Infektohet me COVID-19 trajneri i ekipit shqiptar, izolohet edhe stafi

Infektohet me COVID-19 trajneri i ekipit shqiptar, izolohet edhe stafi 0

🕔21:57, 26.Oct 2020

Pas tamponit të bërë, Leonard Toçila ka rezultuar i prekur me COVID-19. Ai është trajner i skuadrës së Gramshit, një zonë ku në 24 orët e fundit rezultojnë të prekur 10 persona. Sipas burimeve, në izolim janë futur një pjesë

Lexo më shumë
Një 33-vjeçare i jep fund jetës në Tiranë/ Vetëvritet me armë zjarri, 4 të afërm në hetim, fshehën armën me të cilën u krye vetëvrasja

Një 33-vjeçare i jep fund jetës në Tiranë/ Vetëvritet me armë zjarri, 4 të afërm në hetim, fshehën armën me të cilën u krye vetëvrasja 0

🕔21:33, 26.Oct 2020

Një 33-vjeçare i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë me armë zjarri. Kjo ngjarje ka ndodhur në rrugën “Ali Shefqeti” në Shkozë në banesë. Sakaq, policia thotë se 33-vjeçarja me inicialet M.H. ishte në gjendje të rënduar psikologjike. Por

Lexo më shumë
Fillimi i vitit të ri akademik/ Ministrja Kushi takon rektorët e universiteteve, plani i masave të ndërmarra

Fillimi i vitit të ri akademik/ Ministrja Kushi takon rektorët e universiteteve, plani i masave të ndërmarra 0

🕔21:12, 26.Oct 2020

Evis Kushi, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, në prag të fillimit të universitetit ka zhvilluar takime me rektorët e universiteteve publike dhe private. Në fokus të bashkëbisedimit, ishte plani i masave të ndërmarra prej tyre për nisjen sa më

Lexo më shumë
Të dhënat zyrtare të shtatë ditëve të fundit në Shqipëri: 315 të infektuar me COVID-19 më shumë gjatë kësaj jave, rritet numri i testimeve

Të dhënat zyrtare të shtatë ditëve të fundit në Shqipëri: 315 të infektuar me COVID-19 më shumë gjatë kësaj jave, rritet numri i testimeve 0

🕔20:57, 26.Oct 2020

Në Shqipëri rastet e reja me Koronavirusi shënuan një tjetër rritje të ndjeshme gjatë javës së fundit, ndërkohë që numri i testimeve u rrit lehtë. Sipas të dhënave zyrtare të përpunuara nga Zëri i Amerikës, në 7 ditët e fundit

Lexo më shumë
Luiza Gega: E dini çfarë më ka premtuar Veliaj? Një pistë vrapimi për Tiranën!

Luiza Gega: E dini çfarë më ka premtuar Veliaj? Një pistë vrapimi për Tiranën! 0

🕔20:37, 26.Oct 2020

Nga Jonida Hitoveizi Luiza Gega, vajza e talentuar që na bën krenarë në të gjitha pistat ku garon, në një intervistë për dritare.net thotë se ndihet mirë kur sheh sot përmirësimin që është bërë me terrenet sportive në shkolla. Megjithatë,

Lexo më shumë
Riatdhesimi/ Konsulli i Shqipërisë në Liban krah Ramës: Do të sjellim pjesën tjetër të shqiptarëve nga kampi i ferrit

Riatdhesimi/ Konsulli i Shqipërisë në Liban krah Ramës: Do të sjellim pjesën tjetër të shqiptarëve nga kampi i ferrit 0

🕔20:19, 26.Oct 2020

Konsulli i Shqipërisë në Liban, Marc Ghorayeb nga Libani teksa ka folur për kthimin e 5 shqiptarëve nga kampi Al Hol, tha se do të punohet për riatdhesimin e të gjithë personave që janë atje. Ai theksoi se të ka

Lexo më shumë
Lleshaj: Nuk është kampi i Al Hol, por i Ferrit. Shefi i Antiterrorit: Atë çfarë ne kemi parë atje duhet ta shohin të gjithë

Lleshaj: Nuk është kampi i Al Hol, por i Ferrit. Shefi i Antiterrorit: Atë çfarë ne kemi parë atje duhet ta shohin të gjithë 0

🕔19:56, 26.Oct 2020

Nga Bejruti, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj tha se kampi Al Holit duhet të quhet kampi i Ferrit referuar atyre se çafrë autoritetet shqipater kanë parë atje. I të njëjtit mendim ishte edhe shefi i Antiterrorit Gledis Nano, i cili

Lexo më shumë
5 milionë e gjysmë banorë, Sllovakia do testojë të gjithë popullsinë kundër koronavirusit. 8 mijë ushtarë në terren

5 milionë e gjysmë banorë, Sllovakia do testojë të gjithë popullsinë kundër koronavirusit. 8 mijë ushtarë në terren 0

🕔19:42, 26.Oct 2020

Sllovakia ka marrë një vendim të fortë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, duke nisur testimin e të gjithë popullsisë. Bëhet fjalë për 5 milionë e gjysmë banorë. Operacioni filloi gjatë fundjavës me ndihmën e 8,000 ushtarëve. Ata që nuk

Lexo më shumë
Turqi/ Shpërthim i fuqishëm, dyshohet për sulm terrorist (Video)

Turqi/ Shpërthim i fuqishëm, dyshohet për sulm terrorist (Video) 0

🕔19:39, 26.Oct 2020

Një shpërthim i fuqishëm bombe ka ndodhur në Iskenderun të Turqisë. Dyshohet se një person fillimisht ka qëlluar ndaj policisë dhe më pas ka shpërthyer edhe bombën që kishte me vete, duke hedhur kështu vetën në erë. Forca të shumta

Lexo më shumë
NASA bën zbulimin befasues: Ka ujë në Hënë

NASA bën zbulimin befasues: Ka ujë në Hënë 0

🕔19:28, 26.Oct 2020

Ka ujë në hënë dhe mund të jetë më i arritshëm sesa pritej. Teleskopi Stratosferik i Observatorit të Astronomisë Infra të Kuqe të NASA-s (SOFIA), zbuloi për herë të parë “nënshkrimin” e molekulës së ujit (H2O) në satelitin e Tokës.

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim