Pensionet dhe shtesat suplementare, ISSH shpall listën e radhës me 113 përfituesit e rinj

Pensionet dhe shtesat suplementare, ISSH shpall listën e radhës me 113 përfituesit e rinj 0

🕔11:18, 20.Jan 2021

Pranvera Kola   Zgjerohet më tej, skema e pagesave suplementare. Në vijim të procedurave të  llogaritjes së  pensioneve dhe shtesave, Instituti i Sigurimeve Shoqërore ka shpallur gjatë ditës së djeshme listën e re të 113 personave që sigurojnë pagesat suplementare

Lexo më shumë
Nga e kanë marrë emrin Bjeshkët e Namuna?

Nga e kanë marrë emrin Bjeshkët e Namuna? 6

🕔11:11, 20.Jan 2021

Bjeshkët e Namuna janë kurriz malor në Alpet Shqiptare, rrethi i Shkodrës, me lartësi 2400-2500 m, gjatësi 12 km dhe gjerësi 5-7 km. Janë quajtur “Bjeshkët e Namuna” (malet e mallkuara) për shkak të vrazhdësisë që i karakterizon. Natyra tepër

Lexo më shumë
Rrjedh gazi brenda një shkolle jopublike në Tiranë, evakuohen nxënësit, 4 prej tyre përfundojnë në spital

Rrjedh gazi brenda një shkolle jopublike në Tiranë, evakuohen nxënësit, 4 prej tyre përfundojnë në spital 0

🕔10:50, 20.Jan 2021

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytet mëngjesin e sotëm. Mësohet se një shkollë jopublike në “Don Bosco” ka patur rrjedhje gazi e për pasojë ka helmuar nxënësit. Burimet bëjnë të ditur se shkolla është ajo e vajzave “Albanian

Lexo më shumë
Tjetër skandal me një pacient të ‘Shefqet Ndroqit’: I kërkojnë vajzës së tij një aparat oksigjeni 5 mijë euro, pacienti vdes, aparati zhduket! Dosja, 4 muaj në Prokurori

Tjetër skandal me një pacient të ‘Shefqet Ndroqit’: I kërkojnë vajzës së tij një aparat oksigjeni 5 mijë euro, pacienti vdes, aparati zhduket! Dosja, 4 muaj në Prokurori 14

🕔10:30, 20.Jan 2021

Ferit Kasa, 70 vjeçar, ndërroi jetë në datën 1 shtator 2020 në Spitalin “Shefqet Ndroqi”, Tiranë. Gjatë kohës që ishte shtruar, personeli mjekësor i kërkoi familjarëve një pajisje për frymëmarrjen. Familja mori me qira 150 euro në muaj një pajisje

Lexo më shumë
“Askush të mos hezitojë”, Pipero: Ka ende skeptikë, por efektet anësore nga vaksinimi janë minimale

“Askush të mos hezitojë”, Pipero: Ka ende skeptikë, por efektet anësore nga vaksinimi janë minimale 1

🕔10:11, 20.Jan 2021

Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, i cili ishte ndër të parët e vaksinuar në Shqipëri ndaj koronavirusit u bëri thirrje skeptikëve që të vaksinohen, pasi sipas tij, vaksina mund të shkaktojë vetëm efekte minimale anësore. Ai u shpreh se ka skeptikë

Lexo më shumë
Situata në Shkodër pas përmbytjeve, Bashkia bën njoftimin: 1038 Ha tokë nën ujë, rruga për Obot e bllokuar

Situata në Shkodër pas përmbytjeve, Bashkia bën njoftimin: 1038 Ha tokë nën ujë, rruga për Obot e bllokuar 0

🕔09:46, 20.Jan 2021

Bashkia Shkodër ka dhënë informacion në lidhje me situatën, që ndodhet zona pas përmbytjeve të disa ditëve më parë. Aktualisht janë 1038 sipërfaqe toke që ndodhen nën ujë pas përmbytjeve. Kjo ka bërë që rruga për Obot ende të jetë

Lexo më shumë
FOTO: Ishte me mision në Afganistan, ndërron jetë ushtaraku shqiptar 45-vjeçar. Ende mister rrethanat e ngjarjes, Ministria e Mbrojtjes nuk jep detaje

FOTO: Ishte me mision në Afganistan, ndërron jetë ushtaraku shqiptar 45-vjeçar. Ende mister rrethanat e ngjarjes, Ministria e Mbrojtjes nuk jep detaje 0

🕔09:08, 20.Jan 2021

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Afganistan, ku ka ndërruar jetë një ushtar shqiptar që ishte me mision. Mësohet se në ngjarja e rëndë ka ndodhur në provincën e Heratit, ku trupat shqiptarë janë me mision paqeruajtës. Ministria e

Lexo më shumë
FOTO: BE diskuton mbi vaksinimin, komisionerja suedeze “e përballon” duke… thurrur me shtiza

FOTO: BE diskuton mbi vaksinimin, komisionerja suedeze “e përballon” duke… thurrur me shtiza 4

🕔09:01, 20.Jan 2021

Gjatë mbledhje së radhës së Parlamentint Europian, disa imazhe interesante tërhoqën vëmendjen, ku komisionerja e BE-së për punët e brëndshme, politikania suedeze Ylva Johansson thurr me shtizë gjatë seancës plenare mbi strategjinë globale të BE për vaksinimin. Por kjo nuk

Lexo më shumë
“Ai motor na ndiqte prej ditësh”, dëshmitë në Prokurori të djalit të bankierit Santo dhe shoferit

“Ai motor na ndiqte prej ditësh”, dëshmitë në Prokurori të djalit të bankierit Santo dhe shoferit 0

🕔08:52, 20.Jan 2021

Pas veturës me targa AA 111 AX vihet një motor me dy persona të veshur me xhupa të errët, me skafandra që u mbulonin mirë fytyrën. Ishin të njëjtët njerëz, i njëjti motor që e ndiqte prej ditësh. Imazhet e

Lexo më shumë
Lëkundje tërmeti gjatë natës në vendin tonë, ja magnituda dhe epiqendra

Lëkundje tërmeti gjatë natës në vendin tonë, ja magnituda dhe epiqendra 0

🕔08:45, 20.Jan 2021

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter është ndjerë gjatë natës në vendin tonë. Lëkundje sizmike janë ndjerë në Korçë e Pogradec në orët e para të mëngjesit. Tërmeti ka rënë në orën 03:40 , ndërsa epiqendra ka qenë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim

Njoftim