Ish-ministri i LSI-së kalon me PS: Ma kërkuan qytetarët

Ish-ministri i LSI-së kalon me PS: Ma kërkuan qytetarët 5

🕔11:37, 6.Jan 2021

Ish-ministri i drejtësisë nga radhët e LSI-së, Nasip Naço njoftoi largimin e tij nga LSI në qytetin e Beratit ku ishte në krah të ministrit Blendi Klosi gjatë ceremonisë së hedhjes së kryqit në Berat. Gjatë fjalës së tij para mediave

Lexo më shumë
“Ilir, mos e pengo Vlorën, nuk është ledh i LSI-së”, ministrja sqaron publikisht procesin e huamarrjes për projektin në Vlorë-Orikum

“Ilir, mos e pengo Vlorën, nuk është ledh i LSI-së”, ministrja sqaron publikisht procesin e huamarrjes për projektin në Vlorë-Orikum 1

🕔11:25, 6.Jan 2021

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj i është përgjigjur Metës në lidhje me projektin e rindërtimit në segmentin Vlorë-Orikum duke i sqaruar hapat që janë marrë për procesin e huamarrjes. Në videon live të ministres Denaj, të pasqyruar në

Lexo më shumë
Nga Berlini në Tiranë, rrëfimi i rrallë i një reporteri nazist në Shqipëri: Kryeqyteti shqiptar pas kapitullimit italian dhe hyrja e Xhaferr Devës në Tiranë me 600 kosovarët e tij

Nga Berlini në Tiranë, rrëfimi i rrallë i një reporteri nazist në Shqipëri: Kryeqyteti shqiptar pas kapitullimit italian dhe hyrja e Xhaferr Devës në Tiranë me 600 kosovarët e tij 27

🕔11:00, 6.Jan 2021

Rrëfimi i një reporteri nazist gjatë Luftës së Dytë Botërore në Shqipëri. Kryeqyteti shqiptar pas kapitullimit italian dhe hyrja e Xhaferr Devës në Tiranë me 600 kosovarët e tij. Bashkëpunimi i Ballit me gjermanët dhe një takim i panjohur i

Lexo më shumë
“Kemi fjetur në disa hotele, na mbaruan lekët”, flet njëra prej 16-vjeçareve që u larguan nga shtëpia: Ikëm me dëshirë

“Kemi fjetur në disa hotele, na mbaruan lekët”, flet njëra prej 16-vjeçareve që u larguan nga shtëpia: Ikëm me dëshirë 2

🕔10:51, 6.Jan 2021

Një prej vajzave 16-vjeçare nga Tirana, të cilat u gjetën në Përmet pasi ishin zhdukur prej 4 ditësh ka treguar para grupit hetimor arsyen e largimit nga shtëpia. Burime bëjnë me dije se ajo ka deklaruar se familjet e tyre

Lexo më shumë
Rama nis sot vizitën në Turqi, i pranishëm dhe Bledi Çuçi. Vizita e tij e parë zyrtare jashtë vendit si ministër i Brendshëm

Rama nis sot vizitën në Turqi, i pranishëm dhe Bledi Çuçi. Vizita e tij e parë zyrtare jashtë vendit si ministër i Brendshëm 3

🕔10:20, 6.Jan 2021

Detaje të reja janë zbardhur nga axhenda e vizitës zyrtare të kryeministrit Rama në Turqi. Rama do të shoqërohet në këtë vizitë nga ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, duke shënuar kështu vizitën e tij të parë zyrtare jashtë vendit si

Lexo më shumë
Dita e ujit të bekuar, Korça anulon traditën e hedhjes së kryqit për shkak të pandemisë, në Berat ceremonia vijon normalisht

Dita e ujit të bekuar, Korça anulon traditën e hedhjes së kryqit për shkak të pandemisë, në Berat ceremonia vijon normalisht 0

🕔10:14, 6.Jan 2021

6 janari shënon Ditën e Ujit të bekuar për besimtarët ortodoksë. Për shkak të pandemisë tradita shekullore e hedhjes së kryqit në ujë dhe kapja e saj nga besimtarët për të marrë bekimin për këtë vit do të mungojë në

Lexo më shumë
Spitalet në kolaps, në Los Angeles urdhër ambulancave: Mos sillni në spital njerëz që kanë pak shanse të mbijetojnë

Spitalet në kolaps, në Los Angeles urdhër ambulancave: Mos sillni në spital njerëz që kanë pak shanse të mbijetojnë 0

🕔10:03, 6.Jan 2021

Punonjësve të ambulancave në Los Angeles u është thënë të mos transportojnë pacientë në spital që kanë shanse jashtëzakonisht të ulëta për të mbijetuar. Direktiva vjen ndërsa zyrtarët thonë se rajoni së shpejti mund të arrijë mbi 1 mijë vdekje

Lexo më shumë
Aksident tragjik në Fier, makina përplas për vdekje 50-vjeçarin që po lëvizte me biçikletë

Aksident tragjik në Fier, makina përplas për vdekje 50-vjeçarin që po lëvizte me biçikletë 0

🕔09:50, 6.Jan 2021

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fier, në rrugën e quajtur ‘Vajkan’, ku si pasojë ka mbetur i vdekur një 50-vjeçar. Mësohet se viktima është Gëzim Gjyrdyku. Në informacionin paraprak, Policia bën me dije se 50-vjeçari dyshohet

Lexo më shumë
Ish-anëtari zbulon sekretet e dëshmitarëve të Jehovait

Ish-anëtari zbulon sekretet e dëshmitarëve të Jehovait 7

🕔09:38, 6.Jan 2021

Në Shqipëri është një komunitet i vogël “tradhëtarësh” të dëshmitarëve të jehovait, që kanë hapur një faqe “ish dëshmitarët e Jehovait”. Top Story arriti të lidhej me njërin prej tyre, por që refuzoi të japë një intervistë. Personi rrëfeu se

Lexo më shumë
“Nuk largohem, demokratët nuk do ta marrin Shtëpinë e Bardhë”, Trump del me deklaratën e fortë pak orë para vendimit për Senatin

“Nuk largohem, demokratët nuk do ta marrin Shtëpinë e Bardhë”, Trump del me deklaratën e fortë pak orë para vendimit për Senatin 7

🕔08:54, 6.Jan 2021

Pak orë para rezultatit që do të vendosë se kush mes demokratëve dhe republikanëve do të kontrollojë Senatin, Donald Trump ka dalë me një deklaratë të fortë nga Georgia. “Nuk mund të lejojmë që demokratët të vjedhin dhe senatin, pas

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim