DOKUMENTI / Zbardhet plani i qeverisë për vaksinimin ndaj COVID: Kur do të nisë vaksinimi i personave mbi 65 vjeç, fazat dhe kapacitetet e ruajtjes së vaksinës

DOKUMENTI / Zbardhet plani i qeverisë për vaksinimin ndaj COVID: Kur do të nisë vaksinimi i personave mbi 65 vjeç, fazat dhe kapacitetet e ruajtjes së vaksinës 2

🕔13:46, 20.Jan 2021

Zbardhet plani i qeverisë për vaksinimin kundër COVID19, ku përcaktohen kategoritë që do të vaksinohen, fazat në të cilat do të kalojë ky proces, pikat e vaksinimit si edhe kapacitetet për ruajtjen e vaksinave. Mjekët janë vendosur në krye të

Lexo më shumë
Mjeku Ilia Vishi, model për të mos u harruar

Mjeku Ilia Vishi, model për të mos u harruar 3

🕔13:28, 20.Jan 2021

Para disa ditësh, më 5 janar 2021, sapo hodhëm hapin e parë të shpresës për mbarësinë e këtij viti, njeriu i mirë, Ilia Vishi, papritur u nda nga jeta i rrëmbyer tinëzisht nga flamëzeza e përbotshme ende e trimëruar me

Lexo më shumë
Reshjet intensive në fundjavë, IGJEUM paralajmëron: Rriten prurjet e niveleve të lumenjve Drin-Buna, të Shkodrës dhe Vjosës

Reshjet intensive në fundjavë, IGJEUM paralajmëron: Rriten prurjet e niveleve të lumenjve Drin-Buna, të Shkodrës dhe Vjosës 0

🕔13:10, 20.Jan 2021

IGJEUM ka paralajmëruar reshje intensive në fundjavën që po vjen. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, në pjesët e sipërme të këtyre baseneve lumorë, mund të ketë vërshime të shpejta të përrenjve dhe lumenjve më të vegjël. Këto

Lexo më shumë
Zgjedhjet e 25 Prillit, KQZ kujtesë qytetarëve: Verifikoni emrin në listë, rinovoni dokumentin e identifikimit

Zgjedhjet e 25 Prillit, KQZ kujtesë qytetarëve: Verifikoni emrin në listë, rinovoni dokumentin e identifikimit 0

🕔13:00, 20.Jan 2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve fton të gjithë qytetarët me të drejtë vote të verifikojnë emrin e tyre në listën e zgjedhësve, si dhe vendndodhjen e qendrës së tyre të votimit. “Kontrolli i listës së zgjedhësve dhe i vendndodhjes së qendrës

Lexo më shumë
Zhdukja e biznesmenit italian në Pukë, merret në pyetje partnerja shqiptare për 6 orë. I shet bizneset 45-vjeçarit, ishin në emër të saj

Zhdukja e biznesmenit italian në Pukë, merret në pyetje partnerja shqiptare për 6 orë. I shet bizneset 45-vjeçarit, ishin në emër të saj 2

🕔12:47, 20.Jan 2021

Ende nuk ka asnjë gjurmë të biznesmenit italian Davide Pecorelli që u zhduk në Shqipëri. Partnerja e tij me origjinë shqiptare, me të cilën ka edhe një fëmijë, është marrë për më shumë se 6 orë në pyetje nga Policia

Lexo më shumë
Deklarata e kryeministrit të Greqisë për “dyfishimin e detit”, mediat turke: Skandaloze, shkak për luftë!

Deklarata e kryeministrit të Greqisë për “dyfishimin e detit”, mediat turke: Skandaloze, shkak për luftë! 5

🕔12:30, 20.Jan 2021

Deklaratat e kryeministrit Mitsotakis se Greqia ka të drejtën të zgjerohet me 12 milje në jug dhe lindje të Kretës, kanë shkaktuar reagim të madh në Turqi. Ankaraja e konsideron vijë të kuqe zgjerimin në detin Egje pasi në fakt

Lexo më shumë
Helmimi i nxënëseve në shkollë, QSUT jep detaje për gjendjen shëndetësore: Janë koshiente, kanë dhimbje koke, të përziera dhe stres

Helmimi i nxënëseve në shkollë, QSUT jep detaje për gjendjen shëndetësore: Janë koshiente, kanë dhimbje koke, të përziera dhe stres 0

🕔12:15, 20.Jan 2021

QSUT ka reaguar lidhur me gjendjen shëndetësore të nxënëseve të intoksikuara nga gazi në shkollën jopublike në Tiranë. Njoftimi i plotë: Lidhur me gjendjen shëndetësore të nxënësve të intosikuar në një shkollë dhe që janë paraqitur ne QSUT: Paraditen e

Lexo më shumë
Shqipëria, e gjashta në botë për leje qëndrimi në BE, e para në raport me popullsinë

Shqipëria, e gjashta në botë për leje qëndrimi në BE, e para në raport me popullsinë 6

🕔12:12, 20.Jan 2021

Shqipëria u rendit e gjashtë në botë në vitin 2019 sa u përket lejeve të qëndrimit që shtetasit e saj kanë në shtetet e Bashkimit Europian. Të dhënat u publikuan nga Eurostat, sipas të cilit për shtetasit nga Shqipëria janë

Lexo më shumë
VIDEO: Zgjerimi me 12 milje, kryeministri grek Micotaqis mban fjalimin në Kuvend: Dyfishuam ujërat territoriale, nga tani dominojmë në Detin Jon

VIDEO: Zgjerimi me 12 milje, kryeministri grek Micotaqis mban fjalimin në Kuvend: Dyfishuam ujërat territoriale, nga tani dominojmë në Detin Jon 18

🕔11:55, 20.Jan 2021

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka mbajtur një fjalim gjatë ditës së sotme në Parlamentin grek duke mbrojtur projektligjin për zgjerimin e ujërave territoriale nga 6 në 12 milje në detin Jon dhe Mesdheun Qendror. Mitsotakis nga salla e Parlamentit gjatë

Lexo më shumë
Sërish, të gjithë përballë Ramës!

Sërish, të gjithë përballë Ramës! 6

🕔11:45, 20.Jan 2021

Shehi edhe Ndoka, stoikë qëndruan, më në fund një vend, në listë siguruan!   Stoikë pranë Lulit, në Shtëpinë Qendrore, servilë të spikatur, shkalla sipërore!   Opozitë e gjatë, partitë u janë tretur, as ata s’e dinë, në vathë ç’u

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim