Rasti i parë i variantit të COVID nga Afrika e Jugut në Greqi

Rasti i parë i variantit të COVID nga Afrika e Jugut në Greqi 0

🕔14:24, 31.Jan 2021

Në Selanik është zbuluar një rast nga varianti i ri i COVID nga Afrika e Jugut. Mediat greke raportojnë se alarmi është dhënë nga Mbrojtja Civile dhe specialistët e sëmundjeve infektive. Zv/ministri i Mbrojtjes Civile Nikos Hardalias u nis drejt

Lexo më shumë
Dallgët nxjerrin peshkaqenin pa jetë në bregun e Velipojës

Dallgët nxjerrin peshkaqenin pa jetë në bregun e Velipojës 4

🕔14:13, 31.Jan 2021

Paraditen e sotme, një peshkaqen ka dalë në brigjet e Adriatikut, pranë plazhit të Velipojës. Peshkaqeni mund të ketë dalë në breg për shkak të dallgëve të shumta si pasojë e motit të keq, në vendin e quajtur, Gryka e

Lexo më shumë
Hakerat turq i vjedhin Instagramin motrës së Mitsotakis

Hakerat turq i vjedhin Instagramin motrës së Mitsotakis 4

🕔13:55, 31.Jan 2021

Llogaria e Instagramit të ish-ministres së Jashtme greke dhe motrës së kryeministrit Mitsotakis, Dora Bakojanis ka rënë pre e një sulmi kibernetik. Piratë të internetit nga Turqia duke ndërhyrë në llogarinë e saj kanë hedhur në të video dhe fotografi.

Lexo më shumë
Konfirmohen pacientët e parë të infektuar për të dytën herë me koronavirus në Kosovë

Konfirmohen pacientët e parë të infektuar për të dytën herë me koronavirus në Kosovë 0

🕔13:28, 31.Jan 2021

Në Klinikën Infektive, në Kosovë janë paraqitur për trajtim raste që kanë rezultuar për herë të dytë me koronavirus. Lajmin e kanfirmuar vetë drejtoresha e kësaj Klinike, Lindita Ajazaj-Berisha. Madje sipas saj, ka pacientë që herën e parë e kanë

Lexo më shumë
Zhdukja e biznesmenit italian në Pukë, flet dëshmitari i vetëm: Pashë makinën të digjej, nuk ndjeva aromë të veçantë

Zhdukja e biznesmenit italian në Pukë, flet dëshmitari i vetëm: Pashë makinën të digjej, nuk ndjeva aromë të veçantë 1

🕔13:08, 31.Jan 2021

Detaje të reja po dalin në dritë për zhdukjen e Davide Pecorellit. Është zbardhur dëshmia e personit që njoftoi policinë pasi konstatoi makinën e djegur në vendin e njohur si “Kodra e bardhë” në aksin Fushë-Arrëz-Gjegjan-Mirditë. Pal Curaku ka treguar

Lexo më shumë
“Lajm i mirë”, epidemiologu publikon studimin: Vaksina Moderna neutralizon variantin britanik dhe afrikan të COVID

“Lajm i mirë”, epidemiologu publikon studimin: Vaksina Moderna neutralizon variantin britanik dhe afrikan të COVID 1

🕔12:49, 31.Jan 2021

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka publikuar studimin më të fundit rreth vaksinës Moderna ndaj COVID, ku rezulton se arrin ta neutralizojë mutacionin britanik dhe afrikan të virusit. “Lajme të mira miqtë e mi! Vaksina e Moderna-s arrin të neutralizojë edhe variantin

Lexo më shumë
Albin Kurti: Lista jonë do të ketë 110 kandidatë në zgjedhjet e 14 shkurtit

Albin Kurti: Lista jonë do të ketë 110 kandidatë në zgjedhjet e 14 shkurtit 1

🕔12:33, 31.Jan 2021

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se lista e LVV-së për zgjedhjet e 14 shkurtit do të ketë 110 kandidatë. Ai për KosovaPress ka thënë se pas dy javëve do të fitojnë shumicën parlamentare, duke u

Lexo më shumë
VIDEO: “Belshi ka 700 liqene…”, Rudina Hajdari bën gafën e radhës

VIDEO: “Belshi ka 700 liqene…”, Rudina Hajdari bën gafën e radhës 6

🕔12:02, 31.Jan 2021

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë gafën e radhës mbrëmjen  e djeshme. E ftuar në emisionin ‘EXPULS’, duke folur për kandidaturën e saj në Elbasan, Hajdari u shpreh se Belshi ka 700 liqene, më pas e korigjoi. “Unë isha sot në

Lexo më shumë
Ekipi i OBSH-së viziton tregun e Wuhan, aty ku u zbuluan rastet e para me COVID-19

Ekipi i OBSH-së viziton tregun e Wuhan, aty ku u zbuluan rastet e para me COVID-19 0

🕔11:51, 31.Jan 2021

Ekipi i drejtuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë që po heton origjinën e COVID-19 vizitoi të dielën tregun Huanan, qendra me shumicë e produkteve të detit në qytetin qendror kinez të Wuhan, ku u zbulua koronavirusi. Ekipi i ekspertëve arriti

Lexo më shumë
LSI prezanton planin ekonomik për Durrësin, Kryemadhi: E kthejmë në qytet lider në rajon

LSI prezanton planin ekonomik për Durrësin, Kryemadhi: E kthejmë në qytet lider në rajon 1

🕔11:33, 31.Jan 2021

Lëvizja Socialiste për Integrim ka mbajtur ditën e sotme një takim me strukturat në Durrës, ku prezantoi programin ekonomik në këtë qark. Monika Kryemadhi në fjalën e saj e cilësoi programin e LSI-së një produkt real që do të krijoj

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim