Kërkesa, dje në vigjilje të 10 vjetorit të vrasjeve në Bulevard. Policia e Tiranës: Duam rihapjen e dosjes për vrasjen e Aleks Nikës, është pa autor

Kërkesa, dje në vigjilje të 10 vjetorit të vrasjeve në Bulevard. Policia e Tiranës: Duam rihapjen e dosjes për vrasjen e Aleks Nikës, është pa autor 11

🕔18:59, 20.Jan 2021

Në 10 vjetorin e vrasjes së 4 protestuesve në bulevard përpara Kryeministrisë, Policia e Tiranës kërkon rihapjen e dosjes së “21 Janarit”. Kërkesa ka të bëjë me vrasjen e Aleks Nikës, e vetmja pa autor. Që të kërkohet rihapja e

Lexo më shumë
Mbushen 10 vjet pa ndëshkim! DITA risjell intervistën e Ramës në BBC për 21 janarin, një muaj pasi fitoi zgjedhjet: Çfarë thotë për Metën dhe Berishën

Mbushen 10 vjet pa ndëshkim! DITA risjell intervistën e Ramës në BBC për 21 janarin, një muaj pasi fitoi zgjedhjet: Çfarë thotë për Metën dhe Berishën 47

🕔18:55, 20.Jan 2021

Edi Rama, ka dhënë një intervistë për gazetaren Sara Montague, në emisionin “Hard Talk” në BBC në korrik 2013, rreth një muaj pasi kishte fituar zgjedhjet. Gjatë intervistës, Rama ka folur edhe rreth “21 janarin”, krimi i tmerrshëm dhe mizor,

Lexo më shumë
SHËNIM: Kur pandëshkueshmëria kthehet në standard ligjor. Mes krimeve që janë “të përjashtuara” nga Ligji i Dekriminalizimit është edhe 21 janari?

SHËNIM: Kur pandëshkueshmëria kthehet në standard ligjor. Mes krimeve që janë “të përjashtuara” nga Ligji i Dekriminalizimit është edhe 21 janari? 35

🕔18:54, 20.Jan 2021

Ngjall dyshime fakti që në Ligjin për Dekriminalizimin janë përjashtuar disa krime penale. Për shembull, dekriminalizimi nuk e pengon të mbajë poste publike “një person që ka vrarë në kushtet e tronditjes së fortë psikike shkaktuar nga dhuna ose fyerja

Lexo më shumë
Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet pengëmarrësi 33 vjeçar nga Burreli, pritet ekstradimi

Ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet pengëmarrësi 33 vjeçar nga Burreli, pritet ekstradimi 0

🕔18:52, 20.Jan 2021

Interpol Tirana, Fast Albania dhe Fast Kosova ka bërë të mundur lokalizimin, kapjen dhe arrestimin e një personi të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Policia e Shtetit. Nga Njësia Speciale Fast Kosova, në bashkëpunim me Interpol Tiranën dhe Fast Albania,

Lexo më shumë
“Nuk mbrojnë nga koronavirusi i ri”, ekspertët francezë: Mos përdorni maska të bëra në shtëpi!

“Nuk mbrojnë nga koronavirusi i ri”, ekspertët francezë: Mos përdorni maska të bëra në shtëpi! 0

🕔18:42, 20.Jan 2021

Ekspertët francezë të shëndetësisë i kanë këshilluar njerëzit, që të mos mbajnë maska të bëra vetë në shtëpi. Kjo pasi sipas tyre, ato ofrojnë më pak mbrojtje ndaj varianteve të reja të koronavirusit që janë edhe ngjitëse. Komiteti i shkencëtarëve,

Lexo më shumë
Joe Biden president i SHBA-së, Meta: Urime të sinqerta! Marrëdhëniet tona do të vazhdojnë të zhvillohen më tej

Joe Biden president i SHBA-së, Meta: Urime të sinqerta! Marrëdhëniet tona do të vazhdojnë të zhvillohen më tej 0

🕔18:26, 20.Jan 2021

Joe Biden mori detyrën si president i 46-të i SHBA-së ditën e sotme dhe lidhur me këtë ka reaguar Presidenti Meta i cili e ka uruar atë me anë të një postimi në rrjetin social Facebook. Meta u shpreh se

Lexo më shumë
Biden nderon viktimat nga COVID-19: Lutje në heshtje për 400 mijë bashkëkombasit që humbëm

Biden nderon viktimat nga COVID-19: Lutje në heshtje për 400 mijë bashkëkombasit që humbëm 0

🕔18:25, 20.Jan 2021

Presidenti i 46-të i SHBA, Joe Biden ka bërë atë që e quajti ‘akti i parë’, një lutje në heshtje mes Capitol Hill për 400 mijë amerikanët që kanë humbur jetën nga COVID-19. Biden thotë se SHBA ka kaluar kaq

Lexo më shumë
“Demokracia ka triumfuar”, Biden në fjalën e parë si President: Sot, triumfi i forcës sonë si komb, kemi shumë për të shëruar

“Demokracia ka triumfuar”, Biden në fjalën e parë si President: Sot, triumfi i forcës sonë si komb, kemi shumë për të shëruar 1

🕔18:15, 20.Jan 2021

Joe Biden ka mbajtur fjalën e parë si Presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Menjëherë pas betimit Biden tha se kjo ditë që tregon se demokracia amerikane ka triumfuar. “Kjo është dita e demokracisë, e shpresës. Kjo

Lexo më shumë
E para femër me ngjyrë e prejardhje aziatike, Kamala Harris betohet si zëvendës/Presidente e SHBA

E para femër me ngjyrë e prejardhje aziatike, Kamala Harris betohet si zëvendës/Presidente e SHBA 1

🕔18:11, 20.Jan 2021

Kamala Harris sapo bëri betimin si zv/Presidente e SHBA-së. Harris bëhet zyrtarisht femra e parë me ngjyrë dhe me prejardhje nga Azia Jugore Ajo u betua para gjyqtares e Gjykatës së Lartë Sonia Sotomayor. o.j/dita

Lexo më shumë
VIDEO: “Dhe jemi përsëri në të njëjtin bulevard”. Kolumnisti i Ditës përmend në miting vrasjet e 21 janarit, disa duartrokasin, shikoni reagimin e Bashës

VIDEO: “Dhe jemi përsëri në të njëjtin bulevard”. Kolumnisti i Ditës përmend në miting vrasjet e 21 janarit, disa duartrokasin, shikoni reagimin e Bashës

🕔18:00, 20.Jan 2021

Ka nje detaj qe nuk u trajtua nga protestat e para do kohëve të Aleancës për Teatrin, ku i pranishëm ishte edhe kreu demokrat Lulzim Basha. Bëhet fjalë për aktivistin Koloreto Cukali, kreu i Këshillit të Medias, i njohur edhe

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim