Kodi zgjedhor brenda 30 shtatorit dhe ligji për presidentin, zbardhet projektvendimi dhe ngrihen grupet e punës me nga tre anëtarë

Kodi zgjedhor brenda 30 shtatorit dhe ligji për presidentin, zbardhet projektvendimi dhe ngrihen grupet e punës me nga tre anëtarë 2

🕔11:05, 14.Sep 2020

Ngrihet grupi i punës për hartimin dhe propozimin e ndryshimeve kushtetuese në Kodin Zgjedhor. Ky grup pune do të jetë i përbërë nga Damian Gjiknuri, Klotilda Bushka dhe Korab Lita. Ai do të asistohet në veprimtarinë e tij nga ekspertët

Lexo më shumë
Përshkallëzohen tensionet SHBA-Kinë, dorëhiqet ambasadori amerikan në Pekin

Përshkallëzohen tensionet SHBA-Kinë, dorëhiqet ambasadori amerikan në Pekin 3

🕔11:00, 14.Sep 2020

Terry Branstad do të largohet si Ambasador i Shteteve të Bashkuara në Kinë pas më shumë se tre vjet në Pekin. Branstad pritet të largohet nga Pekini përpara zgjedhjeve presidenciale të nëntorit, sipas CNN. Njoftimi vjen në mes të tensioneve

Lexo më shumë
Mësuesja dhe sekretarja e gjimnazit në Tepelenë me Covid

Mësuesja dhe sekretarja e gjimnazit në Tepelenë me Covid 0

🕔10:48, 14.Sep 2020

Një ditë më parë dy anëtarë të stafit të gjimnazit në qytetin e Tepelenës kanë rezultuar pozitive me Covid. Pozitiv ka rezultuar mësuesja dhe sekretarja e gjimnazit, “Abaz Shehu”. Sipas informacioneve, edhe pas rasteve me Covid, procesi mësimor ka nisur

Lexo më shumë
Nisja e vitit shkollor, Policia e Shtetit njofton masat që janë marrë

Nisja e vitit shkollor, Policia e Shtetit njofton masat që janë marrë

🕔10:28, 14.Sep 2020

Masat e marra nga Policia e Shtetit, për garantimin e rendit dhe sigurisë, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2020 – 2021 Me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor 2020-2021, Policia e Shtetit ka marrë

Lexo më shumë
Gjermania: Britania do të vuajë më shumë po të dështojnë bisedimet pas Brexitit

Gjermania: Britania do të vuajë më shumë po të dështojnë bisedimet pas Brexitit 0

🕔10:19, 14.Sep 2020

Ekonomia e Britanisë së Madhe do të përballet me “pasoja shumë të rëndësishme”. Ky është paralajmërimi që ka bërë Ministri i Financave të Gjermanisë, Olaf Scholz. Londra po mendon një plan për të anashkaluar një marrëveshje të mëparshme të Brexitit.

Lexo më shumë
Lleshaj reagon pas akuzave për makinën luksoze: Është e shtetit, ka çmim më se normal, vetëm 49 mijë euro. Unë personalisht kam 10 vjet me një makinë

Lleshaj reagon pas akuzave për makinën luksoze: Është e shtetit, ka çmim më se normal, vetëm 49 mijë euro. Unë personalisht kam 10 vjet me një makinë 15

🕔10:10, 14.Sep 2020

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka bërë një sqarim pas akuzave se ka blerë një makinë që arrin deri në 150 mijë euro. Lleshaj thotë se ka një pronësi një automjet të zakonshëm prej 10 vitesh, të cilën thotë se

Lexo më shumë
IKJA E NJË LABI TË MENÇUR: Miqtë dhe kolegët shkruajnë sot në DITA për ndarjen e papritur nga jeta të mjekut dhe profesorit të njohur Sabit Brokaj

IKJA E NJË LABI TË MENÇUR: Miqtë dhe kolegët shkruajnë sot në DITA për ndarjen e papritur nga jeta të mjekut dhe profesorit të njohur Sabit Brokaj 27

🕔09:43, 14.Sep 2020

Dje u nda papritur nga jeta në moshën 78 vjeçare profesori dhe mjeku i njohur Sabit Brokaj. Prof. Sabit Brokaj lindi në Brataj të Vlorës në vitin 1942. Shkollën fillore dhe tetëvjeçare i kreu në vendlindje dhe Vlorë. Në vitet

Lexo më shumë
Sarandë/ Shkoi për të njoftuar masën e sigurisë për 2 apartamente, goditet me thikë përmbaruesi privat

Sarandë/ Shkoi për të njoftuar masën e sigurisë për 2 apartamente, goditet me thikë përmbaruesi privat

🕔09:20, 14.Sep 2020

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin e Sarandës. Mësohet se gjatë një sherri është plagosur me thikë me gjoks përmbaruesi privat, Baftjar Nela. Ai ndodhet në urgjencën e spitalit të Sarandës. I plagosur ka treguar para policisë edhe

Lexo më shumë
Rikthehet TELEBINGO/ Çmimi i madh prej 1,266,700 lekësh fitohet në Patos. Çdo javë në lojë Makina dhe “Rroga Telebingo”

Rikthehet TELEBINGO/ Çmimi i madh prej 1,266,700 lekësh fitohet në Patos. Çdo javë në lojë Makina dhe “Rroga Telebingo” 0

🕔09:02, 14.Sep 2020

Telebingo Shqiptare rikthehet me një sezon të ri plot surpriza sa i takon çmimeve që do të jepen javë pas jave për të gjithë fituesit e lojës më popullore të fatit në vend. Krahas çmimit të madh, tashmë çdo javë

Lexo më shumë
Veliaj letër urimi nxënësve të Tiranës: Jeni aleatët e mi, më jepni kurajo për transformimin e qytetit tonë

Veliaj letër urimi nxënësve të Tiranës: Jeni aleatët e mi, më jepni kurajo për transformimin e qytetit tonë 2

🕔08:54, 14.Sep 2020

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u ka dërguar nga një letër urimi në ditën e parë të shkollës të gjithë nxënësve të kryeqytetit. Në letrën me këshilla për ta, Veliaj shprehet se për kthimin e tyre në shkolla

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim