COVID, konfirmohen 6 viktima dhe 586 raste të reja në 24 orët e fundit

COVID, konfirmohen 6 viktima dhe 586 raste të reja në 24 orët e fundit 0

🕔22:22, 19.Jan 2021

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë shënuar 586 raste pozitive dhe 6 viktima si pasojë e COVID-19. Nga 2510 testime të kryera gjatë 24 orëve të fundit dhe kanë rezultuar pozitivë 586 qytetarë të shpërndara sipas këtyre

Lexo më shumë
Eksperti amerikan Fauci, merr dozën e dytë të vaksinës Moderna: E bëra, deri më tani, jo keq!

Eksperti amerikan Fauci, merr dozën e dytë të vaksinës Moderna: E bëra, deri më tani, jo keq! 2

🕔22:20, 19.Jan 2021

Eksperti amerikan Anthony Fauci ka marrë sot dozën e dytë të vaksinës për koronavirusin. “E bëra. Deri më tani, jo keq,” tha ai për CNN. Fauci, drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, ndihmoi në drejtimin e zhvillimit

Lexo më shumë
Elbasan, furgoni del nga rruga dhe përfundon në kanal, plagoset pasagjeri

Elbasan, furgoni del nga rruga dhe përfundon në kanal, plagoset pasagjeri 0

🕔21:59, 19.Jan 2021

Pasditen e sotme, drejtuesi i një furgoni të linjës Elbasan-Fshati Dopaj ka humbur kontrollin dhe ka dalë jashtë rrugës. Ka qenë një pemë e cila ka penguar furgonin të përfundonte në kanal që mund të shkaktonte një tragjedi. Ndërkohë, në

Lexo më shumë
“Lamtumirë ma!”, ish-ministrja humb nënën: Model që s’di a do ta arrijë dot

“Lamtumirë ma!”, ish-ministrja humb nënën: Model që s’di a do ta arrijë dot 8

🕔21:44, 19.Jan 2021

Ditën e sotme është ndarë nga jeta nëna e ish-ministres së Kultures, Mirela Kumbaro dhe këtë lajm e ka bërë të ditur vetë ish-ministrja në rrjetet sociale. Ajo i ka dedikuar disa fjalë tepër prekëse, teksa se e ëma, zysh

Lexo më shumë
Britania shënon numrin më të lartë të vdekjeve që nga fillimi i pandemisë, rreth 4 milionë persona janë vaksinuar deri tani

Britania shënon numrin më të lartë të vdekjeve që nga fillimi i pandemisë, rreth 4 milionë persona janë vaksinuar deri tani 0

🕔20:56, 19.Jan 2021

Gjatë 24 orëve të fundit, Britania e Madhe ka regjistruar 1610 viktima të reja si pasojë e koronavirusit. Kjo shënon shifrën më të lartë të fataliteteve, brenda 24 orëve që nga nisja e pandemisë. Bilanci i sotëm i viktimave e

Lexo më shumë
Shtyhen diskutimet në Parlament për zgjerimin me 12 milje të Greqisë, Dendias: Falenderoj palët për bashkëpunimin

Shtyhen diskutimet në Parlament për zgjerimin me 12 milje të Greqisë, Dendias: Falenderoj palët për bashkëpunimin 3

🕔20:33, 19.Jan 2021

Është shtyrë me një ditë debati në Parlamentin grek lidhur me projektligjin për shtrirjen me 12 milje të Greqisë në detin Jon. “Kathimerini” raporton se diskutimet do të shtrihen në dy ditë me qëllim që t’u jepet kohë deputetëve që

Lexo më shumë
Maqedonia mbyll dy qendrat e COVID, MSH: Kemi 621 shtretër të lirë në spitalet e vendit

Maqedonia mbyll dy qendrat e COVID, MSH: Kemi 621 shtretër të lirë në spitalet e vendit 0

🕔20:13, 19.Jan 2021

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë ditës së djeshme është mbyllur qendra COVID e klinikës së syve, ndërsa nga qendra e Klinikës për vesh, hundë dhe fyt 4 pacientët e mbetur sot do të transferohen dhe gjatë ditës edhe

Lexo më shumë
Gjatë janarit, 80 aksidente me 13 viktima, “faji i rrugëve, sinjalistikës dhe shoferëve”

Gjatë janarit, 80 aksidente me 13 viktima, “faji i rrugëve, sinjalistikës dhe shoferëve” 2

🕔19:54, 19.Jan 2021

Janari në 19 ditë regjistroi mbi 80 aksidente rrugore ku humbën jetën 13 qytetarë. Rasti më i fundit u regjistrua mesditën e kësaj të marte në Shkodër, një 68-vjeçar teksa po udhëtonte me motoçikletën e tij u godit nga një

Lexo më shumë
Greqia regjistron 30 viktima dhe 566 raste të reja në 24 orë, 320 persona janë të intubuar

Greqia regjistron 30 viktima dhe 566 raste të reja në 24 orë, 320 persona janë të intubuar 1

🕔19:48, 19.Jan 2021

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 30 viktima, ndërsa nga tamponët kanë rezultuar 566 raste të reja me koronavirus. Sakaq, numri i të intubuarve është 320 dhe Mosha e tyre mesatare është 68 vjeç. 225 (70.3%) e

Lexo më shumë
Serbia nis vaksinimin me vaksinat kineze, Vuçiç: Jemi të gatshëm të ndihmojmë edhe shqiptarët në Kosovë

Serbia nis vaksinimin me vaksinat kineze, Vuçiç: Jemi të gatshëm të ndihmojmë edhe shqiptarët në Kosovë 5

🕔19:35, 19.Jan 2021

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka thënë se janë të gatshëm që të ndihmojnë shqiptarët me vaksina ndaj COVID, pasi ka nisur procesi i vaksinimit me vaksinat kineze. I pyetur nga gazetarët ai tha se serbët që jetojnë në Kosovë

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim