FOTO/ Hëna sot dhuron një pamje spektakolare, ja pse ky vit është më i veçanti

FOTO/ Hëna sot dhuron një pamje spektakolare, ja pse ky vit është më i veçanti 0

🕔20:08, 31.Oct 2020

Disa foto të realizuara nga LSA, kanë sjellë një pamje spektakolare të hënës së mbrëmjes së sotme. Tetori nuk ka një, por dy hënë të plota dhe kësaj here ka përkuar me festën Halloween, ngjarje e cila nuk kishte ndodhur

Lexo më shumë
Operacioni ambicioz i qeverisë/ Sllovenia nis testimin e popullsisë, rreth 1 milionë tamponë vetëm këtë të shtunë

Operacioni ambicioz i qeverisë/ Sllovenia nis testimin e popullsisë, rreth 1 milionë tamponë vetëm këtë të shtunë 1

🕔19:19, 31.Oct 2020

Këtë të shtunë, rreth 1 milionë sllovakë iu nënshtruan tamponit, si pjesë e operacionit ambicioz të qeverisë për të testuar të gjithë popullsinë për të parandaluar përhapjen e mëtejshme të pandemisë së COVID-19. Sipas qeverisë, është parashikuar të testohen rreth

Lexo më shumë
“Lokalet duhen mbyllur të gjitha për një farë kohe”/ Sulçebe: Të lejohen ambientet e hapura dhe me maska!

“Lokalet duhen mbyllur të gjitha për një farë kohe”/ Sulçebe: Të lejohen ambientet e hapura dhe me maska! 1

🕔19:00, 31.Oct 2020

Autoritetet shëndetësore në Shqipëri kanë paralajmëruar se do të mbyllin lokalet në zonën e ish-bllokut pas orës 22:00, por për imunologun Genc Sulçebe lokalet dhe baret duhen mbyllur të gjitha për një farë kohe. Në një intervistë për emisionin “Kjo

Lexo më shumë
Renditja e pesë shenjave të zodiakut që nuk mund të gënjejnë dhe urrejnë

Renditja e pesë shenjave të zodiakut që nuk mund të gënjejnë dhe urrejnë 1

🕔18:47, 31.Oct 2020

Midis dymbëdhjetë protagonistëve të Zodiakut ka disa shenja që nuk dinë të gënjejnë dhe të urrejnë. Këto janë çështje të ADN-së por edhe të një lloji astrologjik pasi mbi të gjitha, këta 5 aktorë të zodiakut demonstrojnë neveri natyrore ndaj

Lexo më shumë
Presidenti Meta kërkon miratimin e nismës për referendumet: Do jetë armë në duart e qytetarëve të këtij vendi!

Presidenti Meta kërkon miratimin e nismës për referendumet: Do jetë armë në duart e qytetarëve të këtij vendi! 8

🕔18:28, 31.Oct 2020

Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka bërë thirrje për miratimin urgjent të nismës për referendumet, për të ndryshuar situatën aktuale në të cilën ndodhet vendi. Sipas Metës, ky ligj do të jetë një armë në duart

Lexo më shumë
COVID-19/ Bilanc dramatik në Itali, regjistrohen rreth 32 mijë të prekur dhe 297 viktima në 24 orët e fundit

COVID-19/ Bilanc dramatik në Itali, regjistrohen rreth 32 mijë të prekur dhe 297 viktima në 24 orët e fundit 0

🕔18:10, 31.Oct 2020

Në 24 orët e fundit në provincën e Milanos janë shënuar 3.979 raste pozitive në 2 orë e 1.607  vetëm në qytetin e Milanos. Ndërsa në gjithë territorin italian janë regjistruar 31.758 të infetktuar e 297 viktima. Në total janë kryer 215886

Lexo më shumë
Tërmeti në Turqi/ Viktima e parë shqiptare, humb jetën 62-vjeçarja, në gjendje të rëndë djali i saj 28-vjeçar

Tërmeti në Turqi/ Viktima e parë shqiptare, humb jetën 62-vjeçarja, në gjendje të rëndë djali i saj 28-vjeçar 0

🕔17:50, 31.Oct 2020

Një qytetare nga Kosova është viktima e parë shqiptare nga tërmeti 6.6 i shkallës Rihter që goditi Izmirin në Turqi ditën e djeshme. Ajo është 62-vjeçarja Nazmie Doraja nga Kosova ndërsa djali i saj 28-vjeçar ndodhet në gjendje të rëndë

Lexo më shumë
Shangai, destinacioni kinez i synuar për kapitalin e huaj

Shangai, destinacioni kinez i synuar për kapitalin e huaj 0

🕔17:33, 31.Oct 2020

Qendra financiare kineze e Shangait konfirmohet si një destinacion popullor për investimet e huaja, pavarësisht recesionit global për shkak të pandemisë Covid-19. Sipas të dhënave të publikuara nga autoritetet lokale, prurjet e kapitalit të huaj në qytet u rritën me

Lexo më shumë
Tërmeti në Turqi/ Numri i viktimave arrin në 35, raportohen 885 të plagosur, 243 persona po trajtohen në spitale

Tërmeti në Turqi/ Numri i viktimave arrin në 35, raportohen 885 të plagosur, 243 persona po trajtohen në spitale 0

🕔17:15, 31.Oct 2020

Ministri i Shëndetësisë së Turqisë Fahrettin Koca, i cili  ndodhet për momentin në zonën e tërmetit në Izmir, njoftoi se numri i viktimave arriti në 35. Ministri Koca deklaroi se 8 persona, 3 prej të cilëve janë në gjendje të

Lexo më shumë
Pa maska në rrugë/ Ndëshkohen 765 qytetarë në 24 orët e fundit, gjoba nga 1 mln lekë për 3 administratorë lokalesh

Pa maska në rrugë/ Ndëshkohen 765 qytetarë në 24 orët e fundit, gjoba nga 1 mln lekë për 3 administratorë lokalesh 0

🕔16:55, 31.Oct 2020

Policia e Shtetit ka ndëshkuar me masën administrative 3.000 lekë, 765 qytetarë që lëviznin pa maskat mbrojtëse. Gjithashtu, ndëshkohen me masën 1.000.000 lekë secili, 3 administratorë lokalesh, pasi nuk respektuan protokollet e sigurisë. Strukturat e Policisë kanë vijuar kontrollet në

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim