Nën masa të rrepta sigurie dhe me një pjesëmarrje të kufizuar, Joe Biden betohet si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Nën masa të rrepta sigurie dhe me një pjesëmarrje të kufizuar, Joe Biden betohet si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës 9

🕔17:55, 20.Jan 2021

Joe Biden sapo bëri betimin si President i 46 i SHBA. Ai u betua para Kryetarit të Gjykatës së Lartë John Roberts. “Betohem solemnisht se do ta përmbush me besnikëri detyrën time si president i Shteteve të Bashkuara dhe se

Lexo më shumë
Ishte në arrest shtëpie, Fjolla Morina largohet nga banesa në Kukës. Rrezikon të rikthehet në qeli

Ishte në arrest shtëpie, Fjolla Morina largohet nga banesa në Kukës. Rrezikon të rikthehet në qeli 0

🕔17:51, 20.Jan 2021

Një patrullë e policisë së drejtorisë së Qarkut Kukës ka bërë kontroll në banesën ku qëndronte me qira Fjolla Morina, pasi kishte informacione se ajo nuk e respektonte masën ‘arrest shtëpie’. Banesa ishte e mbyllur dhe është kërkuar prej minutash

Lexo më shumë
Kolaudimi rifillon në shkurt, Gonxhe: Taksat vjetore nuk shtyhen, kush nuk i paguan nuk përfiton

Kolaudimi rifillon në shkurt, Gonxhe: Taksat vjetore nuk shtyhen, kush nuk i paguan nuk përfiton 0

🕔17:41, 20.Jan 2021

Pas marrjes në dorëzim nga shteti në 1 janari i këtij viti, shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do të rifilloj përsëri në muajin shkurt. “Secili nga ne që ka një kolaudim të bërë dhe që nuk i ka kaluar

Lexo më shumë
Inaugurimi si President/ Biden falenderon bashkëshorten: Të dua Jilly! S’mund të isha më mirënjohës që të kisha me vete në udhëtimin tim

Inaugurimi si President/ Biden falenderon bashkëshorten: Të dua Jilly! S’mund të isha më mirënjohës që të kisha me vete në udhëtimin tim 0

🕔17:32, 20.Jan 2021

Presidenti i ri i SHBA, Joe Biden gjatë inaugurimit në Capitol nuk ka harruar të falenderojë bashkëshorten Jilly Biden e cila sot gjithashtu bëhet Zonja e Parë. Biden i shpreh hapur dashurinë Jilly-t, duke thënë se nuk mund të ishte

Lexo më shumë
Këstet ia paguante babai/ Zbardhet pasuria e ish -ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj: Mori kredi të butë për strehim, por ia dha hua një kompanie private

Këstet ia paguante babai/ Zbardhet pasuria e ish -ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj: Mori kredi të butë për strehim, por ia dha hua një kompanie private 4

🕔17:09, 20.Jan 2021

Sandër Lleshaj u zgjodh ministër i Brendshëm në kabinetin e kryeministrit Edi Rama në nëntor 2018 dhe u largua me dorëheqje në 10 dhjetor 2020, si pasojë e shpërthimit të protestave për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një punonjës

Lexo më shumë
PD, mbrëmje gala për 21 janarin

PD, mbrëmje gala për 21 janarin 23

🕔17:01, 20.Jan 2021

Të mbledhur së bashku në një atmosferë festive në sallën e katit të parë të selisë së PD-së, aty ku më parë bëheshin dasmat, deputetë e drejtues të partisë ishin të pranishëm dje në një mbrëmje gala për vendimin e

Lexo më shumë
SHIFRAT/ Ministria e Shëndetësisë: Rriten infektimet me covid-19, 4 humbje jete në 24 orët e fundit. Situata në spitale, e qëndrueshme

SHIFRAT/ Ministria e Shëndetësisë: Rriten infektimet me covid-19, 4 humbje jete në 24 orët e fundit. Situata në spitale, e qëndrueshme 0

🕔17:00, 20.Jan 2021

Vijojnë të mbeten të larta shifrat e raportuara nga ministria e Shëndetësisë, si pasojë e Covid-19 në vend. Në 24 orët e fundit, rezultuan 670 raste të reja në 3331 testime të kryera, ndërsa betejën me virusin e humbën 4

Lexo më shumë
Ceremonia e inagurimit, Joe Biden arrin në Kapitol

Ceremonia e inagurimit, Joe Biden arrin në Kapitol 0

🕔16:42, 20.Jan 2021

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka arritur në Kapitol për ceremoninë e inagurimit. Udhëheqësit e Kongresit pritet ta përshëndesin Biden gjatë hyrjes në ndërtesën e Kapitolit. Presidenti pritet të bëjë betimin e zyrës jashtë ndërtesës në

Lexo më shumë
Panik në SHBA/ Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë, shumë pranë Capitol-it ku do betohet Biden

Panik në SHBA/ Alarm për bombë në Gjykatën e Lartë, shumë pranë Capitol-it ku do betohet Biden 0

🕔16:38, 20.Jan 2021

Pak para inaugurimit të Joe Biden si President i 46-të i SHBA, një alarm për bombë ka ndodhur shumë afër Capitol, në Gjykatën e Lartë. Stafi i këtij institucioni është evakuar pasi ka një alarm për bombë. Lajmi bëhet i

Lexo më shumë
Kurti për vendimin e KGJK-së: S’kam informacion zyrtar nga KQZ

Kurti për vendimin e KGJK-së: S’kam informacion zyrtar nga KQZ 1

🕔16:37, 20.Jan 2021

Kryetari i LVV-së, Albin Kurti ka reaguar pas vendimit të KGJK-së, në të cilën u bë me dije se 47 kandidatë për deputetë kanë probleme me ligjin, ndërsa mes tyre ishte përmendur edhe Kurti. Ai deklaroi se nuk ka pranuar

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim