Tragjike: COVID-19 i merr jetën në moshën 74 vjeçare regjisorit dhe skenaristit të njohur Kujtim Gjonaj, kurohej te ‘Shefqet Ndroqi’

Tragjike: COVID-19 i merr jetën në moshën 74 vjeçare regjisorit dhe skenaristit të njohur Kujtim Gjonaj, kurohej te ‘Shefqet Ndroqi’ 4

🕔20:08, 28.Feb 2021

Skenaristi dhe regjisori i njohur Kujtim Gjonaj është ndarë nga jeta në moshën 74-vjeçare. Ai ka humbur jetën këtë të diel pasi prej disa ditësh ishte duke luftuar me COVID-19. Dje ishte shtruar pas komplikacioneve në spitalin ‘Shefqet Ndroqi’. Gjonaj

Lexo më shumë
Premier League, Manchester United dhe Chelsea ndahen në  paqe

Premier League, Manchester United dhe Chelsea ndahen në paqe 0

🕔19:38, 28.Feb 2021

Në takimin e rradhës përballë njëri-tjetrit, Chelsea dhe Manchester United janë ndarë në paqe 0-0 në Premier League. Edhe pse një ndeshje e shumë luftuar dhe e shumëpritur nga tifozët e lojës më të dashur me top, ky takim përfundoi

Lexo më shumë
Zgjedhjet, zbulohen emrat e tre kandidatëve të PS në qarkun e Kukësit

Zgjedhjet, zbulohen emrat e tre kandidatëve të PS në qarkun e Kukësit 1

🕔19:23, 28.Feb 2021

Ndërsa data e zgjedhjeve afrohet, partitë politike ende nuk i kanë publikuar të gjithë emrat e listave me kandidatët për deputetë. Ndërkohë mësohet se tre kandidatët për deputetë të Partisë Socialiste në qarkun e Kukësit do të jenë: Gerta Duraku,

Lexo më shumë
Arrestohen dy persona, transportonin marijuanë me ambulancë

Arrestohen dy persona, transportonin marijuanë me ambulancë 0

🕔19:06, 28.Feb 2021

Në Itali, policia sekuestroi një sasi të konsiderueshme lënde narkotike marijuanë, e cila transportohej me një autoambulancë. Dy persona u arrestuan për marijuanën e sekuestruar e cila pasi u peshua rezultoi të ishte 30 kg. Të arrestuarit shpresonin t’iu shpëtonin

Lexo më shumë
U infektua nga COVID-19, Imzot Angelo Massafra u dërgua me charter në Itali

U infektua nga COVID-19, Imzot Angelo Massafra u dërgua me charter në Itali 2

🕔18:48, 28.Feb 2021

Imzot Angelo Massafra, i cili rezultoi pozitiv me COVID një ditë më parë, u dërgua për kurim në Itali. Sipas Report Tv, imzot Angelo Massafra u dërgua me charter  drejt Barit të Italisë në orën 14:30 nga aeroporti i Rinasit.

Lexo më shumë
Rritet numri i viktimave, konfirmohen 1 269 raste të reja në Greqi

Rritet numri i viktimave, konfirmohen 1 269 raste të reja në Greqi 0

🕔18:34, 28.Feb 2021

Shifër e lartë me raste të reja është shënuar gjatë orëve të fundit në Greqi. Gjatë  24 orëve të fundit në vendin fqinj janë regjistruar 1 269 raste të reja dhe kanë humbur jetën 36 persona. Numri i pacientëve të

Lexo më shumë
Serbia thirrje qytetarëve nga Kosova të aplikojnë për t’u vaksinuar

Serbia thirrje qytetarëve nga Kosova të aplikojnë për t’u vaksinuar 1

🕔18:17, 28.Feb 2021

Serbia ka hedhur një tjetër hap që mund të tensionojë më tej marrëdhëniet me Kosovën dhe të pengojë në rinisjen normal të dialogut mes dy vendeve. Pas shpërndarjes së vaksinave në veri të Kosovës, Serbia ka hedhur një tjetër hap

Lexo më shumë
Mbi 17 mijë persona të infektuar dhe 192 viktima brenda ditës në Itali

Mbi 17 mijë persona të infektuar dhe 192 viktima brenda ditës në Itali 0

🕔17:48, 28.Feb 2021

Janë 17,455 raste të reja me koronavirus të regjistruar në Itali, nga 257,024 tamponë të përpunuar. Shkalla e pozitivitetit qëndron në 6.8%, një pikë më shumë se 5.86% e djeshme. Në 24 orët e fundit, ka pasur 192 vdekje, për

Lexo më shumë
Rëndohet situata në Shqipëri, humbin jetën 21 persona brenda ditës dhe rezultojnë pozitivë 952 të tjerë, rritet numri i pacientëve në spitalet COVID, 49 në terapi intensive

Rëndohet situata në Shqipëri, humbin jetën 21 persona brenda ditës dhe rezultojnë pozitivë 952 të tjerë, rritet numri i pacientëve në spitalet COVID, 49 në terapi intensive 7

🕔17:20, 28.Feb 2021

Vijon të jetë i lartë numri i rasteve të infektuarve dhe ai i viktimave si pasojë e koronavirusit në Shqipëri duke bërë që situata në vendin tonë të jetë shqetësuese. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 3805 testime, nga të

Lexo më shumë
Guvernatori i Nju Jorkut sërish nën akuzë për ngacmim seksual

Guvernatori i Nju Jorkut sërish nën akuzë për ngacmim seksual 4

🕔17:05, 28.Feb 2021

Rikthehen akuzat për ngacmim seksual ndaj guvernatorit të shtetit të Nju Jorkut, Andrew Cuomo. Një tjetër ndihmëse e zyrtarit të lartë të Nju Jorkut, e akuzon Cuomo se e ka ngacmuar në mënyrë të papërshtatshme vitin e kaluar. Ish këshilltarja

Lexo më shumë

Njoftim

Njoftim