes së aplikimeve për hetues pranë Byrosë Kombëtare të Hetimit, drejtuesja e këtij institucioni të krijuar së fundmi, Aida Hajnaj, bën me dije se numri i kandidatëve që kanë aplikuar ka shkuar mbi 650 persona. Ajo thotë se procesi

Lexo më shumë
Konflikti Armeni-Azerbajxhan/ Kryesia shqiptare e OSBE zhvillon takim special: Të ndalen menjëherë luftimet

Konflikti Armeni-Azerbajxhan/ Kryesia shqiptare e OSBE zhvillon takim special: Të ndalen menjëherë luftimet 1

🕔10:31, 30.Sep 2020

Kryesia shqiptare e OSBE-së ka zhvilluar një takim special në lidhje me konfliktin mes Azerbajxhanit dhe Armenisë. Shqipëria, si drejtuese e OSBE-së ka ndërmarrë një tjetër hap për të ndalur përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit të armatosur ndërmjet Azerbajxhanit dhe

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim