SHIFRAT: Pandemia ul remitancat e emigrantëve në nivelin më minimal të pesë viteve të fundit

SHIFRAT: Pandemia ul remitancat e emigrantëve në nivelin më minimal të pesë viteve të fundit 0

🕔08:40, 6.Jan 2021

Pandemia i ka ulur ndjeshëm të ardhurat e ekonomisë shqiptare nga puna jashtë vendit. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë tregojnë se të ardhurat neto nga ky zë në Bilancin e Pagesave për 9-mujorin 2020 kishin vlerën e 155 milionë

Lexo më shumë
Reshje shiu dhe temperatura të ulëta, po bëhet kujdes me lumenjtë, IGJEUM: Ka prurje!

Reshje shiu dhe temperatura të ulëta, po bëhet kujdes me lumenjtë, IGJEUM: Ka prurje! 1

🕔08:25, 6.Jan 2021

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë. Sipas IGJEUM, gjatë pasdites së sotme priten reshje intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës. Ndërsa në Dibër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe

Lexo më shumë
Qëllohet me armë zjarri drejt automjetit në Lezhë, kush ishte 25-vjeçari që u shpëtoi plumbave

Qëllohet me armë zjarri drejt automjetit në Lezhë, kush ishte 25-vjeçari që u shpëtoi plumbave 2

🕔08:18, 6.Jan 2021

Të shtëna me armë zjárri janë dëgjuar mbrëmjen e kaluar në lagjen “Nënë Tereza” në qytetin e Vlorës. Një automjet në lëvizje, me drejtues 25-vjeçarin Eduart Pica ishte shënjestra e të shtënave, por pòlicia njofton se nuk është dèmtuar. Ndërkohë

Lexo më shumë
Lezhë, sulmohet me armë zjarri një makinë, policia ngre pika kontrolli për kapjen e autorit

Lezhë, sulmohet me armë zjarri një makinë, policia ngre pika kontrolli për kapjen e autorit 0

🕔00:09, 6.Jan 2021

Në Lezhë, mbrëmjen e sotme është qëlluar me armë zjarri në drejtim të një makine e cila po drejtohej nga një i ri, 25-vjeçari me inicialet E.P. Kjo ngjarje ka ndodhur në lagjen “Nënë Tereza”, sipas policisë në rrethana ende

Lexo më shumë
06 janar 2021

06 janar 2021 5

🕔00:06, 6.Jan 2021 Lexo më shumë
Horoskopi, 06 janar 2021

Horoskopi, 06 janar 2021 0

🕔00:04, 6.Jan 2021

Dashi Afërdita e sidomos Hëna duket se ju japin stimuj të tillë që ju bëjnë hiperaktivë, por kujdes, sepse mundësia për të gabuar në raste të tilla është shumë e madhe. Mirë shëndeti. Demi Më mirë puno kot se rri

Lexo më shumë
Biden rikthen veteranët, Sherman dhe Nuland në poste drejtuese të diplomacisë

Biden rikthen veteranët, Sherman dhe Nuland në poste drejtuese të diplomacisë 2

🕔23:54, 5.Jan 2021

Presidenti i zgjedhur Joe Biden ka në plan të emërojë dy diplomate me përvojë Wendy Sherman dhe Victoria Nuland si zyrtaret nr. 2 dhe nr. 3 në Departamentin e Shtetit, thanë dy burime që kishin dijeni për këtë çështje, shkruan

Lexo më shumë
Rriten ndjeshëm infektimet dhe viktimat, 660 raste pozitivë dhe 11 humbje jete në 24 orët e fundit

Rriten ndjeshëm infektimet dhe viktimat, 660 raste pozitivë dhe 11 humbje jete në 24 orët e fundit

🕔23:49, 5.Jan 2021

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 3424 testime dhe kanë rezultuar pozitivë 660 qytetarë si dhe janë konfirmuar 11 viktima nga COVID. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 241 raste në Tiranë, 44

Lexo më shumë
31-vjeçari hidhet nga ballkoni, sepse… humbi ndeshjen në PlayStation!

31-vjeçari hidhet nga ballkoni, sepse… humbi ndeshjen në PlayStation! 3

🕔23:31, 5.Jan 2021

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani ku një 31-vjeçar, pasi humbi një lojë futbolli në PlayStation kundër kushëririt të tij, u hodh nga banesa. Kjo ngjarje ndodhi në Nordrhein-Westfalen teksa një i afërm i 31 vjeçarit erdhi për

Lexo më shumë
E RËNDË / Sekuestrohen honoraret e Shqipërisë në Eurocontrol. Tarifat e paguara nga linjat ajrore për shtetin shqiptar do të derdhen në llogaritë e Becchettit

E RËNDË / Sekuestrohen honoraret e Shqipërisë në Eurocontrol. Tarifat e paguara nga linjat ajrore për shtetin shqiptar do të derdhen në llogaritë e Becchettit 89

🕔23:23, 5.Jan 2021

Francesco Becchetti ka nisur mbledhjen e 110 milionë eurove që i detyrohet qeveria shqiptare, pas gjyqit që fitoi më 24 prill të vitit 2019. Media belge, “L’echo” shkruan se grupi i avokatëve të biznesmenit italian ia ka dalë të fitojë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim