COVID-19/ Kina merr masat, do të ndërtojë kamp masiv karantinë për 4 mijë persona

COVID-19/ Kina merr masat, do të ndërtojë kamp masiv karantinë për 4 mijë persona 1

🕔20:33, 20.Jan 2021

Kina do të ndërtojë një kamp masiv karantinë për të strehuar e kuruar 4 mijë njerëz. Kjo është një masë paraprake e vendit më të populluar të botës pasi muajin e fundit COVID-19 është përhapur më masivisht dhe miliona banorë

Lexo më shumë
Pas Inaugurimit si President, Gorbaçov i bën thirrje Biden të normalizojë marrëdhëniet SHBA-Rusi

Pas Inaugurimit si President, Gorbaçov i bën thirrje Biden të normalizojë marrëdhëniet SHBA-Rusi 0

🕔20:06, 20.Jan 2021

Ditën e sotme, udhëheqësi i fundit i BRSS, Mikhail Gorbaçov i bëri thirrje sot Joe Biden për të normalizuar marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Rusisë. “Për momentin, gjendja e marrëdhënieve midis Rusisë dhe Shteteve të Bashkuara është

Lexo më shumë
Rastësitë e frikshme/ Presidentët e Amerikës dhe mallkimi i vitit zero

Rastësitë e frikshme/ Presidentët e Amerikës dhe mallkimi i vitit zero 0

🕔19:50, 20.Jan 2021

Në Uashington ekziston një histori e çuditshme për një mallkim shqetësues, i quajtur viti zero, i cili do të godiste presidentët e Shteteve të Bashkuara të zgjedhur në vitet që mbarojnë me numrin “zero”. Dhe Joe Biden u zgjodh në

Lexo më shumë
Tragjedi në Mesdhe/ Tentuan të shkonin me anije në Itali, mbyten 43 emigrantë

Tragjedi në Mesdhe/ Tentuan të shkonin me anije në Itali, mbyten 43 emigrantë 0

🕔19:46, 20.Jan 2021

Ditën e sotme një anije që transportonte emigrantë drejt vendeve të Europës u përmbys në Detin Mesdhe dhe si pasojë humbën jetën 43 persona. Lajmin e ka bërë të ditur Organizata Ndërkombëtare për Emigracionin, duke thënë se shkatërimi i anijës

Lexo më shumë
Vijojnë shifrat e larta, mbi 13 mijë të infektuar dhe 525 persona humbën jetën në Itali në 24 orë nga COVID-19

Vijojnë shifrat e larta, mbi 13 mijë të infektuar dhe 525 persona humbën jetën në Itali në 24 orë nga COVID-19 0

🕔19:39, 20.Jan 2021

Në Itali, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 525 viktima, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 83,681 që nga fillimi i pandemisë. Ndërkohë, Ministria e Shëndetësisë raportoi gjithashtu se në shtetin italian janë regjistruar 13,571 raste të reja

Lexo më shumë
“Nuk kemi kohë për të humbur”, Joe Biden bën lëvizjen e parë si President i SHBA-ve

“Nuk kemi kohë për të humbur”, Joe Biden bën lëvizjen e parë si President i SHBA-ve 0

🕔19:30, 20.Jan 2021

Ka përfunduar ceremonia e inaugurimit të presidentit të SHBA-së Joe Biden dhe zëvendëspresidentes Kamala Harris. Tashmë pason një paradë inaguruese, edhe pse do të jetë kryesisht virtuale. Biden dhe Harris do të kenë një shoqërim presidencial për në Shtëpinë e

Lexo më shumë
Zgjedhjet, ja kushti i fortë i Jozefina Topallit për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Zgjedhjet, ja kushti i fortë i Jozefina Topallit për t’u bashkuar me Partinë Demokratike 0

🕔19:21, 20.Jan 2021

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim” thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet me Lulzim Bashën kandidat për kryeministër. Sipas Topallit, në vend që të ndodhë bashkimi i partive të djathta

Lexo më shumë
Kërkesa, sot në vigjilje të 10 vjetorit të vrasjeve në Bulevard. Policia e Tiranës: Duam rihapjen e dosjes për vrasjen e Aleks Nikës, është pa autor

Kërkesa, sot në vigjilje të 10 vjetorit të vrasjeve në Bulevard. Policia e Tiranës: Duam rihapjen e dosjes për vrasjen e Aleks Nikës, është pa autor 2

🕔18:59, 20.Jan 2021

Në 10 vjetorin e vrasjes së 4 protestuesve në bulevard përpara Kryeministrisë, Policia e Tiranës kërkon rihapjen e dosjes së “21 Janarit”. Kërkesa ka të bëjë me vrasjen e Aleks Nikës, e vetmja pa autor. Që të kërkohet rihapja e

Lexo më shumë
Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet pengëmarrësi 33 vjeçar nga Burreli, pritet ekstradimi

Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet pengëmarrësi 33 vjeçar nga Burreli, pritet ekstradimi 0

🕔18:52, 20.Jan 2021

Interpol Tirana, Fast Albania dhe Fast Kosova ka bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e një personi të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Policia e Shtetit. Nga Njësia Speciale Fast Kosova, në bashkëpunim me Interpol Tiranën dhe Fast Albania,

Lexo më shumë
“Nuk mbrojnë nga koronavirusi i ri”, ekspertët francezë: Mos përdorni maska të bëra në shtëpi!

“Nuk mbrojnë nga koronavirusi i ri”, ekspertët francezë: Mos përdorni maska të bëra në shtëpi! 0

🕔18:42, 20.Jan 2021

Ekspertët francezë të shëndetësisë i kanë këshilluar njerëzit, që të mos mbajnë maska të bëra vetë në shtëpi. Kjo pasi sipas tyre, ato ofrojnë më pak mbrojtje ndaj varianteve të reja të koronavirusit që janë edhe ngjitëse. Komiteti i shkencëtarëve,

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim