Pak para inaugurimit, Biden dhe Harris bëjnë një ndalesë në “Lincoln Memorial” në nder të 400 mijë viktimave të COVID

Pak para inaugurimit, Biden dhe Harris bëjnë një ndalesë në “Lincoln Memorial” në nder të 400 mijë viktimave të COVID 0

🕔08:31, 20.Jan 2021

Tema e inaugurimit të këtij viti është “Amerika e Bashkuar”, njoftoi komiteti i përurimit, duke deklaruar se presidenti i ardhshëm SHBA-së është i përkushtuar për “shërimin” dhe “bashkimin e vendit”. Viktimat e Covid-19 u nderuan një ditë para inagurimit, në

Lexo më shumë
VIDEO / Trump jep ‘lamtumirën’ si President: Jam krenar, lëvizja jonë sapo ka filluar

VIDEO / Trump jep ‘lamtumirën’ si President: Jam krenar, lëvizja jonë sapo ka filluar 0

🕔08:24, 20.Jan 2021

Amerikën edhe pak orë e ndajnë nga betimi i Presidentit Joe Biden, ndërsa Donald Trump ka mbajtur një fjalim të shkurtër që duket se nuk ishte lamtumire, pasi dërgoi disa mesazhe të qarta se nuk është dorëzuar dhe se “lufta”

Lexo më shumë
Parashikimi: Si do jetë moti gjatë ditës së sotme

Parashikimi: Si do jetë moti gjatë ditës së sotme

🕔08:23, 20.Jan 2021

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vendin tonë. Sipas IGJEUM, gjatë ditës së sotme priten reshje të dobëta shiu në Shkodër, Lezhë dhe Durrës. Ndërsa në veri të vendit,

Lexo më shumë
Marrëveshja e Shqipërisë me Pfizer, del sekreti: Sipas këtij deputeti, kontrata është krejt e njëanshme, ja sa kushton një dozë

Marrëveshja e Shqipërisë me Pfizer, del sekreti: Sipas këtij deputeti, kontrata është krejt e njëanshme, ja sa kushton një dozë 1

🕔08:22, 20.Jan 2021

Kryetari i Partisë Lëvizja Demokratike, Myslim Murrizi, përmes një interviste të dhënë për televizionin Fax News, ka zbuluar detajet e marrëveshjes sekrete që qeveria shqiptare ka nënshkruar me “Pfizer”. Murrizi shprehet se pas vëzhgimit që i ka bërë kontratës, ka

Lexo më shumë
Në orët e fundit në detyrë, Trump fal ish-këshilltarin e tij dhe 140 të tjerë

Në orët e fundit në detyrë, Trump fal ish-këshilltarin e tij dhe 140 të tjerë 0

🕔08:15, 20.Jan 2021

Presidenti i SHBA-së në largim, Donald Trump ka falur ish-këshilltarin e tij Steve Bannon, i cili po përballet me akuza për mashtrim. Sipas BBC, njoftimi erdhi vetëm disa orë para inaugurimit të presidentit të zgjedhur Joe Biden. Po sipas BBC,

Lexo më shumë
20 janar 2021

20 janar 2021 5

🕔00:44, 20.Jan 2021 Lexo më shumë
Horoskopi, 20 janar 2021

Horoskopi, 20 janar 2021 0

🕔00:38, 20.Jan 2021

Dashi Eshtë më mirë të tregoheni pragmatistë e të mos shihni shumë nga gjërat që nuk japin ndonjë rezultat për ju. Ambicia juaj sot do të njohë një rritje për shkak së është hëna që jua stimulon. Demi Probleme të

Lexo më shumë
E rëndë! Vetëvritet ushtari shqiptar, ishte me mision paqeruajtës në provincen e Heratit në Afganistan

E rëndë! Vetëvritet ushtari shqiptar, ishte me mision paqeruajtës në provincen e Heratit në Afganistan 2

🕔00:23, 20.Jan 2021

Një ushtar shqiptar me mision në Afganistan ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme. Viktima është me inicialet Xh. I. dhe sipas dyshimeve të para, ai është vetëvrarë. Ky lajm është konfirmuar nga Ministria e Mbrojtjes por nuk bëri të ditura më

Lexo më shumë
Kriza në Itali, pas Dhomës së Deputetëve, qeveria Conte merr votëbesimin edhe në Senat

Kriza në Itali, pas Dhomës së Deputetëve, qeveria Conte merr votëbesimin edhe në Senat 0

🕔23:26, 19.Jan 2021

Në Itali, qeveria e Giuzepe Contes merr votëbesimin edhe në senat pas parlamentit dhe shmang një krizë të mundshme politike në mes të pandemisë së COVID-19. Në favor të qeverisë votuan 156 senatorë ndërsa kundër 140, 16 abstenuan. Ky votim

Lexo më shumë
“Ishte tmerr”, shqiptari rrëfen betejën me variantin e ri të COVID: Pata humbje të vetëdijes dhe shumë gjakderdhje

“Ishte tmerr”, shqiptari rrëfen betejën me variantin e ri të COVID: Pata humbje të vetëdijes dhe shumë gjakderdhje 2

🕔22:40, 19.Jan 2021

Varianti i ri i koronavirusit ka prekur shumë qytetarë në Britaninë e Madhe. Infektimit nuk i kanë shpëtuar as shqiptarët që jetojnë atje. Për RTV Dukagjinin, një qytetar i Kosovës që jeton në Britani të Madhe është rrëfyer dhe ka

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim