Rama kritikon BE dhe deklaron se Shqipëria ka siguruar 500 mijë doza të vaksinës Pfizer. Por vetëm 40 mijë, fillimisht për mjekët do kemi deri në shkurt

Rama kritikon BE dhe deklaron se Shqipëria ka siguruar 500 mijë doza të vaksinës Pfizer. Por vetëm 40 mijë, fillimisht për mjekët do kemi deri në shkurt 75

🕔12:11, 1.Jan 2021

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se Shqipëria ka siguruar zyrtarisht 500 mijë dozat e para të vaksinës anti-COVID nga kompania Pfizer. Rama tha se 10 750 dozat e para do të vijnë në fillim të javës së tretë të janarit,

Lexo më shumë
FOTO: I kishte shkuar në shtëpi për darkën e fundvitit, por u dehën dhe u grindën, ky është 42 vjeçari i vrarë nga kunati i tij 34 vjeçar në Tiranë (foto në brendësi)

FOTO: I kishte shkuar në shtëpi për darkën e fundvitit, por u dehën dhe u grindën, ky është 42 vjeçari i vrarë nga kunati i tij 34 vjeçar në Tiranë (foto në brendësi) 9

🕔11:59, 1.Jan 2021

Një krim tjetër përgjaku ndërrimin e viteve në Tiranë, ku një 34-vjeçar ka qëlluar me thikë në qafë kunatin e tij, duke i shkaktuar vdekjen 42-vjeçarit. Ky i fundit është dërguar në spital por nuk ka mundur të mbijetojë prej

Lexo më shumë
Plagosja në Vlorë, dhunoi bashkëjetuesen dhe babain e saj, u qëllua me armë nga kunati

Plagosja në Vlorë, dhunoi bashkëjetuesen dhe babain e saj, u qëllua me armë nga kunati 3

🕔11:55, 1.Jan 2021

Zbardhet plagosja me armë zjarri që ndodhi ditën e djeshme në Vlorë, ku një 18-vjeçar qëlloi kunatin e tij 25-vjeç. Policia e Vlorës informon se ka arrestuar në flagrancë autorin e dyshuar të kësaj ngjarje K. K si dhe të plagosurin, Xhuljano

Lexo më shumë
Lufta ndaj COVID19, OBSH miraton përdorimin emergjent të vaksinës BioNTech-Pfizer

Lufta ndaj COVID19, OBSH miraton përdorimin emergjent të vaksinës BioNTech-Pfizer 0

🕔10:51, 1.Jan 2021

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë miratimin e saj të parë të përdorimit me urgjencë për vaksinën BioNTech-Pfizer COVID-19. Kjo do të mundësojë që vendet të shpejtojnë miratimin e rregullatorit. Vaksina e zhvilluar nga Gjermania është e para që miratohet nga

Lexo më shumë
FOTO: “Mirë se erdhët Ajla dhe Meri”, dy bebet e para të 2021 që erdhën në jetë 1 minutë pas mesnate

FOTO: “Mirë se erdhët Ajla dhe Meri”, dy bebet e para të 2021 që erdhën në jetë 1 minutë pas mesnate 3

🕔10:04, 1.Jan 2021

Bebet e para të vitit 2021, janë dy vajza të shëndetshme të cilat kanë ardhur në jetë 1 minutë pas mesnate në dy maternitetet e Tiranës. Lajmin e ka dhënë vetë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu që ka postuar dhe

Lexo më shumë
Ambasadorja Yuri Kim e nis vitin duke uruar shqiptarët: Të shikojmë para për një vit plot mundësi

Ambasadorja Yuri Kim e nis vitin duke uruar shqiptarët: Të shikojmë para për një vit plot mundësi 2

🕔09:35, 1.Jan 2021

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, e ka nisur mëngjesin e sotëm me një urim për të gjithë për një Vit të Ri të gëzuar dhe plot mundësi. “Të dashurit miq, Gëzuar Vitin e Ri – Gëzuar

Lexo më shumë
Ngjarje e rëndë në Tiranë, 34-vjeçari godet me thikë në qafë kunatin, ndërron jetë 42-vjeçari

Ngjarje e rëndë në Tiranë, 34-vjeçari godet me thikë në qafë kunatin, ndërron jetë 42-vjeçari 1

🕔09:09, 1.Jan 2021

Në Tiranë, orët e para të mëngjesit të sotëm, një ngjarje e rëndë që ka ndodhur në lagjen “5 Maji” në Tiranë. Një 34-vjeçar ka qëlluar me thikë kunatin e tij, i cili ka humbur jetën në spital pasi nuk

Lexo më shumë
Nga 1 janari i këtij viti kanë hyrë në fuqi ndryshimet: Paga minimale shkon në 30 mijë lekë, ulet pragu i TVSH-së dhe tatim fitimi për bizneset, fillon fiskalizimi

Nga 1 janari i këtij viti kanë hyrë në fuqi ndryshimet: Paga minimale shkon në 30 mijë lekë, ulet pragu i TVSH-së dhe tatim fitimi për bizneset, fillon fiskalizimi 3

🕔08:42, 1.Jan 2021

Në Shqipëri, nga dita e sotme paga minimale do të jetë 30 mijë lekë, nga 26 mijë lekë që ishte deri ditën e djeshme. Ky është vendimi i  Qeverisë, i cili u mor më 16 dhjetor dhe hyn sot në

Lexo më shumë
Varianti i ri i COVID-19 mbërrin në Brazil, identifikohen dy raste pozitive

Varianti i ri i COVID-19 mbërrin në Brazil, identifikohen dy raste pozitive 0

🕔08:11, 1.Jan 2021

Varianti i ri i koronavirusit mbërrin në Brazil. Në laborator në këtë vend njoftoi të enjten se kishte identifikuar dy raste të prekura nga mutacioni i ri i COVID-19 që u përhap fillimisht në Britaninë e Madhe. “Lloji i ri i

Lexo më shumë
Dita e parë e një viti të ri, 1 janar 2021, çfarë parashikojnë yjet për secilën shenjë të horoskopit

Dita e parë e një viti të ri, 1 janar 2021, çfarë parashikojnë yjet për secilën shenjë të horoskopit 0

🕔08:02, 1.Jan 2021

Dashi Sot duhet të mundoheni për të ruajtur balancat në çdo sferë dhe të caktoni se cilat janë përparësitë tuaja në drejtime të ndryshme. Mundohuni të bashkëpunoni me të tjerët dhe bëni gjithçka që është e mundur, për tu treguar

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim