“Prit se do vij dhe te ty”/ Rama ironi me Metën: S’ka më keq se sa kur shokët i jepen alkoolit

“Prit se do vij dhe te ty”/ Rama ironi me Metën: S’ka më keq se sa kur shokët i jepen alkoolit 3

🕔16:48, 9.Oct 2020

Në fjalën e tij gjatë Asamblesë së PS, kryeministri Edi Rama përmendi të gjitha ato që i cilësoi si arritje të Partisë Socialiste, duke theksuar se janë si arsyeja për një mandat të tretë. Ndërsa pranon se ka ende punë

Lexo më shumë
Me maska dhe distancë, mblidhet Asambleja e PS-së, Rama: S’jemi e keqja më e vogël, ju tregoj se përse më duhet një mandat i tretë qeverisës

Me maska dhe distancë, mblidhet Asambleja e PS-së, Rama: S’jemi e keqja më e vogël, ju tregoj se përse më duhet një mandat i tretë qeverisës 20

🕔16:33, 9.Oct 2020

Partia Socialiste po zhvillon pasditen e sotme Asamblenë e Partisë. Asambleja filloi në orën 15:30 te Amfiteatri i liqenit me fjalën e kryeministrit Edi Rama për të vijuar më pas me propozimin e zgjedhjen e organeve drejtuese të Partisë. Edhe

Lexo më shumë
Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë njofton për situatën: Humbin jetën dy pacientë, shënohen 167 raste të reja në 24 orë

Covid 19/ Ministria e Shëndetësisë njofton për situatën: Humbin jetën dy pacientë, shënohen 167 raste të reja në 24 orë 0

🕔16:18, 9.Oct 2020

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid, 2 qytetarë. Njoftimi: Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju informon lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë

Lexo më shumë
A do të ndikojë mutacioni i koronavirusit te vaksina?

A do të ndikojë mutacioni i koronavirusit te vaksina? 1

🕔16:10, 9.Oct 2020

Studiuesit në Australi njoftuan sot se çdo mutacion i mëtejshëm i koronavirusit të ri (COVID-19) në forma të reja nuk do të ndikojë në vaksinën e mundshme për trajtimin e tij. Studimi i bërë nga Organizata e Kërkimit Shkencor dhe

Lexo më shumë
Mjeku i 21 janarit që gënjeu duke deklaruar se protestuesit u vranë nga afër, në listën për deputetë të Partisë Demokratike

Mjeku i 21 janarit që gënjeu duke deklaruar se protestuesit u vranë nga afër, në listën për deputetë të Partisë Demokratike 12

🕔16:05, 9.Oct 2020

Në listën e PD për deputet në Tiranë është edhe një prej mjekëve të 21 janarit. Bëhet fjalë për mjekun Sami Koçeku, i cili  manipuloi të vërtetën për të fshehur vrasësit e vërtetë të protestuesve në mes të bulevardit. Koçeku

Lexo më shumë
EMRI/ Kush është një ndër vrasësit e dyshuar të Bujar Çelës

EMRI/ Kush është një ndër vrasësit e dyshuar të Bujar Çelës 0

🕔15:39, 9.Oct 2020

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” në mungesë për të dyshuarin si ekzekutor të Bujar Çelës në Elbasan. 37 vjeçari Nuredin Dumani, i identifikuar nga prokuroria, dyshohet se ishte ekzekutori i Bujar Çelës, vëllait të

Lexo më shumë
2020, rënie drastike e numrit të gjykimeve/ Pandemia e mungesa e gjyqtarëve: Nga 166 mijë çështje, gjykatat kanë shqyrtuar 68 mijë

2020, rënie drastike e numrit të gjykimeve/ Pandemia e mungesa e gjyqtarëve: Nga 166 mijë çështje, gjykatat kanë shqyrtuar 68 mijë 4

🕔15:23, 9.Oct 2020

Mungesa gjyqtarëve për shkak të shkarkimeve të shumta nga Vetting-u si dhe Pandemia Covid 19 u kanë mohuar masivisht shqiptarëve të drejtën për t’ju drejtuar gjykatave gjatë këtij viti. Këshilli i Lartë Gjyqësor raporton se Gjykatat kanë marrë në shqyrtim

Lexo më shumë
SPAK mbyll hetimet, Blendi Teta shkon në gjykatë për vrasjen e Santjago Malkos

SPAK mbyll hetimet, Blendi Teta shkon në gjykatë për vrasjen e Santjago Malkos 1

🕔14:58, 9.Oct 2020

SPAK ka finalizuar hetimet në lidhje përfshirjen e Blendi Tetës në vrasjen e Santjago Malkos më datë 27 gusht të 2019-ës në zonën e Porcelanit në Tiranë. Tashmë dosja është dërguar në gjykatë, ndërsa prokuroria ka si të dyshuar kryesore

Lexo më shumë
Ilaçi që kuroi Trump, rritet kërkesa për regeneron…

Ilaçi që kuroi Trump, rritet kërkesa për regeneron… 1

🕔14:45, 9.Oct 2020

Doktorët po raportojnë një rritje të kërkesave të pacientëve për koktejlin eksperimental anti covid pasi Donald Trump e quajti ilaçin e Regeneron Pharmaceuticals “një bekim nga zoti” që është një kurë për virusin. Dy mjekë të përfshirë në testimin e

Lexo më shumë
Nuk zbatohet protokolli, 500 veta në ceremoninë mortore të dy të vdekurve nga Covid

Nuk zbatohet protokolli, 500 veta në ceremoninë mortore të dy të vdekurve nga Covid 1

🕔14:35, 9.Oct 2020

Familjarët e dy viktimave që kanë ndërruar jetën në spitalet Covid, pas ekzaminimit mjeko-ligjor në morgun e Tiranës, kanë tërhequr trupat e pajetë dhe i kanë dërguar ata në shtëpitë e tyre për të kryer ceremonitë mortore. Sipas Abcnews.al dy

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim