BE do të marrë 2 miliardë doza të vaksinës ndaj COVID-19, një pjesë për Ballkanin Perëndimor dhe Afrikën

BE do të marrë 2 miliardë doza të vaksinës ndaj COVID-19, një pjesë për Ballkanin Perëndimor dhe Afrikën 0

🕔15:06, 27.Nov 2020

Bashkimi Evropian (BE) do të marrë rreth dy miliardë doza të vaksinës së koronavirusit, njoftoi presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Gjatë një bisede përmes videos me kancelarin austriak, Sebastian Kurz, ajo tha se kjo sasi e vaksinave

Lexo më shumë
Autoritetet në Maqedoni: Nuk ka nevojë për orë policore, gjendja me COVID-19 po stabilizohet

Autoritetet në Maqedoni: Nuk ka nevojë për orë policore, gjendja me COVID-19 po stabilizohet 0

🕔14:58, 27.Nov 2020

Shifrat shpresëdhënëse të muajit të fundit tregojnë se beteja e mjekëve dhe pacientëve po avancon ndaj virusit COVID-19. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp tha se kulmi i pandemisë është regjistruar javën e kaluar, gjegjësisht të

Lexo më shumë
Ishte 76 vjeç, COVID i merr jetën një tjetër personaliteti të artit shqiptar. Shuhet pas tri javësh betejë me virusin piktorja e njohur Lumturi Blloshmi

Ishte 76 vjeç, COVID i merr jetën një tjetër personaliteti të artit shqiptar. Shuhet pas tri javësh betejë me virusin piktorja e njohur Lumturi Blloshmi 4

🕔14:29, 27.Nov 2020

Ndahet nga jeta për shkak se ishte infektuar me Covid 19, piktorja e njohur shqiptare, Lumturi Blloshmi. Mesohet se ajo po luftonte me virusin e rrezikshëm prej tre javësh, pa mundur t’i bëjë ballë. E krahasuar me Frida Kahlon, Lume

Lexo më shumë
Tamponi fillimisht i kishte dalë negativ/ Humb betejën me COVID ish-kryebashkiaku i Pukës, Beqir Arifaj, ishte për kurim në Turqi

Tamponi fillimisht i kishte dalë negativ/ Humb betejën me COVID ish-kryebashkiaku i Pukës, Beqir Arifaj, ishte për kurim në Turqi 0

🕔14:19, 27.Nov 2020

Ish kryebashkiaku i Pukës, Beqir Arifaj ka humbur betejën me Covid-19. Ai ka ndërruar jete ne orët e para te mëngjesit të sotëm. Megjithëse tamponi i kishte dalë negativ, ai ka shfaqur probleme shëndetësore dhe ishte dërguar për në Turqi,

Lexo më shumë
Re gjigante pluhuri! 40 kg eksploziv shembin pallatin 9 katësh në Durrës

Re gjigante pluhuri! 40 kg eksploziv shembin pallatin 9 katësh në Durrës 0

🕔14:07, 27.Nov 2020

IKMT ka shembur me shpërthim të kontrolluar pallatin 9-katësh në Durrës. Pallati është shembur brenda disa sekondave prej eksplozivit të vendosur në strukturat e tij teksa duket se ka shkaktuar shumë pluhur. Më parë Bashkia Durrës kërkoi nga banorët dhe

Lexo më shumë
Një zë që nuk shuhet kurrë, ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare legjenda e këngës shqiptare Ismet Peja

Një zë që nuk shuhet kurrë, ndahet nga jeta në moshën 83-vjeçare legjenda e këngës shqiptare Ismet Peja 1

🕔13:53, 27.Nov 2020

Nga Ramazan Çeka   Si çdo lajm i hidhur edhe ky lajm që mora për ndarjen nga jeta të këtij kolosi të këngës popullore shqiptare, gjakovarit Ismet Peja edhe unë u trishtova si të gjithë të afërmit dhe dashamirët e

Lexo më shumë
COVID, shumë i përhapur tek policët, apeli i kreut të Sindikatës: Kemi rreth 700 të infektuar, 19 të intubuar, 11 humbje jete, duhet trajtim i veçantë

COVID, shumë i përhapur tek policët, apeli i kreut të Sindikatës: Kemi rreth 700 të infektuar, 19 të intubuar, 11 humbje jete, duhet trajtim i veçantë 2

🕔13:42, 27.Nov 2020

Një prej kategorive më të ekspozuara në përballjen me COVID-19 janë punonjësit e Policisë së Shtetit. Një numër i tyre janë të infektuar dhe fatkeqësisht ka pasur edhe shumë humbje jete. Kreu i sindikatës së punonjësve të policisë, Sadetin Fishta,

Lexo më shumë
Rekuiem për gazetarin Apostol Duka që u nda nga jeta

Rekuiem për gazetarin Apostol Duka që u nda nga jeta 1

🕔13:34, 27.Nov 2020

Sefer Pasha   Jetojmë agun e kohës së ashpër të pandemisë dhe në çdo orë të ditës askush nuk e heq këmbën e hajrit e të sjell një lajm të mirë. Sikur të jetonim një jetë të epërme me imagjinatë

Lexo më shumë
Nis vaksinimi kundër gripit i edukatoreve dhe arsimtarëve, Manastirliu: Edhe vaksina anti-COVID do të jetë falas për qytetarët

Nis vaksinimi kundër gripit i edukatoreve dhe arsimtarëve, Manastirliu: Edhe vaksina anti-COVID do të jetë falas për qytetarët 0

🕔13:24, 27.Nov 2020

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka nisur sot programin e vaksinimit kundër gripit falas për të gjithë edukatoret dhe arsimtarët në të gjithë vendin. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ishin sot në kopshtin 36 në Tiranë,

Lexo më shumë
Tërmeti i fuqishëm godet Anadollin Lindor, sizmiologu turk: Nuk ishte lëkundje shkatërruese, por kujdes, ja çfarë pritet në vijim

Tërmeti i fuqishëm godet Anadollin Lindor, sizmiologu turk: Nuk ishte lëkundje shkatërruese, por kujdes, ja çfarë pritet në vijim 1

🕔13:10, 27.Nov 2020

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mengjesin e sotëm Turqinë. Lëkundjet me magnitudë 4.9 shkallë Rihter u regjistruan pranë qytetit të Malatyas dhe në një thellësi rreth 5 kilometra, duke u ndjerë fortë në sipërfaqe. Tërmeti u shoqërua me disa

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim