DY NË SPITAL / “Nuk duam të ndodhë edhe këtu, ajo që ndodhi në Bejrut”. Situatë e tensionuar në Ballsh, policia përdor gaz lotsjellës për të shpërndarë naftëtarët

DY NË SPITAL / “Nuk duam të ndodhë edhe këtu, ajo që ndodhi në Bejrut”. Situatë e tensionuar në Ballsh, policia përdor gaz lotsjellës për të shpërndarë naftëtarët 5

🕔12:32, 14.Sep 2020

Kjo e hënë ka nisur me protesta nga naftëtarët e rafinerisë së Ballshit. Ata janë mbledhur përpara uzinës dhe kërkojnë të hyjnë brenda saj, por sot janë përballur me “murin” e policisë. Ka pasur tensione e përplasje mes tyre. Punonjësit

Lexo më shumë
Dita e parë e shkollës, Policia Bashkiake ndihmon nxënësit. Sinjalistikë e re pranë shkollave

Dita e parë e shkollës, Policia Bashkiake ndihmon nxënësit. Sinjalistikë e re pranë shkollave 0

🕔12:26, 14.Sep 2020

Bashkia e Tiranës ka marrë masat për të rritur sigurinë e nxënësve me fillimin e vitit të ri shkollor. Punonjës të Policisë Bashkiake, si dhe grupe vullnetarësh ishin sot përpara çdo shkolle, në të gjitha njësitë administrative për të ndihmuar

Lexo më shumë
Ndryshimet në përfitimin e pagesave të aftësisë së kufizuar. Rastet kur duhet të paraqiteni në KMCAP

Ndryshimet në përfitimin e pagesave të aftësisë së kufizuar. Rastet kur duhet të paraqiteni në KMCAP 0

🕔12:18, 14.Sep 2020

Krahas dosjes së dokumenteve të përcaktuara, personat që do të vlerësohen për herë të parë për të siguruar pagesën e aftësisë së kufizuar, duhet të paraqiten edhe personalisht para Komisionit Mjekësor të Caktimit të Aftësisë për Punë (KMCAP). Ndërsa në

Lexo më shumë
Shërohet nga koronavirusi, Silvio Berlusconi lë spitalin: Ishte prova më e vështirë e jetës sime

Shërohet nga koronavirusi, Silvio Berlusconi lë spitalin: Ishte prova më e vështirë e jetës sime

🕔12:14, 14.Sep 2020

“Faleminderit të gjithëve, ishte prova më e vështirë e jetës sime”. Këto kanë qenë fjalët e ish-kryeministrit italian, Silvio Berlusconi duke lënë spitalin San Raffaele në Milano pas 11 ditësh i shtruar. ‘Edhe këtë herë ia hodha paq”- ka shtuar

Lexo më shumë
FOTO: Maska e detyrueshme, distancim fizik dhe fëmijë që sfidojnë Covidin me buqeta në duar. Dita e parë e shkollës nëpërmjet fotove

FOTO: Maska e detyrueshme, distancim fizik dhe fëmijë që sfidojnë Covidin me buqeta në duar. Dita e parë e shkollës nëpërmjet fotove 1

🕔12:05, 14.Sep 2020

Mëngjesin e sotëm ka nisur viti i ri shkollor 2020-2021 në të gjitha shkollat e vendit. Nxënësit që nisën ditën e sotme shkollën kanë pasur të detyrueshme maskën. Që në hyrje të shkollës atyre iu matet temperatura, më pas duhet

Lexo më shumë
Në Jon ka “129 miliardë dollarë” naftë (?!)

Në Jon ka “129 miliardë dollarë” naftë (?!) 39

🕔11:56, 14.Sep 2020

I nderuar z.Thano Perqendrimi i thelbit te problemit te delimitimit të hapsirës detare problematike me Greqinë tek nafta, duke devijuar nga thelbi teknik real i tij  se çfare pergatitje duhet te beje shteti yne per percaktimin e kufirit sipas normave

Lexo më shumë
ORUÇ REIS / Nën kritika se u tërhoq nga presioni i BE, ministri i jashtëm turk nxjerr hartën dhe paralajmëron: Kur ia tregova Pompeos këtë hartë…

ORUÇ REIS / Nën kritika se u tërhoq nga presioni i BE, ministri i jashtëm turk nxjerr hartën dhe paralajmëron: Kur ia tregova Pompeos këtë hartë… 8

🕔11:23, 14.Sep 2020

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Çavusoglu deklaroi se vendi i tij nuk është tërhequr nga pretendimet në Egjeun Lindor kundrejt Greqisë. Në një konferencë për shtyp, Çavusoglu deklaroi se tërheqja në portin e Antalias e anijes “Oruç Reis” u

Lexo më shumë
Humb jetën një 60-vjeçare nga Covid-19

Humb jetën një 60-vjeçare nga Covid-19 0

🕔11:12, 14.Sep 2020

Një 60-vjeçare nga Përmeti ka ndërruar jetë nga koronavorusi. Ajo ishte konfirmuar pozitive një ditë më parë. Prej katër ditësh 60-vjeçarja qëndronte e izoluar në banesë me simptoma të rënda. Pas rëndimit të gjendjes ajo është sjellë drejt Tiranës vetëm

Lexo më shumë
Kodi zgjedhor brenda 30 shtatorit dhe ligji për presidentin, zbardhet projektvendimi dhe ngrihen grupet e punës me nga tre anëtarë

Kodi zgjedhor brenda 30 shtatorit dhe ligji për presidentin, zbardhet projektvendimi dhe ngrihen grupet e punës me nga tre anëtarë 2

🕔11:05, 14.Sep 2020

Ngrihet grupi i punës për hartimin dhe propozimin e ndryshimeve kushtetuese në Kodin Zgjedhor. Ky grup pune do të jetë i përbërë nga Damian Gjiknuri, Klotilda Bushka dhe Korab Lita. Ai do të asistohet në veprimtarinë e tij nga ekspertët

Lexo më shumë
Përshkallëzohen tensionet SHBA-Kinë, dorëhiqet ambasadori amerikan në Pekin

Përshkallëzohen tensionet SHBA-Kinë, dorëhiqet ambasadori amerikan në Pekin 3

🕔11:00, 14.Sep 2020

Terry Branstad do të largohet si Ambasador i Shteteve të Bashkuara në Kinë pas më shumë se tre vjet në Pekin. Branstad pritet të largohet nga Pekini përpara zgjedhjeve presidenciale të nëntorit, sipas CNN. Njoftimi vjen në mes të tensioneve

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim