VIDEO/ “Nuk duhet të dëgjoni llafet poshtë e përpjetë të njerëzve”, ish-pacienti rrëfen eksperiencën tek “Shefqet Ndroqi”

VIDEO/ “Nuk duhet të dëgjoni llafet poshtë e përpjetë të njerëzve”, ish-pacienti rrëfen eksperiencën tek “Shefqet Ndroqi” 1

🕔20:37, 30.Nov 2020

Në një video të publikuar nga kryeministri Edi Rama, një ish-pacient me COVID-19, Maksim Ylli nga Korça ka rrëfyer eksperiencën e tij me kushtet spitalore dhe trajtimin tek ”Shefqet Ndroqi”. Ai thotë se COVID-19 e mori pasi pati kontakt me

Lexo më shumë
“Koha për t’u kthyer”, mbrojtësi i Kombëtares fiton betejën ndaj COVID-19

“Koha për t’u kthyer”, mbrojtësi i Kombëtares fiton betejën ndaj COVID-19 0

🕔20:21, 30.Nov 2020

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla ka mposhtur COVID-19 dhe tashmë është shëruar plotësisht për t’u rikthyer në fushën e lojës. Talenti i Romës pati një sfidë të lehtë me COVID-19 pasi ishte asimptomatik dhe nuk pati shenja apo nevojë për trajtim.

Lexo më shumë
Si futet koronavirusi në tru, pasojat e rënda tek pacientët

Si futet koronavirusi në tru, pasojat e rënda tek pacientët 2

🕔19:55, 30.Nov 2020

Koronavirusi mund të arrijë të prekë edhe trurin e njeriut, pasi merret nga një person përmes hundës dhe më pas të ‘kapet fort’ në mukusin e saj. Ky është përfundimi i një studimi të publikuar së fundmi raporton “Daily Mail”.

Lexo më shumë
Ndryshon lista, ja kush është njeriu i tretë më i pasur në botë

Ndryshon lista, ja kush është njeriu i tretë më i pasur në botë 1

🕔19:50, 30.Nov 2020

Elon Musk është bërë njeriu i tretë më i pasur në botë duke kapërcyer kështu themeluesin e Facebook, Mark Zuckerberg. Musk është themeluesi, CEO CTO, teksa po punon për të revolucionarizuar transportin si në tokë, përmes prodhuesit të makinave elektrike

Lexo më shumë
Shëndetësisë i shtohen 16 mln euro, shkurtohen shpenzimet për shumë institucione

Shëndetësisë i shtohen 16 mln euro, shkurtohen shpenzimet për shumë institucione 0

🕔19:44, 30.Nov 2020

Emergjenca shëndetësore e Covid -19 ka detyruar Ministrinë e Financave të rishpërndajë sërish fondet buxhetore duke i orientuar ato në drejtim të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale. Nga rialokimet e fundit këtij dikasteri i janë shtuar 2 miliardë lekë.

Lexo më shumë
Qeveria britanike: Virusin e kemi nën kontroll! Tani testim masiv në zonat e nxehta

Qeveria britanike: Virusin e kemi nën kontroll! Tani testim masiv në zonat e nxehta 0

🕔19:29, 30.Nov 2020

Sekretari i Shtetit për Shëndetësinë dhe Kujdesin Social në Britaninë e Madhe, Matt Hancock thotë se tashmë virusi është nën kontroll të paktën në ishull. Hancock në një deklaratë për shtyp e cilëson Lock-Down-in e dytë që kaluan britanikët si

Lexo më shumë
U shkaktua nga domatet, ngjyra vjollcë e qiellit tremb banorët e këtij qyteti

U shkaktua nga domatet, ngjyra vjollcë e qiellit tremb banorët e këtij qyteti 0

🕔19:26, 30.Nov 2020

Qielli i natës mbi Trelleborg, një qytet i vogël në bregdetin jugor të Suedisë, filloi të shkëlqejë mahnitshëm me ngjyrë vjollce ndërsa binte nata, dhe disa banorë u frikësuan shumë. Ngjyra vjollcë u shkaktua nga një sistem i ri i

Lexo më shumë
Endri Shabani: Rudina Hajdari kandidon në Shkodër, unë jam kryetari i partisë ‘Nisma Thurje’

Endri Shabani: Rudina Hajdari kandidon në Shkodër, unë jam kryetari i partisë ‘Nisma Thurje’ 1

🕔19:25, 30.Nov 2020

Një prej anetareve të partisë së re të krijuar në Shqipëri ‘Nisma Thurje’, Endri Shabani, ka treguar për herë të parë se ai është zgjedhur kryetar i partisë nga grupi nismëtar dhe se Rudina Hajdari do të drejtojë fushatën në

Lexo më shumë
Buzëqeshje e pashembullt e nënë Dritës dhe Ali Ahmetit

Buzëqeshje e pashembullt e nënë Dritës dhe Ali Ahmetit 0

🕔19:05, 30.Nov 2020

Ismet Sylejmani Në selinë e BDI-së në Tetovë, dikur pas përfundimit të luftës së UÇK-së, një foto biblike brenda kalasë së lavdishme të BDI-së, fotoja e Nënë Dritës së Bedri Islamit dhe e Liderit të BDI-së, Udhëheqësit të popullit shqiptar

Lexo më shumë
Raportohen 31 të prekur nga koronavirusi në Vlorë, të infektuar mësues, nxënës dhe policë

Raportohen 31 të prekur nga koronavirusi në Vlorë, të infektuar mësues, nxënës dhe policë 0

🕔19:02, 30.Nov 2020

Gjatë ditës së sotme, në qytetin e Vlorës janë raportuar 31 raste me COVID-19 nga të cilët janë dy mësues në dy shkolla 9 vjeçare dhe një nxënës. Gjithashtu, të infektuar ka pasur edhe pranë drejtorisë së kufirit dhe një

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim