Gjendet i vdekur pronari i firmës në Tiranë brenda magazinës, dyshimet e para të Policisë

Gjendet i vdekur pronari i firmës në Tiranë brenda magazinës, dyshimet e para të Policisë 0

🕔11:14, 31.Jan 2021

Trupi i pajetë i një 58-vjeçari është gjetur mëngjesin e sotëm në magazinën e firmës së tij. Policia gjeti trupin rreth orës 07:40, në autostradën Tiranë-Durrës. Nga vëzhgimi paraprak nuk janë konstatuar shenja dhune apo dëmtime të tjera, ku paraprakisht

Lexo më shumë
Veliaj në Kavajë, thirrje fermerëve: Merrni kartën e naftës, mundësi për investim dhe rritje të aktivitetit tuaj

Veliaj në Kavajë, thirrje fermerëve: Merrni kartën e naftës, mundësi për investim dhe rritje të aktivitetit tuaj 1

🕔11:01, 31.Jan 2021

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj ishte në një nga bizneset më të suksesshme të zonës së Kavajës, lider në tregun shqiptar për prodhimet e qumështit dhe nënprodukteve të tij. E themeluar në vitin 1992,

Lexo më shumë
Prokuroria mbyll hetimet për vrasjen e Klodian Rashës: Vrasje me dashje, i riu u qëllua dy herë pas përleshjes fizike me policin, pistoleta nuk ka lidhje me viktimën

Prokuroria mbyll hetimet për vrasjen e Klodian Rashës: Vrasje me dashje, i riu u qëllua dy herë pas përleshjes fizike me policin, pistoleta nuk ka lidhje me viktimën 9

🕔10:41, 31.Jan 2021

Prokuroria e Tiranës deklaroi se ka përfunduar hetimet dhe të gjitha verifikimet shtesë përsa i përket vrasjes së Klodian Rashës, nga efektivi i policisë Nevaldo Hajdaraj. Burime nga institucioni i akuzës bëjnë me dije se në javën e parë të

Lexo më shumë
E nisën me urgjencë në spital për shkak të gjakderdhjes, zbulohet gjendja shëndetësore e gjyqtarit të njohur

E nisën me urgjencë në spital për shkak të gjakderdhjes, zbulohet gjendja shëndetësore e gjyqtarit të njohur 1

🕔10:25, 31.Jan 2021

Gjyqtari i Apelit në Shkodër, Fuat Vjerdha u shtrua ditën e mërkurë në spitalin e Shkodrës, për shkak të një gjakderdhjeje në stomak. Gjendja shëndetësore e gjyqtarit është përmirësuar dhe këtë e bën me dije vetë ai, përmes një mesazhi

Lexo më shumë
COVID po “zhduk” gripin, numri i të prekurve bie me 95% gjatë janarit

COVID po “zhduk” gripin, numri i të prekurve bie me 95% gjatë janarit 0

🕔09:57, 31.Jan 2021

Më pak njerëz po sëmuren nga gripi sesa në çdo kohë në 130 vitet e fundit. Ekspertët thonë se virusi duket se është “zhdukur”,  pasi numri i të prekurve ra me 95 përqind. Janari, që është edhe muaji më i

Lexo më shumë
Kritikat e Ramës ndaj BE-së, reagon europarlamentari i PPE

Kritikat e Ramës ndaj BE-së, reagon europarlamentari i PPE 35

🕔09:51, 31.Jan 2021

Koordinatori për Politikën e Jashtme dhe Zgjerimin në Parlamentin Evropian, europarlamentari i PPE-së, Michael Gahler është shprehur me kritika për kryeministrin Edi Rama ndaj reagimit të këtij të fundit për Bashkimin Evropian. Duke iu referuar Turqisë, Gahler thekson se Rama

Lexo më shumë
Aksident i trefishtë në aksin Elbasan-Librazhd, dy persona të lënduar

Aksident i trefishtë në aksin Elbasan-Librazhd, dy persona të lënduar 0

🕔09:33, 31.Jan 2021

Një aksident i trefishtë ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në aksin Elbasan-Librazhd. Në aksident janë përfshirë një kamionçinë dhe dy autovetura dhe si pasojë e përplasjes mes tyre kanë pësuar dëmtime të rënda, ndërsa janë lënduar edhe dy

Lexo më shumë
Vaksinat ndaj COVID nuk po shpërndahen sipas kontratave. Pas Italisë, edhe Gjermania kërcënon firmat prodhuese me padi ligjore për vonesat

Vaksinat ndaj COVID nuk po shpërndahen sipas kontratave. Pas Italisë, edhe Gjermania kërcënon firmat prodhuese me padi ligjore për vonesat 0

🕔09:12, 31.Jan 2021

Qeveria e Gjermanisë, ditën e sotme kërcënoi me veprim ligjor kundër laboratorëve që dështojnë të dorëzojnë vaksinat e koronavirusit në Bashkimin Evropian sipas planit, mes tensionit për vonesat e dërgesave nga AstraZeneca, raporton AFP. “Nëse rezulton se kompanitë nuk kanë

Lexo më shumë
Mori dy dozat e vaksinës ‘Pfizer’, infektohet me koronavirus kongresmeni demokrat në SHBA

Mori dy dozat e vaksinës ‘Pfizer’, infektohet me koronavirus kongresmeni demokrat në SHBA 0

🕔08:42, 31.Jan 2021

Kongresmeni demokrat Stephen Lynch, i cili ka marrë dy dyja dozat e vaksinës kundër COVID-19, rezultoi pozitiv pasditen e djeshme. “Këtë pasdite Përfaqësuesi i SH.B.A. Stephen F. Lynch rezultoi pozitiv për COVID-19 pasi një anëtar i stafit në zyrën e

Lexo më shumë
Variantet e reja të COVID, drejtuesi i Pfizer zotohet të përshpejtojë zhvillimin e vaksinës

Variantet e reja të COVID, drejtuesi i Pfizer zotohet të përshpejtojë zhvillimin e vaksinës 0

🕔08:30, 31.Jan 2021

Pas shfaqjes së varianteve të reja të COVID, drejtuesi i gjigandit farmaceutik Pfizer, Albert Bourla ka premtuar se kompania është duke u përpjekur që të përshpejtojë zhvillimin e vaksinës nën 100 ditë. Pfizer ishte kompania e parë në botë që

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim