“Fluturojnë” shifrat në 24 orët e fundit në vend, rritje e ndjeshme e infektimeve, konfirmohen 6 viktima dhe 489 raste të reja

“Fluturojnë” shifrat në 24 orët e fundit në vend, rritje e ndjeshme e infektimeve, konfirmohen 6 viktima dhe 489 raste të reja 4

🕔16:15, 6.Nov 2020

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 1954 testime, nga të cilat janë konfirmuar pozitivë me koronavirus 489 persona. Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona. Sa i

Lexo më shumë
Rama: Mandat i tretë që të përfundojmë rindërtimin. Shikoni rastin e përmbytjeve në Shkodër, lekët u dhanë vetëm pasi erdhëm ne

Rama: Mandat i tretë që të përfundojmë rindërtimin. Shikoni rastin e përmbytjeve në Shkodër, lekët u dhanë vetëm pasi erdhëm ne 5

🕔16:03, 6.Nov 2020

Prezantimi i plaftormës, “Deputeti im”, nismë elektorale e PS-së ishte sot në qytetin e Durrësit, si pjesë e përzgjedhjes së kandidatëve për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Aktiviteti u zhvillua në zonën e Porto Romanos, në zonën e transformuar nga

Lexo më shumë
Ambasadorja Kim kërkon ndjekjen penale të prokurorëve dhe gjyqtarëve që u shkarkuan nga Vettingu: Kusht nga BE për hapjen e negociatave

Ambasadorja Kim kërkon ndjekjen penale të prokurorëve dhe gjyqtarëve që u shkarkuan nga Vettingu: Kusht nga BE për hapjen e negociatave 21

🕔15:56, 6.Nov 2020

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka bërë thirrje për ndjekjen penale të prokurorëve dhe gjyqtarëve të përjashtuar nga sistemi i drejtësisë pas shkarkimit nga Vettingu. Kim ka ripostuar deklaratën e kreut të grupit parlamentar të Partisë

Lexo më shumë
Përmbyset rezultati edhe në Pensilvani, Biden del në krye. Nëse e fiton këtë shtet, i kalon 270 vota elektorale

Përmbyset rezultati edhe në Pensilvani, Biden del në krye. Nëse e fiton këtë shtet, i kalon 270 vota elektorale 0

🕔15:28, 6.Nov 2020

Pas Georgia-s përmbyset situata edhe në Pennsylvani. Sapo kanë mbërritur në mëngjes me orën lokale të East Coast 20 mijë vota që kanë sjellë Joe Biden në krye pas një avantazhi prej të së martës nga Donald Trump. Kjo përmbysje

Lexo më shumë
Nga rrugët te këndet e lojërave, Veliaj inspekton kantieret e punës në Njësinë 11, Veliaj: Meta me Monikën dhe Luli me Joridën janë kthyer në brigadierë komunaleje

Nga rrugët te këndet e lojërave, Veliaj inspekton kantieret e punës në Njësinë 11, Veliaj: Meta me Monikën dhe Luli me Joridën janë kthyer në brigadierë komunaleje 1

🕔15:15, 6.Nov 2020

Pak vite më parë, Njësia 11 në Tiranë ishte një nga zonat më të harruara, ndonëse konsiderohej një bastion i së djathtës. Sot kjo njësi është kthyer në një kantier pune, ku kopshtet, shkollat, terrenet sportive dhe rrugët po bëhen

Lexo më shumë
Berlini “shuplakë” Trumpit: Të mos i hidhet benzinë zjarrit! Humbësit e denjë janë më të rëndësishëm për demokracinë sesa fituesit rrëzëllitës

Berlini “shuplakë” Trumpit: Të mos i hidhet benzinë zjarrit! Humbësit e denjë janë më të rëndësishëm për demokracinë sesa fituesit rrëzëllitës 0

🕔15:06, 6.Nov 2020

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas, u bëri thirrje të premten të dy palëve në zgjedhjet e SHBA që të tregohen të përmbajtur derisa rezultatet të jenë përfundimtare, duke shtuar se sjelljet që përkeqësojnë tensionet janë të papërgjegjshme. “Amerika është

Lexo më shumë
“Futu në banjë ose të arrestoj (!) Kam dy vëllezër, ta tregoj unë ty” (!) Rrethanat qesharake të një incidenti shqetësues mes gazetës DITA dhe një grupi policësh të Rajonit 1 të kryeqytetit

“Futu në banjë ose të arrestoj (!) Kam dy vëllezër, ta tregoj unë ty” (!) Rrethanat qesharake të një incidenti shqetësues mes gazetës DITA dhe një grupi policësh të Rajonit 1 të kryeqytetit 54

🕔15:00, 6.Nov 2020

Një incident qesharak për nga rrethanat, por shqetësues për mesazhin që jep, ka ndodhur natën mes të enjtes dhe të premtes mes një grupi policësh të Rajonit 1 të Tiranës dhe turnit të natës të gazetës DITA. Ngjarja ka nisur

Lexo më shumë
“Është vetëm fillimi, do të ketë arrestime edhe në Shqipëri”. Haga mund të lëshojë fletë arreste të lidhura me “burgjet e UÇK-së” në Kukës dhe në Tropojë

“Është vetëm fillimi, do të ketë arrestime edhe në Shqipëri”. Haga mund të lëshojë fletë arreste të lidhura me “burgjet e UÇK-së” në Kukës dhe në Tropojë 20

🕔14:55, 6.Nov 2020

Fletë-arrestimet e prokurorit special Jack Smith për krime lufte mund të lëshohen edhe për shtetas shqiptarë me banim në Shqipëri. Një burim diplomatik në dijeni të zhvillimeve të kësaj çështje tha për Top Channel, se arrestimet më të fundit të

Lexo më shumë
Trump apo Biden? Meta: Nuk kam asnjë interes për zgjedhjet në Amerikë, jam fokusuar tek 25 prilli

Trump apo Biden? Meta: Nuk kam asnjë interes për zgjedhjet në Amerikë, jam fokusuar tek 25 prilli 5

🕔14:32, 6.Nov 2020

Presidenti Ilir Meta është shprehur se nuk ka asnjë lloj interesi për zgjedhjet në Amerikë. Duke folur nga Fieri, pas aktivitetit që mbajti në Bylis, Meta tha se ai është shumë i fokusuar tek 25 prilli, datë kur do të

Lexo më shumë
Rriten ndjeshëm infektimet e reja, Kosova drejt karantinës! Në fundjavë mbyllen të gjithë aktivitetet

Rriten ndjeshëm infektimet e reja, Kosova drejt karantinës! Në fundjavë mbyllen të gjithë aktivitetet 0

🕔14:15, 6.Nov 2020

Kosova, që prej ditës së sotme deri të hënën do të futet në izolim, për shkak të rritjes së rasteve të reja me koronavirus. Mediat kosovare bëjnë me dije se, nisur nga situata, që është krijuar si pasojë e Covid-19,

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim