“Kërriç dhe një gabim njerëzor”/ Rama publikon videon dhe ironizon Bashës: Jo kaq ashpër se nuk është çun i keq

“Kërriç dhe një gabim njerëzor”/ Rama publikon videon dhe ironizon Bashës: Jo kaq ashpër se nuk është çun i keq 5

🕔18:05, 15.Jan 2021

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një video në ‘Instagram’ të kreut të PD-së Lulzim Bashës i cili u shpreh mbrëmjen e djeshme se ai do të jetë kandidati i vetëm i Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit. ‘Në detyrën

Lexo më shumë
Ministri grek: Marrëveshja me Italinë ishte katalizatori për zgjerimin me 12 milje në Jon

Ministri grek: Marrëveshja me Italinë ishte katalizatori për zgjerimin me 12 milje në Jon 3

🕔17:47, 15.Jan 2021

Komisionet parlamentare në Greqi kanë miratuar projektligjin për zgjerimin e Athinës me 12 milje në Jon, që shkaktoi debat të fortë në Shqipëri. I pranishëm në komisionet parlamentare në momentin e votimit të projektligjit, ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias

Lexo më shumë
Ministria publikon të dhënat: Sërish numër i lartë të prekurish dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit. Tirana mbetet zonë e nxehtë

Ministria publikon të dhënat: Sërish numër i lartë të prekurish dhe 4 humbje jete në 24 orët e fundit. Tirana mbetet zonë e nxehtë 2

🕔17:22, 15.Jan 2021

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të respektojnë rregullat për të parandaluar përhapjen e COVID-19. Shmangni grumbullimet dhe ruani distancimin fizik; vendosni maskën mbrojtëse në çdo ambient jashtë shtëpisë dhe kujdesuni për higjenën vetjake. Ministria e

Lexo më shumë
23 persona vdiqën në Norvegji pas vaksinimit, sqarimi i ekspertit

23 persona vdiqën në Norvegji pas vaksinimit, sqarimi i ekspertit 4

🕔17:05, 15.Jan 2021

23 të vdekurit në Norvegji nuk janë të lidhur domosdoshmërisht me vaksinimin. Kështu ka sqaruar profesori i politikës shëndetësore në ‘London School of Economics Elias Mosialos’, Elias Mosialos. “Në Norvegji, si në çdo vend tjetër, kur një person vdes pasi

Lexo më shumë
Meta tjetër letër ministres së Financave: Mos penalizoni Vlorën! Zhbllokoni fondet e investimeve në rrugë

Meta tjetër letër ministres së Financave: Mos penalizoni Vlorën! Zhbllokoni fondet e investimeve në rrugë 1

🕔16:50, 15.Jan 2021

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjigjur shkresë dërguar në adresë të tij nga ministrja e Financave Anila Denaj, lidhur me për Projektin e “Rehabilitimit dhe ndërtimit të objekteve në afërsi të rrugës bregdetare (Vlorë-Orikum)”. Në letër, e cila

Lexo më shumë
SHIFRAT/ Edhe pse lëvizja e makinave ka qenë e kufizuar gjatë 2020, aksidentet rrugore mbeten të larta: Çdo ditë 17 aksidente, 159 persona kanë humbur jetën

SHIFRAT/ Edhe pse lëvizja e makinave ka qenë e kufizuar gjatë 2020, aksidentet rrugore mbeten të larta: Çdo ditë 17 aksidente, 159 persona kanë humbur jetën 1

🕔16:23, 15.Jan 2021

Aksidentet rrugore vijojnë të mbeten një sfidë për autoritetet. Gjatë vitit 2020 janë regjistruar 6248 aksidente në të gjithë vendin. Pasojat tragjike të aksidenteve shoqërohen me viktima, ku 159 persona fatkeqësisht kanë humbur jetën. Numrin më të lartë të aksidenteve

Lexo më shumë
Skandali me përfitimet e fëmijëve, dorëhiqet qeveria holandeze

Skandali me përfitimet e fëmijëve, dorëhiqet qeveria holandeze 5

🕔16:07, 15.Jan 2021

Bie qeveria e Holandës! Kryeministri Mark Rutte dhe kabineti i tij qeveritar i kanë paraqitur mbretit zyrtarisht dorëheqjen këtë mesditë. Shkak i këtij vendimi është bërë skandali me keqmenaxhimin e subvencioneve të kujdesit për fëmijët, që çuan mijëra familje në

Lexo më shumë
Siberia regjistron temperaturën më të ulët në 100 vitet e fundit

Siberia regjistron temperaturën më të ulët në 100 vitet e fundit 0

🕔15:54, 15.Jan 2021

Autoritetet lokale njoftuan se nxënësit në qytetin rus të Yakutsk u detyruan sot të kthehen në shtëpi për shkak të temperaturave minus 50 gradë Celsius. Yakutsk, i vendosur pranë lumin Lena, në Siberinë Lindore, besohet se është qyteti i madh

Lexo më shumë
Veliaj ironizon aleatët e PD: Lul Basha po na ofron për deputetë “memet” e rrjeteve sociale dhe i quan shpresa e re

Veliaj ironizon aleatët e PD: Lul Basha po na ofron për deputetë “memet” e rrjeteve sociale dhe i quan shpresa e re 9

🕔15:31, 15.Jan 2021

Kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili është njëherësh edhe drejtues politik i PS për qarkun e Tiranës, tha sot se oferta e Lulzim Bashës dhe e opozitës për zgjedhjet e 25 prillit janë kandidatët që njihen si “meme” në rrjetet sociale.

Lexo më shumë
Mori gjithë bombolat e oksigjenit në spital për t’i shpërndarë privatisht, ky është infermieri 26-vjeçar i arrestuar nga policia

Mori gjithë bombolat e oksigjenit në spital për t’i shpërndarë privatisht, ky është infermieri 26-vjeçar i arrestuar nga policia 1

🕔15:24, 15.Jan 2021

Një 26-vjeçar është arrestuar nga Policia e Kavajës, pasi furnizonte shtetas të ndryshëm të prekur nga koronavirusi me bombola oksigjeni pa autorizimin e titullarëve. Policia e Kavajës bëri të ditur se 26-vjeçari ishte me detyrë oksigjenist pranë Spitalit Kavajë, ndërsa

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim