Vdekja e 53 vjeçarit nga Ndroqi/ Studentë të Mjekësisë dhe të rinjtë e FRPD protestë-homazh tek kryeministria

Vdekja e 53 vjeçarit nga Ndroqi/ Studentë të Mjekësisë dhe të rinjtë e FRPD protestë-homazh tek kryeministria 0

🕔19:19, 26.Oct 2020

Një grup të rinjsh të FRPD-së dhe studentë të Mjekësisë do të bëjnë një protestë homazh para kryeministrisë. Ata kanë ndezur qirinj para kryeministrisë për vdekjen e 53 vjeçarit Lutfi Çekirri pasi u sorollat dyerve të spitaleve në Tiranë. Kryetari

Lexo më shumë
Fëmijët nga Siria kthehen nesër në shtëpi! Rama nga Libani: Kemi qenë me zemër të ngrirë deri në momentin e fundit!

Fëmijët nga Siria kthehen nesër në shtëpi! Rama nga Libani: Kemi qenë me zemër të ngrirë deri në momentin e fundit! 2

🕔19:05, 26.Oct 2020

Kryeministri Edi Rama në një intervistë per Top Channel,  foli per gjendjen e 4 fëmijëve dhe gruas qe po kthehen ne shtepi nga Siria. Floresha Rasha gruaja dhe fëmijët e saj Amar Rasha, Emel Rasha dhe Hatixhe Rasha si dhe

Lexo më shumë
Hap ekstrem/ Sistemi shëndetësor në prag të kolapsit, Belgjika u kërkon mjekëve të punojnë edhe nëse janë me COVID-19

Hap ekstrem/ Sistemi shëndetësor në prag të kolapsit, Belgjika u kërkon mjekëve të punojnë edhe nëse janë me COVID-19 0

🕔19:04, 26.Oct 2020

Belgjika është një nga shtetet europiane që po vuan më së shumti pandeminë e COVID-19 teksa sistemi shëndetësor është në prag të kolapsit. Për shkak të infektimeve masive tek mjekët, 10 spitale kanë kërkuar që bluzat e bardha të vijojnë

Lexo më shumë
Ambasadori gjerman, takim me kryetaren e KPA: Procedimet ndaj gjyqtarëve që shkelin ligjin rikthejnë besimin tek drejtësia

Ambasadori gjerman, takim me kryetaren e KPA: Procedimet ndaj gjyqtarëve që shkelin ligjin rikthejnë besimin tek drejtësia 1

🕔18:43, 26.Oct 2020

Ambasadori gjerman në Shqipëri Peter Zingraf u shpreh sot gjatë takimit me kryetaren e Kolegjit të Apelimit, Albana Shtylla se procedimet disiplinore ndaj gjyqtarëve dhe prokurorëve që janë shkelës të ligjit janë një element mjaft i rëndësishëm në rikthimin e

Lexo më shumë
Koronavirusi/ 9 të infektuar në Bashkinë Klos, infektohen dhe mjekët në Mat, mbyllet reparti i Kirurgjisë

Koronavirusi/ 9 të infektuar në Bashkinë Klos, infektohen dhe mjekët në Mat, mbyllet reparti i Kirurgjisë 0

🕔18:29, 26.Oct 2020

Reparti i kirurgjisë në spitalin Bashkiak Mat është mbyllur për shkak të infektimeve me COVID-19. Dy mjekë kirurg kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe ka detyruar NJVKSH të mbyllë repartin e kirurgjisë e të nisë testimet për pjesën tjetër të

Lexo më shumë
Ishte në grupin negociator, flet ish-zv.kreu i Forcave Detare: Gjykata Ndërkombëtare do marrë për “Detin” një nga këto tre vendime (faktorët që do ndikojnë)

Ishte në grupin negociator, flet ish-zv.kreu i Forcave Detare: Gjykata Ndërkombëtare do marrë për “Detin” një nga këto tre vendime (faktorët që do ndikojnë) 3

🕔18:18, 26.Oct 2020

Një ndër personat e grupit negociator me Greqinë, Artur Meçollari, ish-zëvendëskomandant i Forcave Detare, është bërë pjesë e debatit për çështjen e shumë përfolur të kufirit detar Shqipëri-Greqi. Meçollari thotë se Vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë do të jetë

Lexo më shumë
COVID-19/ Regjistrohen 715 raste të reja dhe 7 viktima në 24 orët e fundit në shtetin fqinj

COVID-19/ Regjistrohen 715 raste të reja dhe 7 viktima në 24 orët e fundit në shtetin fqinj 0

🕔18:16, 26.Oct 2020

Në Greqi janë regjistruar 715 raste me koronavirus në 24 orët e fundit dhe ndërkohë të vdekurit janë 7 ditën e sotme. Sakaq, 95 pacientë po trajtohen me intubim, 11 më shumë krahasuar me dje. Përsa i përket të infektuarve, 

Lexo më shumë
PPE thirrje Ramës: Respekto Opinionin e Venecias!

PPE thirrje Ramës: Respekto Opinionin e Venecias! 0

🕔17:59, 26.Oct 2020

Numri 2 i PPE në Parlamentin Europian, Andrei Kovaçev, mbështeti Komisionerin për Zgjerimin, në lidhje me situatën politike në Shqipëri. Ai kërkoi që qeveria dhe parlamenti të presin Opinionin e Venezias para se të votojnë për Kodin Zgjedhor. “Mbështes qëndrimin

Lexo më shumë
Kuvendi mblidhet të martën, ndryshimet në Kodin Zgjedhor futen në rendin e ditës

Kuvendi mblidhet të martën, ndryshimet në Kodin Zgjedhor futen në rendin e ditës 0

🕔17:41, 26.Oct 2020

Ndonëse BE i tha të presë opininion e Komisionit të Venecias, Kuvendi i Shqipërisë nuk ka humbur kohë për të votuar ndryshimet në Kodin Zgjedhor pas kthimit në Kuvend nga Presidenti i Republikës. Kodi Zgjedhor është futur në diskutimet e

Lexo më shumë
Shpëtuan nga burgu përjetë Dritan Dajtin, GJKKO pushon çështjen për 3 gjyqtarët e akuzuar për shpërdorim detyre

Shpëtuan nga burgu përjetë Dritan Dajtin, GJKKO pushon çështjen për 3 gjyqtarët e akuzuar për shpërdorim detyre 1

🕔17:26, 26.Oct 2020

Gjykata e posaçme pushon akuzën ndaj tre gjyqtarëve, Skënder Daminin, Petrit Aliajn dhe Aleks Nikollën, që shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, të dyshuar për korrupsion e shpërdorim detyre. Këta ishin tre gjyqtarët që firmosën pro heqjes së burgimit

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim