Rama publikon videon: 8 godina të reja për 2200 studentë, kampus më kushte si në Evropë

Rama publikon videon: 8 godina të reja për 2200 studentë, kampus më kushte si në Evropë 0

🕔09:15, 27.Jan 2021

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social “Facebook” videon ku tregon se po realizohen punimet në kantierin bujqësor në Tirana. Rama shkruan se po ndërtohen 8 godina të reja për 2200 studentë që sipas tij do të kenë një

Lexo më shumë
OKB nxjerr vlerësimet për ekonominë shqiptare: Borxhi i lartë dhe informaliteti kanë zhbërë skemat lehtësuese nga BSH dhe qeveria

OKB nxjerr vlerësimet për ekonominë shqiptare: Borxhi i lartë dhe informaliteti kanë zhbërë skemat lehtësuese nga BSH dhe qeveria 1

🕔08:59, 27.Jan 2021

Departamenti për Çështjet Sociale dhe Ekonominë i Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka publikuar raportin më të fundit të situatës dhe perspektivës së ekonomisë globale, 2021. Sa i përket Shqipërisë, raporti i OKB, projekton një normë rritje të ekonomisë prej

Lexo më shumë
Aksident të Rruga e Kombit/ Përplasen 2 makina me targa të Kosovës, 2 të plagosur

Aksident të Rruga e Kombit/ Përplasen 2 makina me targa të Kosovës, 2 të plagosur 0

🕔08:48, 27.Jan 2021

Përplasja e 2 automjeteve përgjatë rrugës së Kombit në afërsi të Fangut ka shkaktuar plagosjen e dy personave të cilët janë dërguar në spitalin e Rrëshenit për ndihmë më të specializuar. Dy automjetet me targa të Kosovës janë përplasur njëra

Lexo më shumë
“Presidenti i ri u përpoq….”! “VOA” zbardh detaje nga biseda e parë telefonike mes Joe Biden dhe Vladimir Putin

“Presidenti i ri u përpoq….”! “VOA” zbardh detaje nga biseda e parë telefonike mes Joe Biden dhe Vladimir Putin 0

🕔08:26, 27.Jan 2021

Presidenti Joe Biden zhvilloi të martën telefonatën e parë që kur filloi mandatin me homologun e tij rus Vladimir Putin, duke ngritur shqetësime në lidhje me arrestimin e figurës së opozitës Alexei Navalny, përfshirjen e Moskës në një fushatë masive

Lexo më shumë
Aksident i rëndë në Fier, një “Benz” përplaset me kamionin, vdes drejtuesi 30-vjeçar

Aksident i rëndë në Fier, një “Benz” përplaset me kamionin, vdes drejtuesi 30-vjeçar 0

🕔08:15, 27.Jan 2021

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në vendin e quajtur “Portëz” në Fier, ku nga përplasja e një Benzi me një kamion ka gjetur vdekjen drejtuesi 30 vjeçr i Benzit. Policia e Fierit ka shkuar në vendngjarje

Lexo më shumë
Një përplasje në rrjete sociale mes gazetarit Marin Mema dhe deputetes së PS-së dhe një replikë e profesor Pëllumb Xhufit: Ku përfunduan mbiemrat Gjoni e Gjini që popullonin dikur zonën e Dropullit?

Një përplasje në rrjete sociale mes gazetarit Marin Mema dhe deputetes së PS-së dhe një replikë e profesor Pëllumb Xhufit: Ku përfunduan mbiemrat Gjoni e Gjini që popullonin dikur zonën e Dropullit? 65

🕔02:02, 27.Jan 2021

  Nga Xhevdet Shehu Botuar në DITA Disa ditë më parë u transmetua dokumentari i radhës “Gjurmë Shqiptare” i gazetarit Marin Mema. Shtrohej pyetja nëse Dropulli ishte grek apo shqiptar, duke iu referuar regjistrave të vjetër osmanë në vitet 1500,

Lexo më shumë
“Na lini ore të bëjmë punën”, shefi i Urgjencës përplaset me zyrtarin e PD që i tund çertifikatën

“Na lini ore të bëjmë punën”, shefi i Urgjencës përplaset me zyrtarin e PD që i tund çertifikatën 1

🕔02:01, 27.Jan 2021

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka debatuar me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. I ftuar në TV Klan, ky i fundit solli në studio çertifikatën e një pacienti, ku siç ai u shpreh ka vdekur nga covid dhe

Lexo më shumë
VIDEO: Shtëpia e ‘zhytur’ në borë, pamjet e rralla nga Qafë Thore në veri të vendit

VIDEO: Shtëpia e ‘zhytur’ në borë, pamjet e rralla nga Qafë Thore në veri të vendit 4

🕔01:13, 27.Jan 2021

  Pamjet e videos së mëposhtme janë në Qafë Thore, ku kanë mbërritur forcat e FNSH për të ndihmuar banorët e izoluar nga bora. Njëri prej tyre, Pjetër Lulashi, duket në video, ndërsa banesa e tij është thuajse krejtësisht e

Lexo më shumë
Tragjedi e përsëritur, kjo është 25 vjeçarja që humbi jetën mbrëmë, mikja e saj në gjendje të rëndë. A po dëgjohet këmbana për lejet e drejtimit te moshat e reja, veçanërisht vajzat?

Tragjedi e përsëritur, kjo është 25 vjeçarja që humbi jetën mbrëmë, mikja e saj në gjendje të rëndë. A po dëgjohet këmbana për lejet e drejtimit te moshat e reja, veçanërisht vajzat? 5

🕔01:05, 27.Jan 2021

Vajsa në foto është Anxhela Çapo, e cila ndërroi jetë dje në Vlorë pasi makina me të cilën udhëtonte doli nga rruga në aksin Vlorë-Fier dhe përfundoi në kanal. Burime bëjnë me dije se automjeti është rrotulluar disa herë dhe

Lexo më shumë
Test personaliteti: Mënyra se si e mbledh dorën grusht, tregon diçka të veçantë për ty

Test personaliteti: Mënyra se si e mbledh dorën grusht, tregon diçka të veçantë për ty 0

🕔00:02, 27.Jan 2021

Varianti A Ke një personalitet të ndjeshëm dhe një imagjinatë të fortë. Do të ndihesh i mbrojtur dhe i trajtuar me sinqeritet. Të pëlqen të ndihmosh njerëz, je entuziast, emeton energji, je person kurioz, aventurier dhe argëtues. Ndonjëherë ke dëshirë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim