Horoskopi, 01 dhjetor 2020

Horoskopi, 01 dhjetor 2020 0

🕔23:53, 30.Nov 2020

Dashi Problemet dhe pengesa të vogla të përcaktuara nga Marsi janë tashmë të ezauruara. Shpejt do të ndjeheni më mirë dhe më energjikë, falë një personi tjetër jo pak të rëndësishëm. Demi Në dashuri duhet të jeni më të qartë

Lexo më shumë
​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19?

​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19? 4

🕔23:52, 30.Nov 2020

Ndërsa numri i njerëzve të infektuar me koronavirus rritet, vazhdon të rritet edhe numri i atyre që janë shëruar nga sëmundja e shkaktuar nga virusi. Sidoqoftë, pacientët që shërohen nga COVID-19 mund të mos ndihen menjëherë plotësisht të shëndetshëm. Efektet

Lexo më shumë
Pesë gjëra fantastike që bën truri kur je në gjumë

Pesë gjëra fantastike që bën truri kur je në gjumë 0

🕔23:32, 30.Nov 2020

Njeriu shpenzon një të tretën e jetës së tij duke fjetur gjumë. Ky informacion është mjaft domethënës, sidomos për faktin se gjumi është thelbësor për organizmin njësoj si ushqyerja. Pavarësisht domosdoshmërisë së tij, ekspertët akoma janë të paqartë mbi nevojën

Lexo më shumë
Flamuri që u ngrit në Vlorë, debati i dy studiuesve: U qëndis nga Marigoja, apo e solli Spiridon Ilo nga Rumania

Flamuri që u ngrit në Vlorë, debati i dy studiuesve: U qëndis nga Marigoja, apo e solli Spiridon Ilo nga Rumania 9

🕔23:11, 30.Nov 2020

Studiuesi Artan Lame tha se mendohet që flamuri që u ngrit në Vlorë në 28 Nëntor të vitit 1912 nuk u qëndis nga Marigo Pozio, sikurse është thënë zakonisht. Ndërsa kanë kaluar 108 vite nga ai moment, diskutimet për modelin

Lexo më shumë
Deklarata e Angela Merkel për çeljen e negociatave, Meta: Kushtet kanë qenë aty, ne nuk kemi dashur t’i plotësojmë ato

Deklarata e Angela Merkel për çeljen e negociatave, Meta: Kushtet kanë qenë aty, ne nuk kemi dashur t’i plotësojmë ato 5

🕔22:41, 30.Nov 2020

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka komentuar  deklaratën e kancerlares gjermane Angela Merkel për çeljen e negociatave të Shqipërisë. Merkel tha se nuk premtonte se Shqipërisë do i mund t’i çeleshin negociatat brenda këtij viti, teksa këtë deklaratë Meta në

Lexo më shumë
“Ne festojmë së bashku”, Melania Trump dekoron Shtëpinë e Bardhë për herë të fundit, ja pamjet

“Ne festojmë së bashku”, Melania Trump dekoron Shtëpinë e Bardhë për herë të fundit, ja pamjet 1

🕔22:21, 30.Nov 2020

Për herë të fundit, Melania Trump ka dekoruar Shtëpinë e Bardhë përpara se bashkëshorti i saj, Donald Trump të lërë zyrën në 20 janar. Melania, mëngjesin e 30 nëntorit, falenderoi të gjithë ata që e ndihmuan për dekorimin e shtëpisë

Lexo më shumë
Rritje e rasteve me COVID-19, SHBA: Zyrtarët janë të shqetësuar, fillon rikthimi i masave kufizuese

Rritje e rasteve me COVID-19, SHBA: Zyrtarët janë të shqetësuar, fillon rikthimi i masave kufizuese 0

🕔22:01, 30.Nov 2020

Shtetet e Bashkuara po përgatiten të shohin nëse festimet me rastin e Ditës së Falenderimeve do të rezultojnë me më shumë raste të COVID-19, sëmundjes që deri tani ka infektuar gati 63 milionë njerëz, ka shkaktuar vdekjen e afër 1.5

Lexo më shumë
Më në fund, njihuni me shenjën më tërheqëse të zodiakut

Më në fund, njihuni me shenjën më tërheqëse të zodiakut 1

🕔21:40, 30.Nov 2020

Ujori (20 janar – 18 shkurt) Karakteristikat tërheqëse: një fytyrë mahnitëse, këmbë të bukura dhe një zemër të mirë. Më në fund, shenja më e bukur e zodiakut nga të gjithë, Ujori . Ujorët kanë një pamje fizike mahnitëse. Nga

Lexo më shumë
Koronavirusi i merr jetën ish-kreut të Këshillit të Qarkut Elbasan

Koronavirusi i merr jetën ish-kreut të Këshillit të Qarkut Elbasan 2

🕔21:15, 30.Nov 2020

Ish-kreu i Këshillit të Qarkut Elbasan, Kozma Hakani 73 vjeç, ka ndërruar jetë nga COVID-19. Sakaq, raportohet se Hakani kishte 14 ditë i shtruar në spital. Ai ka qenë dhe drejtor i Arsimit në qarkun e Elbasanit,dhe për 40 vite

Lexo më shumë
Hapet COVID-4, shtrohen pacientët e parë të ardhur nga spitalet e tjera, Manastirliu: Nuk është në korpusin tipik të spitaleve tona

Hapet COVID-4, shtrohen pacientët e parë të ardhur nga spitalet e tjera, Manastirliu: Nuk është në korpusin tipik të spitaleve tona 0

🕔20:48, 30.Nov 2020

Rritja e numrit të të prekurve nga COVID-19, ka bërë që të vihet në zbatim skema e trajtimit të pacientëve në spitalin COVID-4. Ndërkohë, ditën e sotme në këtë spital janë shtruar pacientët e parë të ardhur nga spitalet COVID-1

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim